WKW ETO FC GYŐR-

SOPRONI VSE-

NB III. ELLENFELÜNK - KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC

2017. szeptember 30. 20:50:27  nyomtatási kép

- A játéktudást illetően, a Kaposvári Rákóczi FC az egyik legerősebb csapat a harmadosztályú bajnokságban– mondja Nagy László a Gyirmót FC Győr II. vezetőedzője. Ezen pedig az semmit sem változtat, hogy az elmúlt fordulókban egy kicsit megtorpantak és elveszítettek két rangadót. Ennek következtében, edzőváltás is történt a csapatnál és egészen biztos vagyok abban, hogy egy nagyon motivált és bizonyítani akaró kaposvári csapat játszik majd ellenünk. Nem mi vagyunk tehát a mérkőzés esélyesei, de még a bravúr is sikerülhet, amennyiben sikerül megismételnünk az elmúlt heti teljesítményünket. Olyan fegyelmezetten és okosan kell futballoznunk, mint ahogy az előző fordulóban tettük, a szintén nagyon jó erőkből álló III. Kerületi TVE ellen tettük. A vélhetően sokat támadó Kaposvári Rákóczi FC ellen, több lehetőségünk lehet majd a kontra játékra és ezekből eredményesek lehetünk.

1. Kaposvári Rákóczi FC – BKV Előre                       0 – 0

2. Dunaharaszti MTK – Kaposvári Rákóczi FC         0 – 3    Nagy K. 2, Sóron

3. Kaposvári Rákóczi FC – Csornai SE                     2 – 1    Sóron 2

4. Pápai Perutz FC – Kaposvári Rákóczi FC             2 – 3    Kollega 2, Sóron

5. Kaposvári Rákóczi FC – Érdi VSE                         1 – 2    Sóron

6. Puskás AFC II. – Kaposvári Rákóczi FC               2 – 4    Kollega, Andorka, Ivancsics, Ur

7. Kaposvári Rákóczi FC – Videoton FC II.               0 – 1

3. helyezés          7 mérkőzés             4          1          2          13 – 8              +5        13 pont

NB III. Nyugati Csoport 7. forduló – Kaposvár, 2017 szeptember 24. vasárnap 16.00 óra

Kaposvári Rákóczi FC – Videoton FC II.  0 – 1  (0 – 0)

Gólszerzők. Hadzic 68. perc

Kaposvári Rákóczi FC:

Slakta – Vachtler, Bakos, Lakatos, Hadaró – Nagy K. (Godzsajev 87. perc), Ur, Ludánszki (Andorka 46. perc), Szakály A. (Ivancsics 70. perc) – Sóron, Kollega

Vezetőedző: Artner Tamás

A Videoton FC II. elleni hazai mérkőzés előtt, komoly esélye volt a Rákóczinak, hogy átvegye a vezetést a bajnoki tabellán. A vereséggel véget ért találkozó után, viszont az Artner Tamás – Takács Gábor edzőpáros, maga kérte, hogy szerződést bontson velük a klub. Ez annyiban meglepő, hogy a mérkőzés után, Artner Tamás vezetőedző még arról beszélt, hogy igaz a csapata nehezen tudja feldolgozni azt, hogy bajnokságot kell nyerniük, de reméli, hogy néhány hét alatt ilyen téren is rendbe jönnek.

Erre azonban, már csak egy új edzővel kerülhet sor, mert a szerződés bontásra végül is sor került és a héten már, Waltner Róbert és ifj. Petrók Viktor dolgozott a csapattal. A tavalyi bajnokságban, a Kaposvári Rákóczi U 19 – es csapatával bajnokságot nyerő, Waltner Róbert esélyes arra, hogy véglegesítsék őt vezetőedzőként. A volt hatszoros válogatott, Kaposváron született és futballozott, de volt az Újpest, a Vasas, a Videoton és a ZTE játékosa is, sőt a 2002 / 2003 –as idényben az argentin sztárcsapat, a Boca Juniors alkalmazásában is állt. A nagyon temperamentumos fiatal edző, a tavalyi évben már két bajnoki és egy kupa találkozón, vezette ideiglenesen a Kaposvári Rákóczi FC felnőtt csapatát. Jól ismeri tehát a játékosokat és a körülményeket és a feladat sem teljesen új a számára.

A Kaposvári Rákóczi FC játékos kerete:

Kapusok:

Borsi Bence, Slakta Balázs, Szabó Alex

Védők:

Bakos Bence, Hadaró Valentin, Fodor Marcell, Fonyódi Bálint, Lakatos Gergő, Ludánszki Bence, Nagy János, Vachtler Csaba

Középpályások:

Böjte Patrik, Godzsajev Telmán Rabil Ogli, Ivancsics Gellért, Kollega Krisztián, Nagy Krisztián, Szakály Attila, Ur László, Vajda Roland

Támadók:

Andorka Péter, Herzsenyák Áron, Jovánczai Zoltán, Rajczi Péter, Sóron Tibor

Több ismert és a magyar labdarúgásban jól csengő névvel is találkozhatunk, az egykor szebb napokat látott kaposvári csapat keretében. Igaz az NB III. Nyugati csoportjának tavalyi gólkirálya, Hujber Tamás távozott Kaposvárról, de a csapat váza együtt maradt és jelentős erősítések is érkeztek. A Bene Ferenc Labdarúgó Akadémiáról, öt játékos került fel az első csapat keretébe. Az 1998 – as születésű, Vajda Roland, Szabó Alex, Fonyódi Bálint és az 1997- es születésű, Godzsajev Telman Rabil Ogli. Az 1999 –es, Herzsenyák Áron már tavaly szerződést kötött a klubbal. Az tehát egyértelmű, hogy a saját utánpótlására tud támaszkodni a Kaposvári Rákóczi FC. Viszont a nyári igazolások névsora, a Kaposvárra már harmadszor visszatérő Rajczi Péterrel és a többek között, Gyirmóton is futballozó Andorka Péterrel, nagyon erősnek mondható.