2017. július 02. 13:15:52  nyomtatási kép

Galatasaray SK - Gyirmót FC Győr 1 - 0  (0 - 0)

Gólszerző: Ryan Donk 90. perc (11 - esből)

Felkészülési mérkőzés - Samorin, XBS Sportcentrum, Szlovákia
2017 július 02. vasárnap 19.30 óra
Játékvezető: Presinkski Ladislav

Galatasaray SK 1. félidő: Muslera - Linnes, Maicon, Günter, Carole - Cigerci, Selcuk Inan, Sinan Gümüs- Öztekin, Derdyok, Garry Rodrigues

Galatasaray SK. 2. félidő:Iscan - Linnes (Cavanda 65. perc), Serdar, Semih Kaya, Carole (Akgün 65. perc) - Cigerci (Karnucu 65. perc), Donk, Bassan - Öztekin (Kamdal 65. perc), Gümüs (Kabak 65. perc), Recep Gül

Vezetőedző: Igor Tudor

Gyirmót FC Győr: Sebők - Nagy P., Szőcs, Lengyel, Présinger - Varga P. (Lázár 81. perc) - Szegi (Szalánszki 46. perc), Kiss M., Stieber (Kőris 76. perc), Németh Zs. - Máté (Czár 46. perc)

Vezetőedző: Molnár László

1 perc: Elkezdődött a mérkőzés, amelyen a mi csapatunk tiszta sárga mezben, a Galatasaray pedig a lila mezben, fehér nadrágban és fehér sportszárban játszik.

10. perc: Nagyon élénk a játék és a Galatasaray megpróbálja még gyorsítani, sok pontos, erős, lapos továbbítással.

11. perc: Öztekin cselezte be magát a 16 - on belülre a jobb oldalon. Pontosan adott középre, ahol Derdyok lőtt kapura, de a lövése lepattant a bevetődő védőkről.

13. perc: Egy a bal oldalról érkező szöglet érkezett a rövid sarokhoz, ahol Maicon fejelt élesen a rövid sarok felé. Sebők azonban egy gyors vetődéssel leért a sarokhoz, és védett.

19. perc: Egy jobb oldali Linnes - Öztekin összjáték után, a norvég Linnes lapos beadásárát, ismét Derdyok rúgta kapura. A védőinknek azonban ezt a lövést is sikerült blokkolniuk.

22. perc: Garry Rodrigues indult el nagy lendülettel és a bal oldalon felfutó Carole elé passzolt. A francia védő azonban várt a lövéssel, majd hátrafelé passzolt és ott a védők már szereltek.

25. perc: A mi térfelünkön zajlik a játék, amelyet egyértelműen a Galatasaray irányít. A mi csapatunk nagyon lelkesen és sokszor önfeláldozóan védekezik, de támadásokat nem tudunk vezetni.

31. perc: Ismét egy nagyon pontos összjáték a jobb oldalon, ami után Linnes badását előbb Lengyel mentette bevetődve. A labda ismét a törökökhöz került, de Inan kapura ívelést, Szőcs mentette fejjel.

35. perc: Lövőhelyzetünk lehetett volna, de vártak ezzel a középpályásaink és azt itt nem lehet.

38. perc: Ismét egy Linnes elfutás a jobb oldalon és középen, ismét Derdyok érkezés. A becsúszó Lengyelnek azonban ezt is sikerült mentenie.

40. perc: Selcuk Inan próbálkozott egy szabadrúgással a bal oldalról. A 28 méteres lövést, Sebők öklözte ki a jobb felső sarok elől.

44. perc: Két óriási Sebők bravúr! Először egy nagyon gyors bal oldali összjáték után, Gümüs 16 méteres félmagas bombáját védte a kapusunk. Rögtön utána pedig, Garry Rodrigues 22 méteres bombáját is kiöklözte.

45. perc: Véget ért az első félidő.

A szünetben, a török csapat több helyen is változtatott, nálunk pedig Szalánszki és Czár állt be csereként, Máté és a Szegi helyére.

A Galatasaray csapata a második félidőben: Iscan - Linnes, Serdar, Semih Kaya, Carole - Cigerci, Donk, Bassan - Öztekin, Gümüs, Recep Gül

47. perc: A bal oldalon a villámgyors, Recep Gül cselezte ki a védőket, a pontos beadása után pedig, Gümüs lőtt fölé.

51. perc: Szalánszki próbálkozott egy lövéssel, ami igaz magasan fölé szállt, de most eljutottunk a lövésig.

60. perc: Kiss Máté bal oldali szöglete után, a védők között kibújó Szalánszki fejelt kapura. A fejese azonban egy méterrel fölé ment.

64. perc:  Cigerci indította a középen kilépő Gümüst, aki azonban cselezett, kivárt a lövéssel és az ötösnél szerelték a védőink.

65. perc: Továbbra is fölényben játszik a Galatasaray, de most közel sem akkor a fölény mint az első félidőben volt. Viszont most újabb öt török csere következik, Cavanda, Kabak, Camdal, Karnucu és Akgün lépett pályára.

70. perc: Lényegesen kiegyenlítettebb a játék, mert a törökök második félidőben szereplő gárdája, sokkal kevésbé találja fel magát a mi felállt védekezésünk ellen.

76. perc: Stieber András helyett, Kőris Krisztián érkezett nálunk.

80. perc: Egy jobb oldali szögletet, a hosszú saroknál fejelő Semih Kaya próbált gólra váltani. A belső védő földre fejelt próbálkozását Sebők Zsolt védte.

81. perc: Varga P. helyett, Lázár Patrik folytatja a hátralévő időben.

82. perc: Most egy bal oldali beadás után, a berobbanó Ozan Kabak elől mentettek fejjel a belső védőink.

90. perc: Recep Gül kapott egy meredek indítást és a védőnk, Lengyel és  Szőcs elsodorták. A játékvezető, azonnal büntetőt ítélt, pedig a félpályánál állt. A büntetőt, Ryan Donk végezte el és a jobb sarokba gurított. 1 - 0

90. perc: A büntető után a játékvezető le is fújta a találkozót.

Molnár László vezetőedző értékelése:

Nagyon keményen dolgozott a csapatunk és a játékosok tulajdonképpen maximálisan betartották azt amit megbeszéltünk és kértem tőlük. Úgy gondolom, hogy most már van már egy alap amire építkezhetünk. Az első félidőben láttuk, hogy hová kellene eljutnunk, mert akkor a törökök nagyon gyorsan és pontosan futballoztak. A második félidőben már kiegyenlítettebb volt a játék és sajnálom, hogy az utolsó percben már nem tudtunk megfelelően összpontosítani.