20. Soproni VSE12

2017-2018

NB III ELLENFELÜNK - KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC

2017. június 02. 13:06:44  nyomtatási kép

- Egy nagyon jó csapat otthonába látogatunk és abban is biztos vagyok, hogy a Kaposvári Rákóczi hazai pályán maximális erőbedobással fog játszani a győzelemért - vélekedik, Nagy László a Gyirmót FC Győr II. vezetőedzője. Igaz, hogy valódi tétje már nincsen a mérkőzésnek, hiszen a Rákóczi harmadik helyét már nem fenyegeti veszély, és a mi csapatunk is elérte a célját. Artner Tamás vezetőedző azonban már a következő évi csapatát keresi és több minőségi igazolást is tervez. A Rákóczi a következő bajnokságban mindenképpen feljebb akar lépni, tehát megcélozza az NB II -es tagságot. A jelenlegi keretükben is vannak nagyon jó képességű labdarúgók, sőt többen az élvonalban is futballoztak már. Nehéz mérkőzésre számítok tehát, de a héten nagyon örültem annak, hogy az edzéseken kimondottan jó volt a hangulat és nem láttam fásultnak vagy fáradtnak a játékosokat. Az nagyon fontos lenne, hogy a támadójátékunk hatékonyabb és legfőképpen eredményesebb legyen. Mindenképpen rúgott góllal vagy gólokkal akarunk búcsúzni a bajnokságtól és ez akár egy meglepetés eredményhez is vezethet. Az őszi hazai mérkőzésünkön, két a hajrában született gól után osztoztunk meg a pontokon és egy ilyen eredmény most is elfogadható lenne. Két igazolt hiányzónk van, akik közül Szalánszki Gergő már elkezdte a szabadságát, hiszen neki két hét múlva kezdődik a felkészülés az első csapat keretével. Szabó Tibor pedig most Cipruson játszik, ahol Molnár Lászlónál, a Gyirmót FC Győr új vezetőedzőjénél, tagja az Európa Bajnokságon szereplő Felvidéki válogatottnak.

11.  Gyirmót FC Győr II.      31 m.   10        10        11        34 - 36            40 pont

NB III. Nyugati Csoport 17. forduló

Gyirmót, 2016 november 27. vasárnap 11.00 óra

Gyirmót FC Győr II. - Kaposvári Rákóczi FC    1 - 1  (0 - 0)

Gólszerzők: Nagy Olivér 79. perc / Hujber Tamás 82. perc

A Kaposvári Rákóczi FC játékos kerete:

Kapusok:

Borsi Bence, Gőcze Gergő, Slakta Balázs

Védők:

Hadaró Valentin, Havas Attila, Házi Bence, Lakatos Ádám, Ludánszki Bence, Müllerlei Szabolcs, Nagy János, Szabó Alex, Vadas Zalán

Középpályások:

Bíró Dominik, Fonyódi Bálint, Godzsajev Telmán Rabil Ogli, Hampuk Ádám, Horváth Ferenc, Ivancsics Gellért, Kollega Krisztián, Nagy Krisztián, Pintér András, Szakály Attila, Vajda Roland, Zsivoczky-Pandel Péter

Támadók:

Herzsenyák Áron, Hujber Tamás, Jovánczai Zoltán, Kertész Tamás, Mayer Milán

Több ismert és a magyar labdarúgásban jól csengő névvel is találkozhatunk, az egykor szebb napokat látott kaposvári csapat keretében. Az tehát várható volt, hogy ez csapat meghatározó lesz az az NB III - as bajnokságban, de a Győri ETO FC jelenlétében, az idén még nem volt egyértelmű cél a feljutás. Az őszi szezon végén, 12 pont volt a különbség a két csapat között, amely most a bajnokság végére már 20 pontra növekedett, a bajnok ETO és a harmadik Rákóczi között. A bajnokság gólkirályát viszont vélhetően a kaposvári csapat adja majd, hiszen az MTK Budapest csapatában nevelkedett, Hujber Tamás három gólos előnnyel, 19 találattal vezeti ezt a listát.

19 gól:  Hujber Tamás

7 gól:  Kollega Krisztián

6 gól:  Nagy Krisztián

5 gól:  Szakály Attila

4 gól:  Jovánczai Zoltán, Kertész Tamás

2 gól:  Havas Attila, Mayer Milán, Zsivoczky-Pandel Péter

1 gól:  Hadaró Valentin, Házi Bence, Nagy János, Pintér András, Pintér András, Vadas Zalán

19.  Kaposvári Rákóczi FC - Sárvár FC                 1 - 0    Szakály

20.  Csepel FC - Kaposvári Rákóczi FC                  0 - 3    Hujber, Kollega, Durso öngól

21.  Csornai SE - Kaposvári Rákóczi FC                1 - 0

22.  Kaposvári Rákóczi FC - Andráshida SC          5 - 2    Mayer 2, Szakály, Hujber, Kertész

24.  Kaposvári Rákóczi FC - Érdi VSE                     0 - 1

25.  VLS Veszprém - Kaposvári Rákóczi FC           2 - 1    Kollega

26.  Kaposvári Rákóczi FC - Hévíz SK                     0 - 0

27.  Bp. Honvéd II. - Kaposvári Rákóczi FC           2 - 3    Kollega 2, Szakály

28.  Kaposvári Rákóczi FC - III. Ker. TVE               3 - 0    Szakály, Hujber, Zsivoczky-Pandel

29.  Videoton FC II. - Kaposvári Rákóczi FC          1 - 3    Hujber 2, Nagy J.

30.  Kaposvári Rákóczi FC - Komárom VSE           2 - 0    Szakály, Nagy K.

31.  Puskás AFC II. - Kaposvári Rákóczi FC           0 - 2    Hujber, Hadaró

32.  Kaposvári Rákóczi FC - Diósd                           3 - 0    játék nélkül

33.  FC Ajka - Kaposvári Rákóczi FC                       4 - 0

NB III. Nyugati Csoport 33. forduló

Ajka, 2017 május 27. szombat 18.00 óra

FCAjka - Kaposvári Rákóczi FC      4 - 0  ( 2 - 0)

Gólszerzők: Hanzl Máté 2 (60. perc, 86. perc), Szabó Zsolt 18. perc, Kovács Gergő 43. perc

Kiállítva: Lakatos Gergő 85. perc

Kaposvári Rákóczi FC:

Gőcze - Nagy J., Lakatos, Pintér, Kollega (Godzsajev 79. perc)), Nagy K., Szabó A,. Hujber, Fonyódi (Ivancsics 79. perc), Szakály, Hadaró

3. Kaposvári Rákóczi FC       31 m.   19        4          8          58 - 26            61 pont