19.00 SWIETELSKY HALADÁS -
GYIRMÓT FC GYŐR;

ELLENFELÜNK - PAKSI FC

2017. május 11. 15:52:39  nyomtatási kép

Nem született gól az eddig lejátszott két élvonalbeli Paksi FC elleni bajnoki mérkőzésünkön. Így értelemszerűen mindkét alkalommal, megosztoztunk a pontokon az atomváros csapatával. Nagyon könnyen elképzelhető tehát, hogy akár egyetlen rúgott gól is eldöntheti a szombati, harmadik bajnoki találkozónkat.

OTP Bank Liga 9. forduló - Paks, 2016 szeptember 17. szombat 18.00 óra

Paksi FC - Gyirmót FC Győr            0 - 0

OTP Bank Liga 20. forduló - Gyirmót, 2017 február 18. szombat 15.30 óra

Gyirmót FC Győr - Paksi FC            0 - 0

A tavaszi nyitó fordulóban lejátszott bajnoki mérkőzésünk után, a Paksi FC egy nagyon jó sorozatot produkált.  Az első hét fordulóban 15 bajnoki pontot szereztek, hiszen vereség nélkül játszották le ezeket a köröket. Legyőzték többek között a Ferencváros és idegenben a Debrecen gárdáját. Nagyon értékes pontot szereztek a Videoton FC és Újpesten a hazai csapat ellen is. Április közepén viszont egy kicsit megtorpant a Paksi FC és három vereséget szenvedett. Ezért a számukra nagyon jól jött, az előző fordulóban a Vasas FC elleni idegenbeli siker.

20.    Gyirmót FC Győr - Paksi FC              0 - 0

21.    Paksi FC - Mezőkövesd FC                 5 - 0    Szabó J., Gévay, Kulcsár, Papp, Bartha

22.    MTK Budapest - Paksi FC                  1 - 2    Vernes, Szabó J.

23.    Debreceni VSC - Paksi FC                  1 - 3    Haraszti, Kulcsár, Bartha

24.    Paksi FC - Videoton FC                      0 - 0

25.    Újpest FC - Paksi FC                           1 - 1    Bartha

26.    Paksi FC - Ferencvárosi TC                 3 - 1    Bartha, Haraszti, Hajdú

27.    Budapest Honvéd - Paksi FC              2 - 0

28.    Paksi FC - Diósgyőri VTK                  0 - 1

29.    Szombathelyi Haladás - Paksi FC       2 - 0

30.    Vasas FC - Paksi FC                            0 - 3    Lenzsér, Bartha, Hahn

6. Paksi FC         30. m           10        11        9          35 - 33            +2        41 pont

OTP Bank Liga 30. forduló - Újpest, 2016 május 06. szombat 18.00 óra

Vasas FC - Paksi FC             0 - 3  (0 - 1)

Gólszerzők: Lenzsér Bence 8. perc, Bartha László 84. perc, Hahn János 92. perc

Paksi FC:

Molnár P. - Kulcsár, Lenzsér, Gévay, Báló - Papp - Szakály D. (Hahn 82. perc), Hajdú, Bertus, Bartha (Daru 90. perc) - Haraszti (Koltai 76. perc)

A Paksi FC a bajnokság őszi szakasz után, a bajnokság nyolcadik helyén állt, 23 bajnoki pontot begyűjtve. Az addig lejátszott 19 mérkőzésükből, 5 győzelemmel, 8 döntetlennel és 6 vereséggel zárták. A paksi zöld - feketék, 18 gólt rúgtak és 23 gólt kaptak, tehát mínusz 5 volt a gólkülönbségük. A 2017 - es idényben ezek a mutatók viszont sokat javultak, hiszen a Paksi FC 11 mérkőzésből, 5 győzelem, 3 döntetlen és 3 vereség a mérleg. Így most 18 pontot szereztek és a gólkülönbségüket is plusz kettőre javították. Ennek ellenére a jelenleg hatodik helyet érő 41 pontjuk még mindig nem egyértelműen megnyugtató. A most a 11. helyezett, tehát kieső helyén álló MTK Budapestnek ugyanis 35 pontja van.

A Paksi FC játékos keretében a tőlük már megszokott módon, kizárólag magyar labdarúgók szerepelnek. A gólszerzés tekintetében, Bartha László van a legjobb formában, aki már 9 gólos és ezekből a találatokból ötöt tavasszal szerzett. A fiatal támadó, Hahn János 6 gólos és rajtuk kívül, a középpályások és a védők is hozzájárultak már néhány találattal a paksiak 35 rúgott góljához.

9 gólos: Bartha László

6 gólos: Hahn János Csaba

3 gólos: Haraszti Zsolt, Koltai Tamás, Szabó János

2 gólos: Gévay Zsolt, Kulcsár Dávid, Szakály Dénes

1 gólos: Bertus Lajos, Hajdú Ádám, Lenzsér Bence, Papp Kristóf, Vernes Richárd