2017. december 10. 10:43:07  nyomtatási kép

2017.12.10. 15.00 óra, Hochmühlstraße 30, 2514 Traiskirchen, Ausztria

Felkészülési mérkőzés

JÁTÉKVEZETŐK: Pillók Ádám - Szabó Péter, Aradi József - Kovács J. Zoltán

GYIRMÓT FC GYŐR:

Sebők - Achim, Lengyel, Lázár, Présinger - Kiss M., Nagy P. - Szalánszki, Stieber, Czár (Farkas Z. 70. perc)- Sandal (Kőris 81. perc)
VEZETŐEDZŐ: Hannich Péter

ZTE FC: Szappanos - Nagy G., Koszó, Nagy T., Bedi -  Ágoston, Patvaros, Dubek (Forgács 72. perc), Fujsz - Vernes (Paudits 79. perc), Balázs Zs. (Babati 46. perc)
Megbízott edző: Felipe Matos - Vlaszák Géza

GÓLSZERZŐK: Vernes 29. perc, Babati 56. perc / Szalánszki 8. perc, Czár 28. perc, Kiss M. 71. perc, Farkas Z. 91. perc

SÁRGA LAPOK: Nagy T. 11. perc, Koszó 20. perc, Fujsz 92. perc / Sandal 42. perc, Lengyel 64. perc, Nagy P. 78. perc

PIROS LAPOK: Kiss Máté 92. perc

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, amelyen a mi csapatunk a tiszta sárga felszerelésben, a ZTE FC pedig fehér mezben, kék nadrágban és fehér sportszárban játszik.

5. perc: Achim jobb oldali beadása után, Sandal vette le a labdát a tizenhatoson belül. Kapura is fordult, de a lövését blokkolták a védők.

8. percí: Ismét egy Achim beadás érkezett a jobb oldalról, amelyre a rövid saroknál Szalánszki érkezett a legjobb ütemben. Ügyesen megelőzte a védőjét és az öt és feles bal oldali sarkáról, a hosszú sarokba csúsztatott. 0 - 1

10. perc: Megközelítőleg 250 - 300 néző van jelen a stadionban.

11. perc: Nagy T. Kapott sárga lapos figyelmeztetést.

12. perc: Megpróbál támadni a hazai csapat és volt is néhány veszélyes beadásuk. Egy bal oldalról középre lőtt labda után, Fujsz lőtt kapura. A tíz méteres félmagas lövést azonban Sebők kiöklözte.

14. perc: Stieber próbálkozott meg egy lövéssel, de a 16 méteres lapos bombáját, vetődve védte Szappanos.

20. perc: Koszó is sárga lapos figyelmeztetést kapott. Ez a lap is visszarántásért járt, tehát a kitámadó ZTE védők, gondban vannak amikor futóversenyre kényszerülnek.

22. perc: Előbb Vernes léphetett ki egyedül, de a elég lassúnak bizonyult és így a védőink szorításában, már csak erőtlenül gurított kapura. Az ellentámadásból pedig először, két jó csel után Sandal lőhetett, majd a kipattanó labdát, Szalánszki lőtte kapura. Az első lövésünket védte Szappanos, a második pedig a jobb kapufa alsó sarkán csattant.

28. perc: Achim jobb oldali pontos beadás ismét gólt eredményezett. Most a hosszú oldalon találta meg Czárt, aki előre vetődve, laposan a hosszú sarokba lőtt. 0 - 2

29. perc: A középkezdés után azonnal szépített a ZTE. Vernes kapott egy magas és hosszú labdát, amely átszállt a védőink felett.A hazai támadó pedig, így aki lépéselőnybe került és laposan a hosszú sarokba lőtt.1 - 2

34. perc: Egy jobb oldali beadás után, Vernes fejelt középről kapura. Az ívelt fejesét, Sebők Zsolt a hosszú felsősarok elől húzta le.

42. perc: Sandal Dominik is kapott egy sárga lapot.

43. perc: Dubek nagyon jó oldal szabadrúgás után, a belül érkező támadók, szerencsére egymás elől fejelték el a labdát. Ez pedig komoly helyzet volt.

45. perc: Egy perc hosszabbítás után ért véget az első félidő.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.  hazai csapat egyet cserélt, Babati Benjamin érkezett Balázs Zsolt helyére.

52. perc: Hullámzó a játék, de mindkét oldalon kevés a befejezett támadás.

56. perc: Ez most egy befejezett ZTE támadás volt. Elveszítettünk egy labdát a saját tizenhatosunk előtt és azt végül Dubek passzolta a bal oldalon érkező Babati elé. A támadó előre felé vette át a labdát és néhány lépés után, 12 méterről, a kapunk hosszú sarkába lőtt. 2- 2

64. perc: Lengyel Dániel is sárga lapot kapott.

68. perc: Czár kapott egy hosszú labdát a jobb oldalon, átvette és középre cselezett. Majd a 16 -os sarkáról lőtt, de a lapos lövést. Szapanos vetődve védte.

70. perc: Czár Richárd helyére, Farkas Zoltán állt be nálunk.

71. perc: Farkas Zoltán azonnal helyzetbe került, majd gólpasszt adott. Előbb a bal oldalon próbálkozott meg egy lövéssel, majd a kapusról visszapattanó labdát, visszagurította Kiss Máté elé. A középpályásunk pedig, jobb belsővel,a ZTE kapujának bal sarkába csavarta a labdát, amely a kapufát érintve vágódott a hálóba. 2 - 3

72. perc: Dubek helyett, Forgács András folytatja a hazai csapatban.

78. perc: Nagy Patrik is besárgult.

79. perc: A ZTE harmadik cseréje, Vernes ment le és Paudits Patrik érkezett.

81. perc: Mi másodszor cserélünk, Sandal Domink helyére, Kőris Krisztián érkezett.

85. perc: Farkas Zoltán nagyon ígéretesen lépett ki a védők között. a ZTE védőknek, pedig csak a legutolsó pillanatban sikerült, becsúszva szögletre rúgni a labdát a támadónk elől.

90. perc: 3 perc lesz a hosszabbítása mérkőzés végén.

91. perc: Egy szépen végig vezetett kontra támadás után, a jobb oldalon egyedül kilépő Farkas Zoltán14 méterről, a kifutó ZTE kapus mellett, helyezte a labdát, a hazaiak kapujának jobb oldalába. 2 - 4

92. perc: Egy az oldalvonalnál elkövetett szabálytalanság után, dulakodás alakult ki a két csapat játékosai és a kispadon ülők között. A lelátóról annyit lehetett látni, hogy Kiss Máté került a földre és ott megtaposták és ezután, a középpályásunk törlesztett. A játékvezető hosszas tanakodás után, Kiss Máténak a piros lapot, Fujsz Richárdnak pedig sárga lapot adott.

93. perc: A Gyirmót FC Győr győzelmével ért véget a találkozó.

FÉLIDŐ: 1 - 2

VÉGEREDMÉNY: 2 - 4

Vlaszák Géza megbízott edző értékelése:

Gratulálok a Gyirmót FC Győr csapatának és el kell ismernünk, hogy a mai mérkőzésen megérdemelten nyerték meg ezt a mérkőzést. Szerettünk volna győzni, de sajnos be kell látnunk, hogy egyrészt megosztott az öltözőnk, másrészt pedig lelki okai is vannak annak, hogy hetek óta nem tudunk mérkőzést nyerni. Tudom, hogy furcsa ezt kimondani, hiszen profi labdarúgókról beszélek, akiknek ráadásul minden meg is van teremtve ahhoz, hogy jól teljesítsenek. Én is voltam játékos és így voltam részese sikernek és kudarcnak egyaránt, de a mai fiatalok valahogy ezeket kevésbé tudják feldolgozni.

Hannich Péter vezetőedző értékelése:

Egy nagyon jól megkomponált mérkőzést játszottunk, amelyen nagy részben, a mi akaratunk érvényesült. Az elmúlt heti vereséget mindenképpen ki akartuk javítani és ezért nagyon alaposan fel is készültünk a zalaegerszegi csapat játékából. A két gólos vezetésünk azonban, mintha egy kicsit minket zavart volna meg és ekkor egyenlíteni tudott a hazai gárda. A hajrában azonban ismét mi játszottunk fölényben és ez újabb gólokat eredményezett. Én azt gondolom, hogy így a győzelmünk jogosságához nem férhet kétség. A ZTE FC csapatának pedig sok sikert kívánok a továbbiakban, mert egy nagy múltú klub, amely nemes ellenfél volt mindig.