NB II. ELLENFELÜNK - SZEGED 2011 GROSICS AKADÉMIA

2017. szeptember 29. 23:03:25  nyomtatási kép

Magyar Kupa mérkőzés 6. forduló

Szekszárd, 2017 szeptember 20. szerda 15.00 óra

Szekszárdi UFC – Szeged 2011 GA  1 – 1  (1 – 1), büntetőkkel 4 – 2

Gólszerzők: Beke Péter öngól 28. perc, Szűcs Krisztián, Hegedűs Márk, Fejes Péter, Kvanduk József / Nicorec Onisor Mihai 15. perc, Zádori Krisztián, Molnár János

Szeged 2011 GA:

Molnár P. – Achim Á., Causic, Beke (Zádori 46. perc), Farkas M. – Povázsai, Horváth A. – Molnár J., Nicorec (Coroian 69. perc), Povázsai – Germán (Zabari 62. perc)

Vezetőedző: Supka Attila

1. Ceglédi VSE – Szeged 2011 GA                            1 – 2                Germán 2

2. Szeged 2011 GA – Békéscsabai Előre                  1 – 4                Povázsai

3. Vác FC – Szeged 2011 GA                                     1 – 0

4. Szeged 2011 GA – Szolnoki MÁV FC                    2 – 0                Balázs 2

5. Budafoki MTE – Szeged 2011 GA                          0 – 0

6. Szeged 2011 GA – Budaörsi SC                            3 – 1                Zádori, Nicorec, Beke

7. Nyíregyháza Spartacus – Szeged 2011 GA           0 – 0

8. Szeged 2011 GA – Dorogi FC                                2 – 1                Zádori 2

9. Soroksár SC – Szeged 2011 GA                            3 – 0

10. Szeged 2011 GA – Kazincbarcikai SC                  0 – 1

9. helyezés      10 mérkőzés               4          2          4          10 – 12            -2         14 pont

Merkantil Bank Liga 10. forduló

Gyula, 2017 szeptember 24. vasárnap 16.00 óra

Szeged 2011 Grosics Akadémia – Kazincbarcikai SC  0 – 1  (0 – 0)

Gólszerzők: Heil Valter 79. perc

Szántai – Beke (Katona 75. perc), Coroian, Papp (Achim Á. 46. perc), Farkas M. – Zabari, Pászka – Horváth A., Nicorec (Germán 46. perc), Molnár J. – Zádori

Nincs tehát igazán jó formában a Szeged 2011 Grosics Akadémia csapata, de ennek ellenére, nem feltartott kézzel érkeznek Gyirmótra. A mérkőzés külön érdekessége lesz, hogy az Achim testvérek, most egymás ellen fognak futballozni.

- Az én, 27 éves öcsém, Achim Ádám már két éve játszik a Szeged 2011 Grosics Akadémia csapatában – mondja erről, Achim Sebastian Zoltán, a csapatunk jobb oldali védője. Egymás ellen játszunk tehát, amelyre eddig még csak egy alkalommal volt példa. Ádám akkor a nagyváradi, Bihor Oradea csapatában játszott, én pedig egy sérülés után, a besztercei tartalék csapatában szerepeltem. 2015 – ben a román bajnokság harmadik osztályában került sor erre  a találkozóra és pontosan emlékszem, hogy mi pont egymást fogtuk. Olyan kemény csatát vívtunk, hogy én még sárga lapot is kaptam, tehát ott senki sem mondta a mérkőzés után, hogy testvérek futballoztak. Most is kemény csatára számítok, mert tudom, hogy szervezett és jól felkészített ellenfelünk esz vasárnap. A testvéremmel pedig majd beszélgetek szombaton este, mert ők már akkor Győrben lesznek. A bajnoki mérkőzésen ugyanis, már mindketten csak arra fogunk figyelni, hogy a csapatunk a lehető legjobban szerepeljen.

A Szeged 2011 Grosics Akadémia játékos kerete:

Kapusok:

Branimir Aleksic, Molnár Péter, Szántai Levente

Védők:

Achim Ádám, Beke Péter, Causic Andrej, Farkas Márk, Kasuba Dániel, Katona Máté, Papp Ferenc, Tóth Gábor, Zabari Dávid

Középpályások:

Andrei Coroian, Marko Dinjar, Hegedűs Martin, Horváth Attila, Molnár János, Nicorec Onisor Mihai, Pászka Lóránd, Povázsai Zsolt, Szabó Péter

Támadók:

Balázs Richárd, Balogh Gusztáv, Germán Tamás, Zádori Krisztián

Alaposan átalakult a Szeged 2011 Grosics Akadémia játékos kerete, hiszen egy teljes csapatnyi új labdarúgó érkezett a nyáron. Elsősorban a védelmez erősítette meg, Supka Attila vezetőedző, aki szintén a nyárom vette át a szegedi csapat szakmai irányítását. Ebbe a csapatrészbe érkezett, a horvát-magyar állampolgárságú Causic Andrej és a fiatal, Beke Péter  Kozármislenyből, Papp Ferenc Balmazújvárosból, Katona Máté a III. Kerületi TVE csapatából. A támadó sorba pedig, Balázs Richárd Ajkáról, Szabó Péter a Kisvárda Master Godd csapatából és Molnár János a Grosics Akadémia U 19 – es csapatából. Dinjar és Nicorec személyében pedig, két a magyar élvonalat is megjárt, román – magyar labdarúgó új szerzemény, akiket többek között az ETO csapatából ismerünk.

Élvonalbeli rutinja van, Szántai Leventének is, aki védett az Újpest, az MTK, a Tatabánya, a Kazincbarcika, a Diósgyőr, a Rákospalota és a Mezőkövesd gárdáiban is. A fiatalok közül pedig, az U21 – es válogatott, Povázsai Zsolt és Zabari Dávid, valamint az U 18 –as válogatott, Balogh Gusztáv nevét érdemes megjegyezni.

- A Soroksár SC és a Kazincbarcikai SC elleni hazai mérkőzésink nem jól sikerültek és ezért most mindenképpen javítani akarunk, a hazai mérlegünkön – jegyezte meg Molnár László a csapatunk vezetőedzője. Tudjuk, hogy ez nem lesz egyszerű, mert nem kimondottan játszani, azaz futballozni jönnek az ellenfeleink Gyirmótra. Mi azonban tanultunk ezeknek a mérkőzéseknek a történéseiből és remélem, hogy ezt hasznosítani tudjuk a Szeged elleni találkozón. Koncentráltan kell játszanunk és a mérkőzés elején, különösen figyelnünk a helyzeteinkre, minden olyan lehetőségre, amelyből gólt tudunk szerezni.