2018. február 10. 12:00:00  nyomtatási kép
Gyirmót FC Győr - FK Senica
2-3 (0-2)

Felkészülési mérkőzés

Gyirmót műfüves pálya, 2018 február 10. szombat 13. 45 óra

Gólszerzők: Szalánszki 62. perc, Présinger 78. perc / Celis 8. perc, Celis 11. perc, Krc 90. perc

Játékvezetők: Molnár Attila (Bertalan Dávid - Dr. Makrainé Petz Brigitta)

Gyirmót FC Győr:

Rengel - Villám (Achim 46. perc), Lengyel (Szilvási 35. perc), Németh Zs. (Bedi N. 22. perc, Lázár 46. perc), Széles I. - Csongrádi M. (Nagy P. 46. perc), Kiss M., Paku (Stieber A. 46. perc) - Farkas Z. (Horváth R. 75. perc), Sandal (Szalánszki 46. perc), Czár (Présinger 46. perc)

Vezetőedző: Szepessy László

FK Senica:

Holec (Milosovic 65. perc) - Podhorin (Otrisal 65. perc), Praznovsky, Ranko (Sefcik 75. perc), Brasen (Castaneda 65. perc) - Zezinho (Richtarech 75. perc), Sarpei (Suchan 65. perc)- Luptak (Villarraga 46. perc), Cuadros (Krc 65. perc), Vascak (Dungel 65. perc) - Celis (Miklós 75. perc)

Vezetőedző: Ladsilav Hudec

A Gyirmót FC Győr a sötétkék felszerelésében, a vendégek pedig fehér mezben és nadrágban és piros sportszárban léptek pályára. Az időjárás pedig lényegesen kedvezőbb volt, mint a csütörtöki edzőmérkőzésen, mert igaz hideg volt, de nem fújt a szél.

8. perc: Egy jobb oldali Senica támadás után, Luptak beadása találta meg középen, a középen érkező Richard Celist. A venezuelai támadó pedig átvette a labdát és 12 méterről a kapunk jobb sarkába lőtt. Rengel Péter beleütött igaz a labdába, de hárítani nem tudott. (0 - 1)

11. perc: A vendégek Cuadros révén végeztek el egy szögletet a bal oldalról. A magasan kapu felé szálló labdát, Zezinho a rövid saroknál tovább csúsztatta és a hosszú oldalon felugró Celis, a bal felső sarokba fejelt. (0 - 2)

15. perc: Nagyon hamar kapott két gól a csapatunk, pedig a mérkőzés első perceiben, inkább mi irányítottuk a játékot. A több, kimondottan gyors és technikás dél - amerikai játékossal felálló vendégek azonban, kihasználták két hibánkat.

30. perc: Lassan visszatalált a mérkőzésbe a Gyirmót FC Győr és Paku Roland révén, kétszer is veszélyeztetett. A középpályásunk előbb az oldalhálóba lőtt, majd egy ívelt fejessel próbálkozott. Az ellenfelünk pedig ismét Celis révén szerezhetett volna gólt, aki Cuadros remek indításával teljesen egyedül lépett ki, de mellé lőtt.

45. perc: Az első félidő utolsó harmadában, a csapatunk többet próbálkozott és támadott. Az FK Senica visszahúzódott a saját tréfelére és kontra játékra rendezkedett be. Németh Zsolt és Lengyel Dániel cseréje kényszerű volt, mert mindketten kisebb sérülést szenvedtek.

46. perc: A szünet után, a csapatunk a következő összeállításban folytatta a játékot:
Rengel - Szilvási, Lázár, Széles I. - Achim, Kiss M., Nagy P., Présinger - Szalánszki, Stieber A., Farkas Z.

60. perc: A második játékrészben egy sokkal "élesebb" csapattal folytattuk a mérkőzést és ez meg is látszott a játékon. Komoly labdabirtoklási fölényt tudtunk kialakítani és így most a saját térfelére szorítottuk az FK Senica gárdáját. A támadásaink befejezési azonban kicsit elhamarkodottak és átgondolatlanok voltak.

62. perc: Présinger Ádám vezette fel a labdát a bal oldalon és onnan csavart be egy hajszál pontos labdát, a hosszú oldalon felfutó Szalánszki elé. A jobb oldali támadónk pedig, szép mozdulattal , kapásból rúgta a labdát a Senica kapujának hosszú sarkába. (1 - 2)

75. perc:  A vendégek a teljes csapatukat lecserélték, nálunk pedig Horváth Roland érkezett a hajrára. A játékot azonban ekkor is a Gyirmót FC Győr irányította és Szalánszki előbb a bal, majd a jobb oldalon is kecsegtető helyzetbe került.

78. perc: Achim csavarta a labdát középre, a jobb szélső pozíciójából és azt a hosszú oldalon Présinger érte el. A felfutó baloldali játékosunk, előrevetődve tudott csak kapura lőni, és a két méterről, kapásból leadott labdáját, Milosevic kapus, csak a kapuba tudta ütni. (2 - 2)

90. perc: A hátralévő időben is élénk és mozgalmas volt a játék, hiszen az FK Senica csereként beállt játékosai is felvették annak a ritmusát. A kapu előtt kisebb helyzetek is kialakultak és az utolsó percben, egy ilyen kapu előtti kavarodás után, Krc közelről a kapunkba lőtt. (2 - 3)

Szepessy László vezetőedző értékelése:

- Nagyon hasznos volt ez a gyakorló mérkőzés, mert egy technikás, nagyon jól passzoló és gyors csapat ellen játszottunk. Az első félidőt két góllal el is veszítettük, de a folytatásban amikor mi is egy erősebb csapattal játszottunk, már a számok tükrében is jó volt az arány. Az eredmény azonban most kevésbé fontos és én is jobban örülök annak, hogy érezhetően fejlődik a csapatunk játéka. A mérkőzés egyes szakaszaiban jól is játszottunk és sok olyan elemet is viszontláttam, amelyeket az edzéseken begyakoroltunk.