AQVITAL FC CSÁKVÁR - GYIRMÓT FC GYŐR 1 - 5 (1 - 3)

2017.09.10. 18.00 óra, Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sport Központ

Merkantil Bank Liga, 8. forduló

JÁTÉKVEZETŐK: Nagy Róbert - Varga Zsolt, Berényi Ákos - Ducsai József

AQVITAL FC CSÁKVÁR: Horváth D. - I. Horvat, Tar, Kovács G., Galambos (Oldal 44. perc) - Mészáros (Sejben 59. perc), Sándor Gy. - Daróczi, Polonkai (Papp 71. perc) , Nagy Zs. - Jelena

VEZETŐEDZŐ: Szanyó Károly

GYIRMÓT FC GYŐR: Sebők - Achim, Szőcs, Lázár, Présinger - Kiss M., Varga P. - Sandal, Nagy P. (Paku 69. perc), Németh Zs. (Czár 75. perc) - Simon A. (Jano 85. perc)

VEZETŐEDZŐ: Molnár László

GÓLSZERZŐK: Nagy Zsolt 29. perc / Simon András 26. perc, Sandal Dominik 38. perc, Lázár Patrik 41. perc, Nagy Patrik 60. perc, Simon András 74. perc

SÁRGA LAPOK: Tar 21. perc / Simon A. 14. perc, Szőcs László 50. perc

PIROS LAPOK:

A mi csapatunk, szürke díszítésű, fehér mezben, fehér nadrágban és fehér sportszárban, a hazaiak pedig sárga sportszárban és nadrágban, valamint sárga - kék hosszanti csíkos mezben kezdték a játékot.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

10. perc: Nagy Patrik 18 méteres, jobb lábas lövését ütötte szögletre a csákvári kapus. A szöglet után pedig Szőcs fejelt fölé.

14. perc: Simon András kapott sárga lapot, mert másodszor reklamált a játékvezetőnél.

16. perc: Sandal Dominik próbálkozott egy lövéssel, de a ő 18 méteres lövésében nem volt erő és így könnyedén védte Horváth kapus.

20. perc: Egy a kapunk előtt felperdülő labdát Sebők Zsolt nem tudott kiütni és így Mészáros lőhetett kapura, 14 méterről. Ezt a lövést azonban Sebők bravúrosan hárította.

21. perc: Tar Zsolt kapott sárga lapot egy kíméletlen buktatásért.

22. perc: A sárga lapos buktatás után járó szabadrúgást Kiss Máté rúgta kapura, 20 méterről. A bal sarok felé tartó lövését Horváth kapus bravúrosan ütötte ki. A labdára Simon András csapott le és a kapuba lőtte, de sajnos a partjelző lest intett.

25. perc: Sandal Domink három alkalommal is ígéretes helyzetbe került, egyszer a lövése volt pontatlan, egyszer pontatlanul adott be és egyszer pedig elcselezte a helyzetét.

26. perc: Achim remek jobb oldali beadása után, Simon András érkezett középen és egyből, nagyon pontosan a rövid sarokba lőtte a labdát. 0 - 1

29. perc: Egy a védelem közepén eladott labda után, Jelena ugratta ki a bal oldalon Nagy Zsoltot, aki 14 méterről kilőtte a kapunk hosszú sarkát. 1 - 1

32. perc: Egy kiugratás után, a nagyon aktív Sandal elől kifutva tudott csak menteni a csákvári csapat kapusa.

33. perc: Jelena nagyon erőszakosan tört előre a bal oldalon és be is verekedte magát a tizenhatoson belülre. A lövése azonban elcsúszott a kapunk előtt.

38. perc: Sandal Domink aktivitása gólt eredményezett. Az egymásra váró csákvári védők és kapus között megszerezte a labdát és az üresen maradt kapuba gurított. 1 - 2

41. perc: Présinger remekül csavart középre egy jobb oldali szögletet, amelyet belül alaposan el is néztek a hazai védők. Ezt Lázár Patrik pedig ügyesen kihasználta és két méterről a kapuba pofozta labdát. 1 - 3

44. perc: Csere a hazai csapatban, Galambos helyére Oldal érkezett.

45. perc: Egy perc hosszabbítás után ért véget az első félidő.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, amely előtt nem cseréltek a csapatok.

50. perc: Szőcs László kapott sárga lapot, mert nem engedte elvégezni a hazai csapat szabadrúgását.

53. perc: Nagy Patrik remek labdája után, Sandal eldönthette volna végleg a találkozót, de a közeli lapos lövését Horváth Kapus védeni tudta.

58. perc: Horvat jobb oldali beadása után, Oldal teljesen egyedül fejelhetett kapura. A csákvári játékos nyolc méteres földre irányított fejesét, Sebők védte.

59. perc: Ismét hazai csere, Mészáros helyett, Sejben a pályán.

60. perc: Egy közeli lapos Jelena lövést is hárított Sebők és az ellentámadásból pedig gólt szereztünk. Simon szerzett labdát, amelyet Kiss Máté remek ütemben gurított a kilépő Nagy Patrik elé. A középpályásunk pedig, a kifutó kapus mellet a hosszú sarokba lőtt. 1 - 4

68. perc: Simon András egészen parádés labdával ugratta ki, a saját félpályánkról induló Kiss Mátét. Kiss teljesen egyedül vezethette a csákvári kapura labdát, de emeléssel próbálkozott és ezt Horváth kapus lehúzta.

69. perc: Nagy Patrik helyett Paku Roland a pályán nálunk.

71. perc: Polonkai is lement és a helyén Papp Máté játszik tovább.

74. perc: Egy szinte a végletekig kidolgozott helyzet után, Paku bombáját ütötte szögletre Horváth kapus. A jobb oldali Présinger szöglet, a középen érkező Simon András szinte a gólvonalról lőtt a csákvári kapuba. 1 - 5

75. perc: Németh Zsolt lement a pályáról és a helyére Czár Richárd érkezett.

78. perc: Daróczi 20 méteres életerős lövését, Sebők a jobb felső sarok elől ütötte ki oldalra.

85. perc: Simon András helyén, Jano Robert a pályán, mint utolsó csere a mérkőzésen.

86. perc: Sandal, majd Paku volt a labda útja és az összjátékuk után egy remek középre gurítás érkezett. A tizenhatos vonalánál érkező Czár lövését pedig Horváth lábbal védte.

88. perc: Egy Présinger beadás után, még Paku is gólt lőhetett volna, de sokat cselezett és a védők szerelték.

90. perc: Kettő perc hosszabbítás után ért véget a mérkőzés.

FÉLIDŐ: 1 - 3

VÉGEREDMÉNY: 1 - 5

Szanyó Károly vezetőedző értékelése:
Szégyellem magam és remélem, hogy ezzel nem vagyok most egyedül itt Csákváron. Olyan fegyelmezetlenségeket és egyéni hibákat követtünk el, amelyeket az NB II - ben az ellenfeleink már könyörtelenül kihasználnak. Egyelőre azt sem tudom pontosan eldönteni, hogy képességbeli vagy mentális problémáink vannak.

Molnár László vezetőedző értékelése:
Mi nagyon alaposan felkészültünk az Aqvital FC Csákvár játékából, a csapat pedig nagyon keményen dolgozott a héten. Nagyon akartunk győzni és most elégedett is voltam a csapat játékával. Idegenben egyáltalán nem könnyű győzni, sőt öt gólt rúgni, de mi most képesek voltunk erre. Mozgékony volt a csapatunk, sok gólhelyzetet alakítottunk ki és ezeket most elég jó százalékban ki is használtuk. Ma örülünk ennek a győzelemnek, de utána már megyünk tovább és készülünk a következő feladatunkra.