2018. 05. 27. 17:00Szamosi Mihály Sporttelep

2018. 05. 27. 17:00Putnoki Várady Béla Sportközpont

2018. 05. 27. 17:00Gyulai Grosics Gyula Akadémia

2018. 05. 27. 17:00Soproni Városi Stadion

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR-WKW ETO FC GYŐR
2018. 05. 27. 17:00MTE-1904 Sporttelep

NK NOVIGRAD - GYIRMÓT FC GYŐR 1 - 1

2018. január 31. 10:57:56  nyomtatási kép
A Gyirmót FC Győr tiszta fehér felszerelésben játszik a az első csoportmérkőzésen, amely műfüves pályán kerül lebonyolításra. A házigazda NK Novigrad pedig, piros mezben, piros nadrágban és piros sportszárban lépett pályára. Ez a találkozó, a második csoportmérkőzés az Istria Winter Cup "B" jelű csoportjában. A hétfői első mérkőzés végeredménye: NK Novigrad - FK Krupa  1 - 1

6. perc: Achim jobb oldali beadása után, a labda a hosszú oldalon érkező Gelencsér György elé került. A fiatal középpályás a tétovázó védők között át is tudta venni a labdát és nyolc méterről a kapu jobb oldalába helyezett (0 - 1).

15. perc: A hazai csapatnak volt egy szabadrúgás lehetősége, nagyon kedvező helyzetből, de a labdát a sorfalba rúgták. Mi pedig ismét egy Achim beadás után alakítottunk ki gólhelyzetet. A hosszú oldalon most Vörösbaranyi fejelhette kapura, de ebben nem volt elég erő.

25. perc: A mérkőzést egyértelműen a mi csapatunk irányítja, az inkább a saját térfelére visszahúzódó és kontra támadásokra berendezkedő hazai csapat ellen.

34. perc: Elég komoly helyzetet alakított ki a novigrádi csapat, mert az egyik középpályásuk a tizenhatosunkon belülről lőhetett laposan kapura. Ezt a közeli lövést, Rengel Péter vetődve védte.

36. perc: Egy jobb oldali szöglet után, középen röviden szabadítottak fel fejjel a védőink. Így a kipattanó labda a hazai csapat középpályása, Amel Ibrahimovic elé került, aki egyből a kapunk bal felső sarkába lőtt (1 - 1)

37. perc: Czár Richárd sérülése miatt cserélt a csapatunk, a jobb oldalon Sandal Dominik folytatja a játékot.

45. perc: Véget ért az első félidő, amelyet jól kezdtünk és Gelencsér György góljával, hamar vetetést is szereztünk. A folytatásban is fölényben voltunk, de akkor nem volt elég pontos a játékunk és ezzel egy kicsit fel is hoztuk a hazai gárdát. Így a félidő második felében már kiegyenlített volt a játék és egyenlíteni is tudott az NK Novigrad.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész és a szünetben nem történt csere a csapatunkban.

50. perc: Ennek a félidőnek az elején is  mi birtokoljuk a labdát és rendre el is jutunk a novigrádi kapu elé. A hazai csapat pedig védekezik, de most kontrákra nincs lehetősége.

58. perc: Farkas Zoltán átadása után, Vörösbaranyi Armand került gólhelyzetbe. A támadó tizenöt méteres, félmagas, erős lövését a Luka Nemec kapus védte. Most nagyobb fölényben is játszunk, a lelkes, de különösen technikailag gyengébb képességű hazai csapat ellen.

62. perc: Kiss Máté húsz méteres szabadrúgása után, a felső lécen csattant a labda. Ez tehát egy komoly gólszerzési lehetőség volt.

75. perc: Tulajdonképpen nyomasztó fölényben játszunk, hiszen a labda csak másodpercekig van az ellenfelünknél. Viszont, a gól hiányzik a játékunkból és ezt a hátralévő időben meg kellene és lehetne szerezni.

78. perc: Ismét sérülés miatta kell változtatnunk, Gelencsér György helyén, Csongrádi Márk a folytatásban.

90. perc: A mérkőzés döntetlenre végződött és játék képe alapján, elszalasztottunk ma egy győzelmi esélyt az NK Novigrad ellen.

Ebben a csoportban, az eddig lejátszott mérkőzések egy - egy arányú döntetlenre végződtek. Így a csütörtökön 11.00 órakor kezdődő FK Krupa - Gyirmót FC Győr találkozó dönt majd a csoport első helyéről. Ez vélhetően egy nehezebb mérkőzés lesz a mai összecsapásnál, hiszen az FK Krupa bosnyák első osztályú csapat.

Szepessy László vezetőedző értékelése:

- Pozitívan értékelem ezt a találkozót, mert az volt célunk, hogy a ketté osztott keretünk játékosai kilencven perces terhelést kapjanak. Sok játékelem is visszaköszönt ezen a mérkőzésen azokból, amiket gyakorolunk és szeretnénk elsajátítani. Önmagukhoz képest jól teljesítettek a most pályára lépő fiatalok is, egy kemény és harcos ellenféllel szemben. A játék tartalmában és pontosságában kell javulnunk és a befejezésekre is jobban kell figyelnünk a folytatásban, mert a csütörtöki napon is hasonló találkozóra számítok.