18:00
MTK BUDAPEST -

NB III ELLENFELÜNK - FC AJKA

2017. április 29. 13:59:36  nyomtatási kép

A bajnokság 2017 – es szakaszában tiszteletreméltó eredménysort produkált eddig az FC Ajka. A tíz lejátszott bajnoki mérkőzésükből ugyanis hetet megnyertek, egy végződött döntetlenre és csak két alkalommal hagyták el vereséggel a pályát. A tabella nyolcadik helyén telelő ajkai csapat, az így megszerzett 22 bajnoki ponttal, pedig már dobogós helyen áll.

19.       Érdi VSE – FC Ajka                              1 – 4                Skriba, Major, Lőrinczy, Köles

20.       FC Ajka – VLS Veszprém                    0 – 3

21.       Hévíz SK – FC Ajka                             1 – 2                Szabó, Csemer

22.       FC Ajka – Budapest Honvéd II.         2 – 1                Pákai, Szabó

23.       III. Ker. TVE – FC Ajka                      0 – 0

24.       FC Ajka – Videoton FC II.                  1 – 0                Major

25.       Komárom VSE – FC Ajka                    1 – 3                Major, Pákai, Hanzl

26.       FC Ajka – Puskás Akadémia FC II.   0 – 1

27.       Diósd – FC Ajka                                  1 – 4                Kovács 2, Lőrinczy, Csemer

28.       FC Ajka – Csornai SE                         2 – 0                Pákai, Major

3.  FC Ajka                            26 m    15        5          6          47 – 29            +18      50 p

Mint látható, a gólokkal sem maradt adós eddig az FC Ajka, amelynek játékosai a tavaszi tíz bajnoki találkozójukon, 18 találatot szereztek. Nagy előnyt jelent a számukra az is, hogy már tizenegy játékosuk szerzett gólt a bajnokság során.

1 gólos:  Köles János, Tölgyesi Viktor

Az előző fordulóban is hazai pályán játszott az FC Ajka és egy a számukra nagyon fontos rangadó mérkőzésen tudott győzni a Csornai SE csapata ellen.

FC Ajka – Csornai SE           2 – 0 (1 – 0)

Gólszerzők: Pákai 23. perc, Major 91. perc

FC Ajka:

Balogh – Pál, Pákai, Kovács, Csemer – Köles (Fodor 68. perc) – Balázs (Pavlitzky 74. perc), Tölgyesi, Hanzl, Lőrinczy (Major 62. perc) – Skriba

A csapat vezetőedzője, az egykori kétszeres válogatott középpályás Bücs Zsolt, aki Malajziában és Szingapúrban is futballozott. Az edzőként többek között Debrecenben, Sopronban és Békéscsabán is megfordult szakember munkáját dicséri, hogy viszonylag hamar sikerült összeraknia az NB II – ből tavaly kiesett gárdát. Nem csoda teát, hogy az FC Ajka ismét a nemzeti másodosztályú bajnokságra adta be a legújabb licenc kérelmét, amelyet el is fogadott a Magyar Labdarúgó Szövetség.

Az FC Ajka játékos kerete:

Kapusok: Dénes Zsolt, Balogh Márton

Mezőnyjátékosok: Fodor Marcell, Köles János, Juhász Dániel, Pákai Gergő, Kozma Máté, Kovács Gergő, Tölgyesi Viktor, Hanzl Máté, Balázs Richárd, Pavlitzky Balázs, Nagy Bálint, Csemer Gyula, Major Norbert, Pál Dávid, Pataki Roland, Rosta Levente, Szabó Zsolt, Lőrinczy Attila, Kovács Gábor, Skriba Máté

A Gyirmót FC Győr második csapata hozta a kötelező győzelmet az előző fordulóban, a Diósd ellen. A helyezés és a pontszámok tekintetében tehát, viszonylag nyugodtan várhatja tehát ezeket a rangadó mérkőzéseket. Nagy László a csapatunk vezetőedzője pedig elmondta, hogy olyan erőpróbákra számít, amelyek után sok minden kiderül majd a játékosainkról.

- Az őszi szezon mérkőzésén, már két góllal vezetett az FC Ajka és nekünk az utolsó percekben sikerült egyenlítenünk. Már akkor látszott, hogy egy új és nagyon erős csapat épül Ajkán, de igazából ez mostanra érett össze. Egyértelműen arra készülnek, hogy a következő szezonban bajnokságot nyerjenek és így visszakerüljenek a másodosztályba. A legjobb életkorban lévő, tehát már megfelelő rutinnal rendelkező játékos keretük van, tehát erre reális esélyük is lesz.

- Az egyértelmű tehát, hogy a vasárnapi mérkőzésnek ők az esélyesei, de azért mi sem feltartott kézzel fogunk pályára lépni. Jó állapotban van a csapatunk és ez látszott is a szokásos szerdai edzőmérkőzésünkön, amikor az első csapattal játszottunk. Szervezetten és koncentráltan kell futballoznunk, mert csak akkor lehet esélyünk, ha alkalmazni tudjuk azokat az elemeket, amelyeket az edzéseken begyakoroltunk. A soron következő három mérkőzésünkön, nem feltétlenül az eredményben kell gondolkodnunk. A meglepetésben, tehát pont vagy pontok szerzésében azonban nagyon bízunk.

9.  Gyirmót FC Győr II.        26 m    10        8          8          35 – 45            - 10      38 p

NB III. Nyugati csoport 12. forduló - 2016 október 22. vasárnap 11.00 óra

Gyirmót FC Győr II. – FC Ajka       2 – 2  (0 – 1)

Gólszerzők: Lengyel Dániel 81. perc, Füleki Norbert 90. perc / Lőrinczy Attila 2 (25. perc, 71. perc)