2018. január 13. 15:46:22  nyomtatási kép

FC Admira Wacker Mödling - Gyirmót FC Győr  3 - 0  (2 - 0)

2018 január 13. szombat 15.00 óra - Ausztria, Traiskirchen műfüves pálya

Gólszerzők: Kalajdzic 3. perc, Grozurek 33. perc, Fischerauer 69. perc

Rusák - Achim, Lengyel, Németh Zs., Présinger - Nagy P., Paku - Szalánszki, Gelencsér Gy., Sandal - Simon A.

Admira Wacker:

Leitner - Posch, Wostry, Emanuel Aiwu, Spasic  - Ebner, Bagnack - Sax, Kalajdzic, Grozurek - Jakolis

Vezetőedző: Ernst Baumeister

KÉPEK ITT

A Bécstől tíz percre lévő, negyedosztályú Traiskirchen műfüves pályáján került lebonyolításra ez a felkészülési találkozó. A mi csapatunk, a megszokott tiszta sárga, az Admira Wacker pedig tiszta piros felszerelésben lépett pályára. A gyakorló mérkőzésre, megközelítőleg nyolcvan néző látogatott ki.

3. perc:

A nagyon intenzíven kezdő Admira a harmadik percben vezetést szerzett. Lukas Grozurek bal oldali szöglete után, a két méter magas Sasa Kaljadzic, hat méterről fejelt hosszú sarokba (1 - 0).

15. perc:

A gyorsan bekapott gól után, magához tért a csapatunk és egy nagyon lendületes, harcos első negyedórát láttunk. A mezőnyben teljesen egyenrangú ellenfelei voltunk az Admirának és néhány helyzetet is sikerült kialakítani az osztrák kapu előtt.

30. perc:

A nagyon gyors és technikás osztrák élvonalbeli csapat ellen, sokat dolgozott a pályán a csapatunk. Így továbbra is hullámzó és kiegyenlített volt a játék. Gólhelyzetek is adódtak, amelyek közül Martin Jakolis lehetősége volt a legnagyobb, de az osztrák támadó nyolc méteres, lapos lövését, Rusák vetődve védte.

33. perc:

Egy a középpályán elveszített labda után, Phillip Posch indította a bal oldalon Lukas Grozureket. A szélső két védő között át tudta venni a labdát és egy jó visszahúzós csel után, a 14 méterről, a hosszú sarokba helyezett (2 - 0).

45. perc:

A hajrában Sasa Kalajdzic és Martin Jakolis hagyott ki még komoly helyzetet, de az eredmény már nem változott. A zártan védekező és az előre játékban nagyon dinamikus és erőszakos osztrák csapat, a hibáinkat könyörtelenül kihasználta. Az igazi különbséget ez jelentette, mert a mezőnyben egyenrangú ellenfelek voltunk és voltak lehetőségeink.

Gyirmót FC Győr II. félidő:

Rengel - Kőris, Lázár, Szőcs, Széles I. - Tóth L, Kiss M. - Farkas Z., Stieber A., Czár - Vörösbaranyi A.

FC Admira Wacker Mödling II. félidő:

Verwüster - Hausjell, Strauss, Maranda, Ebner - Holzmann, Petlach - Fischerauer, Vorsager, Maier - Schmidt

">46. perc:

Kizárólag Thomas Ebner maradt a pályán, az első félidőben szerepelt labdarúgók közül a folytatásban. Két teljes csapatot cseréltek tehát az edzők a szünetben.

60. perc:

">A küzdelem talán még erősödött is, de most mindkét oldalon sokkal több a hiba a játékban, hiszen látszik, hogy kevésbé összeszokott játékosok játszanak. Többet van a mi térfelünkön a labda és fölényben is játszik most az Admira Wacker. Egy kapufát is fejelt az osztrák gárda, mi pedig válaszként, néhány kontra támadást tudtunk vezetni.

69. perc:

Ismét egy a középpályán elveszett labda miatt kapott gól a csapatunk. Az Admira a megszerzett labdával újra, az ellenkező oldalon induló szélsőt indította el. Marcus Maier labdáját, így Florian Fischerauer kapta, aki 16 méterről a kapunkba emelt, a kifutó Rengel Péter felett (3 - 0)

90. perc:

Ebben a játékrészben nagyobb fölényben játszott az osztrák csapat és több helyzete is volt. A csapatunk így kontrázni próbált, amelyet viszont nem nagyon tudtunk végig, tehát helyzetig vezetni. Így összességében, a már február legelején bajnoki mérkőzést játszó Admira Wacker megérdemelten győzött, egy kimondottan hasznos felkészülési mérkőzésen.

Szepessy László vezetőedző értékelése:

Huszonkét játékosunk tudott egy nagy iramú mérkőzést játszani, egy nagyon jó képességű és dimamikus osztrák élvonalbeli csapat ellen. Elérte tehát a célját ez a találkozó, mert pontosan tudjuk, hogy az ilyen játék a legjobb edzés. Kemény munkában van most a csapat, hiszen az edzések és a felmérések komoly fizikai munkát jelentenek most. A jó formának tehát most nincs még itt az ideje, annak majd a Nyíregyháza Spartacus FC elleni bajnoki mérkőzésünk hetében kell meglennie.