2017-11-26 16:30
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC  - SZOLNOKI MÁV FC

NB II. ELLENFELÜLÜNK - CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR

2017. november 10. 22:43:05  nyomtatási kép

A tavalyi másodosztályú bajnokság, egyik meglepetés csapat volt, a Credobus Mosonmagyaróvár gárdája, amely újoncként a kilencedik helyen végzett. Az idén nyáron azonban, szinte teljesen kicserélődött a mosonmagyaróváriak játékos kerete és új szakmai stáb vette át az irányítást is. Várhidi Péter lett a vezetőedző, aki 1998 – ban bajnokságot nyert az Újpesttel és 2006 és 2008 között, 16 mérkőzésen a magyar labdarúgó válogatott szövetségi kapitányaként is dolgozott. A sok, rutinos távozó játékost, a megyei riválisnál most tehetséges, de fiatal labdarúgókkal pótolták és így várható volt, hogy az idén nehezebb szezonja lesz a Cerdobus Mosonmagyaróvárnak.

A távozó labdarúgók névsora:

Baranyai Ádám – Ausztria, Czár Richárd – Gyirmót FC Győr, Deák István- Budapest Honvéd, Galambos Ádám  FC Csákvár, Horváth Máté – Jánossomorja SE, Mahir Jasarevic – Szolnoki MÁV FC, Koszó Balázs – Zalaegerszegi TE, Lázár Patrik – Gyirmót FC Győr (kölcsönből vissza), Mundi Viktor – Ausztria, Németh Márk – Szentlőrinc SE

Az érkező Labdarúgók névsora:

Deéry Ármin- Szombathelyi Haladás VSE, Huszárik Zsolt – Komáromi VSE, Juhász György – Békéscsaba 1912 Előre, Kaoacina Valér – Soproni VSE, Karacs Péter – Ceglédi VSE, Kovács Botond – MTK Budapest II. (kölcsön), Lőrinczy Attila – FC Ajka, Szépe János- Dunaszerdahelyi AC, Markosz Szpirulisz (Ferencvárosi TC II.), Tóth Levente Milán (MTK Budapest II. kölcsön), Vágó Levente – SZEOL, Zsigmond Kevin – Dunaszerdahelyi AC

A Credobus Mosonmagyaróvár játékos kerete:

Kapusok:

1.Boros Tamás, 13. Tarczy Pál

Védők:

16. Vágó Levente, 19. Szépe János, 21. Bohner Roland, 27. Szpirulisz Markosz, 87. Juhász György, 77. Katona Károly, 89. Huszárik Zsolt

Középpályások:

5. Zsirai Martin, 6. Kovács Botond, 8. Schmatovich Gábor, 22. Kószás Krisztián, 88. Kapacina Valér

Támadók:

7. Karacs Péter, 9. Laki Balázs, 10. Darázs Péter, 11. Bartos Julián, 14. Deéry Ármin, 18. Lőrinczy Attila, 23. Tóth Levente Milán, 98. Zsigmond Kevin

Az elmúlt időszakban egy Magyar Kupa és egy felkészülési találkozón játszott utoljára egymással a két csapat, és ezeken Gyirmóti sikerek születtek.

Magyar Kupa 2016 / 2017 7. forduló

Mosonmagyaróvár, 2016 október 26. szerda 13.30 óra

Credobus Mosonmagyaróvár – Gyirmót FC Győr    2 – 3  (2 – 3)

Gólszerzők: Baranyai Norbert 28. perc, Balázs Richárd 39. perc / Simon Attila 22. perc, Szegi Vince 40. perc, Vass Patrik 44. perc

Felkészülési mérkőzés

Gyirmót, Alcufer stadion műfüves pálya, 2017 január 18. szerda 14.30 óra

Gyirmót FC Győr – Credobus Mosonmagyaróvár  2 – 0 (1 – 0)

Gólszerzők: Kiss Máté 19. perc, Novák Csanád 50. perc

A Merkantil Bank Liga utolsó négy fordulójában viszont hét pontot gyűjtött, a jelenleg a bajnokság 16. helyén álló és 16 pontot gyűjtő mosonmagyaróvári csapat. Az eredmény sorukból pedig kiderül, hogy igaz az MTK Budapest ellen egy nagy vereséget szenvedtek, de rajtuk kívül csak a Békéscsaba tudott két gólt rúgni ellenük. A 16 bajnoki forduló alatt, csak hét mérkőzésen rúgott gólt a Credobus Mosonmagyaróvár, de ezekből hat alkalommal pontot vagy pontokat tudtak szerezni és háromszor is sikerült nekik egy – nulla arányban nyerni.

1.   Kisvárda – Mosonmagyaróvár                      3 – 3    Izing öngól, Bartos, Zsirai

2.   Mosonmagyaróvár – BFC Siófok                 1 – 0    Schmatovich

3.   FC Csákvár – Mosonmagyaróvár                 1 – 1    Tóth L. M.

Mosonmagyaróvár, 2017 november 05. vasárnap 13.30 óra

Credobus Mosonmagyaróvár – Soproni VSE    1 – 0  (1 – 0)

Gólszerző: Lőrinczy Attila 31. perc

Credobus Mosonmagyaróvár:

Tarczy – Vágó, Szépe, Szpirulisz, Bohner (Kószás 78. perc) - Zsirai, Kovács B., Zsigmond (Katona 69. perc), Huszárik – Lőrinczy (Bartos 84. perc), Laki

Vezetőedző: Várhidi Péter