WKW ETO FC GYŐR-

SOPRONI VSE-

NB II. ELLENFELÜNK - BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE

2017. október 06. 11:08:57  nyomtatási kép

Egy nagyon jó formában lévő csapat várja vasárnap délután a Gyirmót FC Győr csapatát, a Merkantil Bank Liga 12. fordulójában. A Békéscsaba 1912 Előre gárdája megnyerte a legutolsó három bajnoki találkozóját és az utolsó két fordulóban, egyaránt hat gólt rúgott. Ráadásul a Békéscsaba 1912 Előre – Gyirmót FC Győr mérkőzés előtt, mindkét csapatnak húsz bajnoki pontja van és így a tabellán is egymás mögött állnak.

5. Békéscsaba 1912 Előre      11 mérkőzés    6          2          3          24 – 11    +13    20 pont

6. Gyirmót FC Győr                11 mérkőzés    6          2          3          22 – 13    +  9    20 pont

1.   Békéscsaba 1912 Előre – Kazincbarcikai SC         0 – 1

2.   Szeged 2011 GA – Békéscsaba 1912 Előre            1 – 4    Urbin2, Nagy S., Szatmári

3.   Békéscsaba 1912 Előre – MTK Budapest               0 – 0

4.   Soproni VSE – Békéscsaba 1912 Előre                   0 – 0

5.   Békéscsaba 1912 Előre – Mosonmagyaróvár        2 – 0    Szatmári, Gyurján

6.   ETO FC Győr – Békéscsaba 1912 Előre                  0 – 1    Mészáros

7.   Békéscsaba 1912 Előre – Zalaegerszegi TE           0 – 3

8.   Kisvárda – Békéscsaba 1912 Előre                         3 – 2    Birtalan 2

9.   Békéscsaba 1912 Előre – BFC Siófok                     3 – 1    Nagy I., Birtalan, öngól

10. FC Csákvár – Békéscsaba 1912 Előre                    0 – 6    Birtalan2, Szélpál, Gránicz, Mészáros, Szatmári

11. Békéscsaba 1912 Előre – Ceglédi VSE                   6 – 2    Birtalan 2, Gránicz, Nagy I., Kiss L., Gyurján

Merkantil Bank Liga 11. forduló

Békéscsaba, 2017 október 01. vasárnap 17.00 óra

Békéscsaba 1912 Előre – Ceglédi VSE  6 – 2  (4 – 0)

Gólszerzők: Gránicz Patrik 7. perc, Birtalan Botond 26. perc, Nagy István 32. perc, Kiss László 43. perc, Gyurján Bence 62. perc, Birtalan Botond 87. perc / Damásdi Alex 57. perc, Asztalos Dávid 63. perc

Békéscsaba 1912 Előre:

Máthé – Nagy S., Szélpál, Mészáros (Gyurján 60. perc), Kiss L. – Pilán, Gránicz (Szalai D. 77. perc), Birtalan, Szatmári – Viczián, Nagy I. (Király 77. perc)

Vezetőedző: Boér Gábor

A tavalyi bajnokságban az ötödik helyen végzett békéscsabai csapatot, Zoran Spisljak irányította 2014 – től. Idén márciusban azonban, a szerb-angol állampolgárságú szakvezető lemondott és a helyét ideiglenesen az asszisztens edző, Boér Gábor vette át. Vele  eredményességben és játékban is előre lépett a csapat és így a nyáron ő maradt a vezetőedző.  A 35 éves szakember, Újpesten is futballozott, de inkább másod és harmadosztályú csapatokban volt meghatározó labdarúgó. A pályafutása során, Izraelben és Szingapúrban is volt profi játékos.

A Békéscsaba 1912 Előre játékos keretében sem volt sok változás a nyáron, hiszen a távozók között nem volt igazán meghatározó játékos. A hat érkező pedig - Eszlátyi István (Soproni VSE), Király Patrik, Mészáros Márk (Szeged 2011 GA), Nagy Sándor (Ceglédi VSE) és kölcsön szerződéssel Dlusztus András (Vác FC) valamint, Ribánszki László, a kölcsön szerződésének meghosszabbításával (Mezőkövesd Zsóry FC) – nem számít nagy számnak egy nyári átigazolási időszakban.

A Békéscsaba 1912 Előre játékos kerete és mezszámai:

Kapusok:

12. Máthé Gábor, 23. Ribánszki László

Védők:

2. Zahorán Balázs, 3. Kmetykó Kevin, 5. Babinyecz Balázs, 8. Mészáros Márk, 28. Dlusztus András, 30. Nagy Sándor, 42. Szélpál Norbert, 80. Kiss László

Középpályások:

6. Birtalan Botond, 9. Szatmári István,18. Király Patrik, 27. Pilán Márkó, 70. Gyurján Bence, 97. Kálmán Szilárd

Támadók:

7. Eszlátyi István, 10. Nagy István, 11. Illyés Tamás, 13. Urbin Péter, 14. Tóth Dániel, 16. Szalai Dániel, 17. Gránicz Patrik, 22. Viczián Ádám

Két a közelmúltban a Gyirmót FC Győr csapatában is futballozó játékos is tagja a békéscsabai keretnek, hiszen Gyurján Bence és Nagy Sándor most, az Előre gárdájában játszik. Eszlátyi István is ismert támadó, hiszen ő többek között a Pécsi MFC, a Lombard Pápa FC és a Soproni VSE csapataiban is szerepelt már. A békéscsabai csapat legfontosabb játékosa azonban az irányító középpályás, Birtalan Botond. Ő az a békéscsabai labdarúgó, aki 2015 márciusában, egy úgynevezett skorpió rúgással szerzett gólt az Alcufer Stadionban. Az FTC – ben és a Vasasban nevelkedett Birtalan, a 2005 / 2006 – os idényben, már 16 évesen bemutatkozott az NB I –ben Sopronban, és meghatározó játékos volt a magyar U 19 – es válogatottban. Később több első és másodosztályú magyar, sőt két román csapatban (Liberty Salonta, Bihor Oradea) is megfordult, de úgy tűnik, hogy Békéscsabán talált otthonra, hiszen itt játszik már 2014 óta. A 27 éves játékos, most pedig kirobbanó formában van, hiszen az elmúlt négy bajnoki forduló mindegyik mérkőzésén betalált, sőt a Kisvárda, a Csákvár és a Cegléd ellen, duplázni is tudott.

A két csapat legutoljára a 2014 / 2015 – ös bajnokságban találkozott egymással, amikor a Békéscsaba a második helyen feljutott az élvonalba. A Gyirmót FC Győr pedig, mindössze kettő ponttal lemaradva, a harmadik helyen végzett.

Merkantil Bank Liga 5. forduló – Békéscsaba, 2014 szeptember 13.

Békéscsaba 1912 Előre – Gyirmót FC Győr  0 – 2

Gólszerzők: Oross, Hajba

Merkantil Bank Liga 20. forduló – Gyirmót, 2015 március 21.

Gyirmót FC Győr – Békéscsaba 1912 Előre  2 – 2

Gólszerzők: Madarász, Bobál G. / Király, Birtalan

- Vasárnap délután, egy kimondottan jó formában lévő csapat otthonában futballozunk majd és arra is számítunk, hogy vélhetően sok szurkoló előtt fogunk pályára lépni – vélekedik, Molnár László a Gyirmót FC Győr vezetőedzője. Egy igazi bajnoki rangadó következik tehát a számunkra, amelynek ismételten az a tétje, hogy lépést tudunk – e tartani a közvetlen élmezőnnyel. Biztosak vagyunk abban, hogy a Békéscsaba 1912 Előre csapatának is ez a célja és így mindkét csapat győzni akar majd ezen a találkozón. A hazai gárda, nagyon magabiztos sikereket ért el az elmúlt fordulókban és nekünk is elég jól sikerültek az idegenbeli mérkőzéseink. Ezekből az eredményekből azonban, nem szabad kiindulnunk, mert most egymás ellen játszunk és ezen a találkozón, akár egyetlen gól is dönthet a három pont sorsáról.

Mivel mindkét csapatban vannak most gólerősen futballozó játékosok, adja magát a kérdés, hogy ők dönthetik el ezt a rangadót?

- Ez csak abban az esetben igaz, amennyiben az egész csapat jól működik és megbízhatóan futballozik. Kizárólag, így alakulhatnak ki olyan helyzetek, amikor egy jó megoldás vagy jó döntés, gólt eredményezhet. Mindkét csapatban vannak olyan labdarúgók, akik képesek egy – egy ilyen találatra. Viszont egy ilyen rangadó mérkőzésen az a csapat fog győzni, amelyik minden tekintetben jobban teljesít az ellenfelénél.