NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC-
KAZINCBARCIKA

U12-ES GYŐZELEM SZOMBATHELYEN

2018. április 11. 11:24:58  nyomtatási kép
Szombati napon újabb bajnoki mérkőzésre utaztunk a Király SZE csapatához Szombathelyre, ahol meggyőző 4-0-ás győzelemmel gyűjtöttük be a 3 pontot.

Kezdő: Kocsis Botond; Virág Zalán; Kiss Márkó; Jánoki- Jászai Donát; Földes Dénes Szilárd; Jáger Gergely; Szirtes Olivér; Kümmel Benedek; Farkas Péter

Cserék: Tréger Patrik; Károly Bendegúz; Neuberger Flórián; Ács Balázs

Az első játékrészben visszaálltunk átadtuk a területet az ellenfelünknek, fegyelmezetten és türelmesen megvártuk, hogy kihozzák a labdát. Félpályánál fogadtuk őket ahol sikerült is labdát szereznünk és abból támadásokat vezetni. Mélységi passzokkal és szélen vezetett támadásokkal többször sikerült helyzetekbe kerülnünk, de sajnos ezek rendre kimaradtak. A fölényes labdabirtoklás és a sorra kidolgozott helyzetek után az első félidő végén Földes Dénes Szilárd góljával sikerült megszereznünk a vezetést! Második félidőre áttértünk a letámadásos taktikára. A fegyelmezett és agresszív letámadással ellenfelünket teljesen a kapuja elé szorítottuk és ezzel több gólszerzési lehetőségünk alakult ki. A 41. percben Jáger Gergely beadására Károly Bendegúz érkezett a hosszún és igazítás nélkül ballábbal jutatta a labdát a kapuba, 0-2. A második gól nagyon jót tett a játékunknak, felszabadultabban játszottunk.  A gólszerzési lehetőségeinket előbb Virág Zalán növelte belső védő poszton utolsó emberként a félpályán higgadtan cselezett ki két játékost majd 25 méterről lőtt kapura, de az ellenfél kapusa bravúros védéssel kitolta a jobb felső sarokból, majd két szögletből beadott labdánk is a gólvonalon ment el, ahova sajnos nem sikerült odaérnünk! A mérkőzésnek és gólgyártásnak még nem volt vége, mivel 57.percben Károly Bendegúz egy kapufás góllal duplázta meg találatai számát (0-3), majd egy percre rá Szirtes Olivér cselezett ki két játékost és szerezte meg csapatunk 4. gólját és ezzel kialakította a 0-4 es végeredményt!

Bodó Mihály edző: A mai napon legnagyobb ellenfelünk a pálya volt, ami miatt sok helyzetet nem tudtuk pontosan befejezni. A mérkőzésen mindvégig az történt, amit mi szerettünk volna, domináltunk, uraltuk a mérkőzést.  Gratulálok az egész csapatnak a mai napon nyújtott teljesítményhez, egy csapatként, szervezetten, nagyon jó játékkal megérdemelten hoztuk el a 3 pontot Szombathelyről!

Jók: Egész csapat