BUDAPEST HONVÉD - GYIRMÓT FC GYŐR: ONLINE

2017. április 28. 18:59:00  nyomtatási kép
BUDAPEST HONVÉD - GYIRMÓT FC GYŐR 1 -  0  (0 - 0)

2017.04.29. szombat, 18.00 óra, Budapest, Bozsik Stadion

OTP Bank Liga, 29. forduló

JÁTÉKVEZETŐK: Szőts Gergely - Berettyán Péter, Medovarszki János - Szalai Dániel - Iványi Zoltán, Gaál Gyöngyi

BUDAPEST HONVÉD: Gróf - Ikenne King, Baráth, Kamber, Bobál (Balázs 75. p) - Koszta (Holander 62. p), Nagy G., Vasiljevic (Gazdag 62. p), Zsótér - Eppel. Lanzafame

VEZETŐEDZŐ: Marco Rossi

GYIRMÓT FC GYŐR: Nagy S. - Kiss M., Bojovic, Radeljic, Szegi - Simon Á., Bori - Vass, Madarász (Csiki 75. p), Simon A. (Máté 86. p) - Novák (Achim 61. p)

VEZETŐEDZŐ: Urbányi István

GÓLSZERZŐK: Lanzafame 95. perc

SÁRGA LAPOK: Bobál 32. perc, Gazdag 83. perc. Lanzafame 95. perc /  Radeljic 27. perc, Vass 41. perc, Nagy S. 58. perc, Simon Á. 59. perc, Simon A. 80. perc

PIROS LAPOK:

1. perc: A megbetegedett, Karakó Ferenc helyett az eredetileg alapvonali játékvezetőnek jelölt, Szőts Gergely vezeti a mérkőzést. A hazai csapat piros-fekete csíkos mezben, fekete nadrágban és fekete sportszárban lépett pályára. A mi csapatunk pedig a megszokott tiszta sárga felszerelésben játszik.

10. perc: Óvatosan kezdtek a csapatok, így csak mezőnyjáték jellemezte az első 10 percet.

11. perc: Mivel Gróf kapus rossz ütemben futott ki a kapujából, Madarász a jobb oldali tizenhatos oldalvonaláról a kapu felé gurította a labdát. A közben hátra érkező védők azonban felszabadítottak.

15. perc: Lanzafame rúghatott egy szabadrúgást, ígéretes távolságból és szögből, A lövése a sorfalat érintve szögletre vágódott.

17. perc: Nagy hosszú kirúgása után, Novák csúsztatta jobbra a labdát Vass Patriknak. A szélső beadása után pedig Novák a rövid saroknál érkezett, de a fejese elkerülte a rövid felső sarkot.

24. perc: Ikenne King jobb oldali beadása után, Lanzafame fejelhetett, de rossz ütemben ugrott fel és így a fejes fölé ment.

27. perc: A Lanzafamét a félpályánál buktató, Radlejic kapott sárga lapot.

28. perc: A beívelt szabadrúgást magasra fejelték a védőink, a lehulló labdát pedig Lanzafame kapásból rúgta el. Szerencsére a lövés mellé ment.

32. perc: A Vass Patrikot felborító, Bobál is sárga lapot kapott.

36. perc: Marco Rossi elküldte melegíteni a tartalék játékosait..........

40. perc: Lanzafame verte meg a védelmünket a baloldalon és a beadását Eppel közelről a hálóba talpalta. A játékvezető azonban észlelet, hogy ezt megelőzően Eppel, a mezénél fogva elrántotta Radeljicet és ezért érvénytelenítette a gólt és kifelé ítélt szabadrúgást.

41. perc: Bori húzta el, Lanzafame lábát a tizenhatos bal sarkánál, amiért a játékvezető azonnal büntetőt ítélt. Eppel pedig hatalmas erővel a felső sarokba bombázta a büntetőt, Szőts játékvezető azonban megismételtette a tizenegyest. Ismét Eppel állt a labda mőgé, de a második, most lapos lövését, elvetődve védte Nagy Sándor. A büntetőt megítélése után a reklamáló Vass Patrik kapott sárga lapost figyelmeztetést.

44. perc: Egy jobb oldali Kiss Máté beadás után, Simán Ádám elvetődve, kapásból lőtt kapura. A középpályásunk közeli lövése után, Gróf nagy bravúrral ütötte szögletre a labdát.

45. perc: Véget ért az első félidő és a lefújásnál, nem Szőts Gergely játékvezető volt a legnépszerűbb személy Kispesten.

46. perc: Cserék nélkül folytatódik a találkozó a második félidő Kispesten, ahol 2.347 néző van a stadionban.

48. perc: Lanzafame zseniális továbbítása után, Zsótér adta vissza a labdát az alapvonalról. A középen érkező Koszta lövése pedig Bojovicról pattant szögletre.

50. perc: Egy jobb oldali beadás után, Koszta mellel készítette le a labdát Lanzafaménak, aki az átvétel után, 12 méterről keresztbe rúgta a labdát a kapunk előtt. Ezek komoly gólhelyzetek voltak.

57. perc: Zsótér, majd Ikenne King verekedte be magát a tizenhatosunkon belülre. Ott King egy esernyő csel után, került nagyobb helyzetbe, de a döntő pillanatban lyukat rúgott.

58. perc: Nagy Sándor időhúzásért kapott sárga lapot.

59. perc: Simon Ádám is besárgult egy szabálytalanság után.

61. perc: Csere nálunk, Novák helyett, Achim érkezett.

62. perc: Kettős csere a Honvédban. Vasiljevic és Koszta mentek le a pályáról, a helyükre pedig Holander és Gazdag állt be.

66. perc: Zsótér két jó csel után, 18 méterről nem sokkal rúgta a kapunk fölé a labdát.

71. perc: Lanzafame jobb oldali szabadrúgása után, a magasra felugró Eppel fejelt fölé.

73. perc: Ikenne King próbálkozott egy kapura lövéssel a tizenhatos vonalról, de ez nagyon pontatlanra sikerült.

75. perc: Cserék mindkét csapatban. Nálunk Madarász ment le és Csiki jött, a Honvédban pedig Bobál helyén, Balázs Zsolt a pályán.

80. perc: Simon András labdaelrúgásért sárgult be.

81. perc: A nagyon agilis,  Zsótér az alapvonalig cselezte magát, de szerencsére ott már beértük és így nem tudta beadni a labdát.

83. perc: Gazdag egy lerántással akadályozott meg egy kontránkat, ezért is villant a sárga lap.

86. perc: Az utolsó csere a találkozón, Simon András helyett Máté János játszik nálunk.

87. perc: Egy jobb oldali szöglet, mindenki felett átszállt és végül a hosszú oldalon Baráth elé került. A védő közeli emelését, azonban kiöklözte Nagy Sándor.

89. perc: 6 perc hosszabbítás következik, ami szokatlanul hosszú idő.

91. perc: Folyamatosan érkeznek a szögletek és beadások a kapunk elé, ahol  nagy Sándor és a védőink óriási munkát végeznek. Egy bak oldali szögletnél pedig a kapufa is segített.

95. perc: Kamber nagy jobb oldali bedobása után, középen Eppel csúsztatta meg a labdát és a védők gyűrűjében érkező Lanzafame, néhány méterről, a kapunkba fejelt. 1 - 0.
A gól után, Lanzafame sárga lapot kapott, mert levette a mezét.

96. perc: Egy szabadrúgásunknál már Nagy Sándor is előrement fejelni, de labdát a Honvéd játékosok fejelték ki. Zsótér pedig a félpályáról célozta meg az üres kapunkat. A lövése centiméterekkel gurult el a lapunk mellett.

VÉGEREDMÉNY: 1 -  0  (0 - 0)

Urbányi István vezetőedző értékelése:

Nagyon izgalmas mérkőzést játszottunk, hiszen mindkét csapat számára nagy volt a tét. A bajnoki cím érthetően óriási motiváció és mi most fel tudtuk venni a versenyt, ezen a téren is a Honvéddal. A mérkőzéseket azonban, a Lanzafamék, a Gerák és a Troghellék döntik el és nekünk az ilyen egyéniségek terén volt nagy lemaradásunk az egész szezonban. A bajnokság most már nélkülünk zajlik tovább, de mi sportszerűen fogunk tovább küzdeni és játszani a hátralévő mérkőzésken is.

Marco Rossi vezetőedző értékelése:

Nagyon büszke vagyok a játékosokra mert az utolsó percig hittek abban, hogy megnyerik ezt a mérkőzést. Viszont nagyon ideges vagyok mert ebben az országban nem tisztelik a Budapest Honvédot. A játékvezetésről pedig megígértem, hogy nem fogok beszélni és én szavatartó ember vagyok. Tudtam, hogy nagyon nehéz lesz ez a mérkőzésünk és ez be is igazolódott. A Gyirmót játékosai igazi sportemberek, mert végig küzdötték a mérkőzést.