11:00 edzés
19:00 Gyirmót FC Győr - Szeged CS.GA.

HÉTVÉGI UTÁNPÓTLÁS EREDMÉNYEINK

2019. február 05. 16:10:05  nyomtatási kép
U10-es csapatunk tartalmas hétvégén van túl, ami már csütörtökön kezdődött egy Csanak elleni felkészülési mérkőzéssel és szombaton Győrújfalu kupán, vasárnap Komáromi kupán vettek részt. U13-as és az U17-es csapatunk Dunaszerdahely korosztályos csapataival mérkőzött meg.

Bodó Mihály Gyirmót U10-es csapatának hétvégi értékelése:

Hétvégi mérkőzés programunkat csütörtök este kezdtük a Ménfőcsanak U11-U12 es csapata ellen! Póczik Richárd csapata két korosztály játékosaival érkezett Gyirmótra, akiket  11 játékossal fogadtunk: Németh Bálint(Teve), Simon Olivér(Simi) Dobos Ádám (Szöcske), Mészáros Zsombor (Zsomesz), Laki Levente(Levi), Szabó Dominik(Domi), Nagy Ádám(Nagy), Barta Ákos(Mákos), Maros Máté (Mate) Martinák Máté(Sárkány), Parcsami Mózer Márton, (Nyúl),

A mérkőzést sajnos nem a megbeszéltek szerint kezdtük, mivel a két évvel idősebb ellenfelünk ellen "fizikai erőnkkel" szerettünk volna érvényesülni. Gyors passzos játék helyett a sok cselt és a birkózást választották a játékosok. Első 15 perccet nagyon sok labdavesztés, pontatlan passz és ellenfelünk által vezetett kontratámadás jellemezte.  Helyzeteink így is megvoltak, gólokat is tudtunk szerezni, amint 2-3 gyors passz megtörtént! Mérkőzés felénél már saját tapasztalatból rájöttek, hogy ez a játék nem vezet jó irányba, nem lesz jó és elkezdtük a tőlünk megszokott 2-3 érintős játékot, csel-passz.  Játékosokat megszokottak szerint, mint minden meccsen most is forgattam, mindenki játszik minden poszton, jobboldal-bal oldal, elöl- hátul- középen. Játékunkban már jó volt látni, hogy gyengébbik lábbal átvesszük a labdát, passzolunk és kapura is rúgunk. Pl.: Mészáros Zsombor kapura rúgásának kipattanójára Laki Levente érkezett, aki 10 méterről ballal (gyengébbik lábával) levegőből kapáslövéssel berúgta a labdát. Letisztult játékunknak köszönhetően a kilátogató szülők, nézők szép focit, jó mérkőzést láthattak csütörtök este. Jövő héten folytatjuk.

Mai mérkőzés játékával elégedett vagyok, mivel ma is tanultunk és az edzésen tanult dolgokat is láttam a játékunkba.

Szombat:

Szombati napra két teremtorna volt a program.

Győrújfalu által rendezett tornára 8 játékossal mentünk a Győrszentiváni sportcsarnokba. Tóth Szabolcs(Medve), Laki Levente (Levi), Mészáros Zsombor (Zsomesz), Nagy Ádám(Nagy), Simon Olivér (Simi), Parcsami Mózer Márton(Nyúl), Szabó Dominik(Domi), Kelemen Dominik

Torna első mérkőzését a Győrújfalu ellen játszottuk, amire sajnos sok időnk nem volt bemelegíteni, felkészülni, mivel az U8 torna zárása után egyből kezdtünk.  A gyors kapkodás meg is látszott a játékunkon, amire még a szokatlan parketta is rátett. Ellenfelünk térfelén zajlott le a 13 perc, de sajnos a kapkodás és a fejben nem felkészültség miatt nem tudtunk gólt szerezni. Pontatlanság, kapkodás jellemezte játékunkat. 0-0. Második mérkőzésünket 1 óra pihenő után a Nagymegyer játékosaival játszottuk.  Kezdő sípszó után letámadtuk ellenfelünk és igyekeztünk a kapujuk előtt labdát szerezni. Ellenfelünk, játékunk hatására előrerúgott labdákkal szeretett volna mögénk kerülni, de védelmünk a kapusunk irányításával hibátlanul akadályozta ezt meg és a megszerzett labdákkal építhettük a támadásainkat. Rengeteg helyzetet dolgozunk ki, de mérkőzés 10. percében meglett a türelmes és gólra törő játékunk eredménye, amikor is Zsomesz ugrott ki a védők között és 1v1be vitte a kapusra a labdát és hibátlanul fejezte be.1-0. Gól után sem álltak meg a fiúk, ugyan úgy játszunk tovább, de a végeredmény maradt 1-0. Csoportunk harmadik mérkőzését a Dunaszerdahely U10 es csapata ellen játszottuk. Mérkőzés csoportdöntőnek számított, mivel a győztes elsőként jut tovább. Ellenfelünket ismertük, mivel előző héten általuk rendezett tornán szerepeltünk. Mérkőzés elején folytattuk ahol abbahagytuk, támadtunk és birtokoltuk a labdát, de sajnos nem tudtuk megtörni az ellenfelünk védelmét. DAC csapata több veszélyes kontrát is vezetett, de Medve magabiztosan hárította ezeket a védelem segítségével. Mérkőzés 5.percében sajnos ez megtört DAC vezetéshez jutott 0-1. Játékunk nem változott, ugyan úgy gyors passzokkal, kényszerítőkkel építettük támadásainkat. Vége előtt 40 másodperccel úgy nézett ki 0-1-el ér véget a mérkőzés , amikor Zsomeszt az ellenfelünk kapujától 12 méterre szabálytalanul állítottak meg. Sértett játékos felpattant és gyorsan elvégezte a szabadrúgást, amivel Domi került ziccerbe, de a játékvezető visszafújta, az idő ment…Bal oldalról rúghattuk újra a szabadrúgást. Sértett játékosunk állt oda és gondolkodás nélkül, háríthatatlanul a léc alá rúgta a labdát. 1-1. Ellenfelünk következett középkezdéssel, amire szintén letámadtunk és előrerúgásra kényszerítettük a DAC játékosát. Mérkőzésből már csak 10 másodperc volt amikor megszereztük az előrerúgott labdát és egy mélységi passz után Levi került bal oldalról ziccerbe, amit a kirohanó kapus mellett higgadtan jobb külsővel elgurított és ezzel 2-1 el beállította a mérkőzés végeredményét. Nagyon sportszerű játékot láttak a nézők ebben a 13 percben. Mérkőzés után a jó volt hallani és látni, hogy mindkét csapat játékosai egymást dicsérték a lelátón. Csoportelsőként továbbjutva következett a B csoport második helyezette elleni mérkőzés a döntőbe jutás (MTE). Előző játunk és sikerünk nagy lendületet adott a csapatnak, így magabiztosan kezdtük a játékot. Birtokoltuk a labdát, türelmesen járattuk, de ezen a mérkőzésen, saját térfelünkön történt. Igyekeztünk szélen felpasszolt labdákkal ellenfelünk mögé kerülni, ami részben sikerült is, bátor cselek után, de sajnos gólt nem tudtunk szerezni. Egy eladott labdát az MTE játékosai kihasználtak és 0-1re változtatták ez eredményt. Mérkőzés képe nem változott, mivel hamar egyenlíteni is tudtunk Zsomesz góljával. Kiegyenlítődő mérkőzés folytatódott ahol elkezdtük. Mindkét csapat dolgozta ki helyzeteit, de ezennel átvettük a vezetést újabb Zsomesz góllal. Vége előtt 2 perccel az ellenfelünk egyenlíteni tudott, így következtek a büntetők. Itt egy újabb pozitív dolog ért a jó játék után, miden játékos szeretett volna büntetőt rúgni, nem pedig izgulás félelem volt. Három játékos kezdte a sorrendet. (Levi,Zsomesz,Nagy). Első bűntetőt Medve ragyogóan hárított szemmel, amire Levi esélyt sem adva a kapusnak válaszolt…itt az előny. Következett a MTE játékosa, aki ezennel bevette a kapunkat 1-1. Zsomesz következett, de mielőtt oda állt elfelejtett nekünk szólni, hogy Nagyra hagyja a döntést és izgalmassá teszi a végét, mivel felsőlécre rúgta a labdát a kapus hátáról pedig kipattant (okosan akarta, magasan léc alá). MTE játékosának büntetőjét ezennel Medve kézzel hárította. Következett a döntő pillanat, amit Nagy higgadtan 9 év alatt összegyűjtött erejével berúgott. Döntőben a Gyirmót U10. Döntőt az ETO U10es csapatta ellen játszottuk. Sajnos hamar vezetéshez jutott az ETO, amikor is a kapusunk hárított, de a felpattant labda a kezéről bepattant. Nem adtuk fel a mérkőzést igyekeztünk gólokat szerezni higgadt játékkal, de sajnos ellenfelünk szerzett nagyobb előnyt. 3-0nál Dominik ugrott ki Simi passza után baloldalon és változtatta az eredményt 3-1 re. Gólunk az ETO válaszolt még és alakul ki a 6-1 eredmény. Nagyon jó teljesítményt nyújtott egész torna alatt Kelemen Dominik(Szabó Attila U9 játékosa), Gratulálok.

Tornán elért helyezés: 2.

Torna játékosa: Mészáros Zsombor (Zsomesz) Gyirmót U10

Az értékelésemet a tornáról a Dunaszerdahelyi játékosok megtették, mivel 2 mérkőzés után is odajöttek hozzánk és megdicsértek bennünket, hogy nagyon jól és szépen játszottunk.  Nagyon gratulálok minden játékosnak szép teljesítmény volt a mai játék! Köszönöm Kopp Andrásnak is, hogy kijött a tornára és segítette, tanácsokkal látta el a kapusunkat!

Komári torna:

Keret: Pausits Márton(Kobra), Makra Márk(Makk), Barta Ákos(Mákos), Csaplár Milán(Milu), Dobos Ádám(Szöcske), Németh Bálint(Teve), Martinák Máték(Sárkány)

Csaplár István (szülő, edző): Tornán nyújtott játékunk jó volt, láthatóak voltak az edzésen tanultak, igyekeztünk játszani, amit tudnunk, de sajnos több helyzetnél sem állt mellénk a szerencse. Ellenfeleink kihasználták helyzeteinket.

Tornán elért helyezés: 7.

Vasárnap

Kere: Pausits Márton (Kobra), Csaplár Milán(Milu), Nagy Ádám(Nagy), Laki Levente(Levi), Parcsami Mózer Márton(Nyúl) Simon Olivér(Simi), Dobos Ádám(Szöcske), Mészáros Zsombor(Zsomesz)

Vasárnap sem ért véget a foci, mivel reggel Pápára utaztunk Bozsik tornára, ahol nagyon jó mérkőzéseket játszottunk egy jó környezetben megrendezett sportcsarnokban.  Összességében elégedett vagyok minden játékossal, mert a fáradtság ellenére is csapategységben játszottuk végig és törekedtünk arra, amit mi képviselünk, tanulunk. Több játékos is jó teljesítményt nyújtott, de a mai tornán Oklevélben Nagy Ádám részesült.

Vasárnapi foci nem ért véget, torna után a játékosokkal felnőtt csapatunk mérkőzésére látogattunk ki és szurkoltuk végig a 90. percet. Szurkolásunkat és a hétvégét boldogan zártuk a felnőtt csapat 4-0 győzelme után!

Hajrá Gyirmót!

U13-as Felkészülési mérkőzés
2019.02.02 Gyirmót

Gyirmót SE Győr U13 - DAC (Dunaszerdahely) U13

3-9 (1-7)

Gólszerző: Berki Attila (2), Gyurasits Ákos.

Kiemelkedő teljesítményt nyújtott mindkét félidőben: Berki Attila, Kümmel Benedek

Gyirmót SE Győr U13: Gerencsér D. (Tréger P.. 35.) - Jáger G.(Oláh Zs. 35.), Virág Z., Ács B., Kiss M.(Szabó Á. 35.) - Földes D. Sz., Szirtes O. (Winkler A. 35.), Kümmel B. - Farkas P., Berki A., Gyurasits Á.

Orosz Márk: Ahogy Ránézünk az eredményre is azt látjuk, hogy az első félidő nagyon rosszul sikeredett. A félidőben átbeszéltük a problémákat és hogy min kell változtatni. Úgy gondolom ez sikerült és ennek az eredménye, hogy a második félidőben sikerült egy 2-2-es eredményt elérnünk a DAC ellen. Taktikailag amit szerettem volna  látni a második félidőben teljesen megvalósult. A második félidőért csak gratulálni tudok a srácoknak! Tanulnunk kell belőle, hogy akárki ellen tudunk jó meccset játszani, de ahhoz az elejétől fogva teljes hőfokon égve kell a pályára lépnünk és a mérkőzés elejétől a végéig koncentráltan játszanunk.

Felkészülési mérkőzés U17 Dunaszerdahely

FC DAC-GYIRMÓT SE U17 3-0 (1-0)
Gyirmót SE Győr U17: Iváncsics (Germán  70) - Czafik (Szőke 55), Szabó, Gergely, Babayigit (Vékássy 46) - Fördős (Csemez 70), Ominger (Kiss 70) - Ferenczi (Siska 60), Orbán, Varga (Dán 60) - Gál (Cserniczki 60)

Nagy Attila: Jó Iramú, változatos mérkőzést játszottunk egy szervezett csapat otthonában! Sok helyzetet sikerült kidolgozni,de sajnos a végjátékunk most még pontatlan volt!! Öröm volt látni az edzésen gyakoroltakat és hogy egyenrangú ellenfelek voltunk egy akadémiai csapat otthonában!