FC ARARAT MOSZKVA - GYIRMÓT FC GYŐR 2 - 0

2017. július 05. 20:34:04  nyomtatási kép

">FC ARARAT MOSZKVA - GYIRMÓT FC GYŐR  2 - 0  (1 - 0)

Felkészülési mérkőzés - 2017 július 05. szerda 17.00 óra

Bécs, Wienerberger Stadion

Játékvezető: Ludvig Dulgerov (Bulgária)

Gólszerző: Lebedenko 33. perc, Repko 60. perc (11 - esből)

FC Ararat Moszkva:

Revyakin - Kazalapov, Popov (Mamahanov 80. perc), Tarakanov, Avagimian (Morozov 73. perc) - Aleksanian (Airapetian 72. perc), Kvekveskiri, Repko (Kadzayev 70. perc), Lebedenko (Hrizov 59. perc)  - Davydov (Tarakanov 46. perc), Zemchenkov (Toboev 59. perc)

Vezetőedző: Sergey Bulatov

Gyirmót FC Győr:

Rusák - Présinger (Kőris 73. perc), Szőcs, Lengyel, Németh Zs. (Szegi 56. perc) - Varga P. (Nagy P. 56. perc), Kiss M. - Szalánszki, Stieber A. (Máté 62.perc) , Czár - Jano

Vezetőedző: Molnár László

Egy nagyon hangulatos, Bécs külvárosában lévő kis stadionban találkozott egymással a két csapat. A játéktér kiváló, viszont most komoly kánikula várta a játékosokat. Az oroszok tiszta fekete, pirossal díszített meze tehát nem volt telitalálat. A mi csapatunk a megszokott sárga mezben játszik. Roman Pavlyuchenkot pedig a pályán nem fogjuk látni, mert pont itt előttem ül civilben a lelátón.

3. perc: Egy orosz támadás után, a második vonalban érkező Kvekveskiri lőtt kapura 17 méterről. A lapos lövését azonban, Rusák egy gyors vetődéssel védte.

11. perc: Most a bal oldali ék, Davydov próbálkozott egy távoli lövéssel. Ez a 20 méteres félmagas bomba sem okozott azonban gondot Rusáknak, aki ismét vetődve védett.

15. perc: Ez egy szép gyirmóti támadás volt. Kiss Máté indította a bal oldalon felfutó Németh Zsoltot, aki pontosan ívelt középre. Ott Stieber vette át a labdát, de 14 méterről fölé rúgta a labdát.

22. perc: Kevés az igazán említésre méltó esemény, mert jobbára csak mezőnyjáték jellemzi a találkozót. Nagyon sok a szabálytalanság is, mert az orosz csapat elég kíméletlen harcmodorban futballozik.

27. perc: Az ivószünet után sem sokat változott a helyzet. Egy jobb oldali beadás után, Davydov rúgta  a kapunkba a labdát, de a partjelző lest jelezett.

31. perc: Egy meglehetősen érthetetlen játékvezetői ítélet után - hiszen nekünk járt volna a szabadrúgás - Kvekveskiri gyorsan előre ívelte a labdát, amellyel Zemchenkov teljesen egyedül törhetett kapura. A kapujából jó ütemben kifutó Rusák viszont, jól zárta a szöget és az orosz támadó nem tudta elrúgni mellette a labdát.

32. perc: Czár Richárd vállalkozott egy 17 méteres lövésre a bal oldalról. A rövid sarok felé tartó félmagas lövését, Revyakin szögletre tudta ütni.

33. perc: A jobb oldali védő, Kazalapov rúgta keresztbe a labdát a saját tréfelének közepéről. A labda a bal oldalon felfutó Lebedenkot találta meg, aki egyedül indulhatott a kapunk felé. Rusák ismét egy kifutással próbált menteni, de az orosz szélső, 26 méterről elrúgta mellette a labdát és az kapunk bal oldalában kötött ki. 1 - 0

40. perc: Élénkebben és lényegesen többet kezdeményezve játszunk a kapott gól óta. A legveszélyesebb helyzetünk egy lapos, Szalánszki lövés volt, amely nem sokkal kerülte az orosz kapu jobb alsó sarkát.

45. perc: Véget ért az első félidő.

46. perc: A szünetben nem változtatott Molnár László, tehát a kezdő csapatunk folytatja a mérkőzést. Az Ararat Moszkvánál egy csere történt és így a gólszerző Lebedenko előrehúzódott ék szerepkörbe.

50. perc: Egy hosszan előre ívelt labdánál, egy kicsit egymásra várt a védelmünk és Rusák kapus. A villámgyors Lebedenko pedig közbeugrott és így majdnem elpöckölte a játékszert Rusák mellett.

56. perc: Két csere történt nálunk, Varga P. és Németh Zs. ment le, és Szegi és Nagy Patrik érkezett.

58. perc: Aleksanian kapta meg a labdát a tizenhatosunk előtt és azonnal kapura is lőtte. A labda megpattant a védőinken és a bal kapufát súrolva került szögletre.

59. perc: Most oroszok cserélnek kettőt, Lebedenko helyett Hrizov és Zemchenko helyett Toboev a pályán.

60. perc: A jobb oldali szögletre, az orosz cserék után került sor. A magasan középre ívelt labdáért folyó harcban pedig kézzel értünk a labdához. A játékvezető büntetőt ítélt, amelyet Repko úgy rúgott a jobb sarokba, hogy Rusák beleért a lövésébe.  2 - 0

62. perc: Máté János állt be nálunk, Stieber András helyére.

67. perc: Szalánszki keverte meg az oroszok bal oldali védelmét és pontosan passzolt középre Máté elé. A támadónk viszont, nagy helyzetben, a 11 -es pontról fölé rúgta a labdát.

73. perc: Présinger is lement és Kőris Krisztián állt be a helyére.

75. perc: A sok csere miatt, most kevésbé folytonos a játék és ismét többet kezdeményezünk. Az oroszok most kicsit visszaálltak és kontrázni próbálnak.

81. perc: 20 méteres orosz szabadrúgás a bal oldalról. A labda mögé Toboev áltt és  a jobb kapufát találta telibe.

82. perc: ismét Toboev próbálkozott, most a bal oldalról, egy csel jó csel után lőtt, de ezt a lövését Rusák megfogta.

85. perc: Nagy Patrik játszotta meg, a bal oldalon Kőrist. A középpályás egy csel után kapura lőtt. de sajnos nagyon magasan fölé.

90. perc: Két gólos, Ararat Moszkva győzelemmel ért véget ez a felkészülési találkozó.

Molnár László vezetőedző értékelése:

Egy fizikailag nagyon erős és a játékban is kimondottan rutinos orosz csapat ellen játszottunk most. Sokkal dinamikusabban és gyorsabban kellett volna futballoznunk ahhoz, hogy ellenük sikeresen vegyük fel a harcot. Ez azonban nem sikerült és így az FC Ararat Moszkva megérdemelten győzött ellenünk. Amíg nem rúgunk gólt, addig esélyünk sem lesz a jobb eredményre. Sajnos  a saját kapunk előtt viszont, egyelőre még azok a súlyos hibák is benne vannak a játékunkban, amelyekből most is gólokat kaptunk.