Vác FC - Gyirmót FC Győr  2 - 1  (0 - 1)

Merkantil Bank Liga 14. forduló, Budapest, III. Kerületi TVE sporttelep - Hévízi út
2017 október 22. vasárnap 14.30 óra

Játékvezetők: Lovas László, Csatári Tibor, Bornemissza Norbert

VÁC FC:
Halasi - Görgényi (Búrány 58. perc), Szabó N., Króner, Hegedűs - Gulyás, Tóth G. - Zsolnai, Nagy R. (Kákonyi 85. perc), Major (Durso 62. perc) - Balajti

VEZETŐEDZŐ: Horváth Károly

GYIRMÓT FC GYŐR:
Sebők - Achim, Lengyel, Lázár, Présinger - Kiss M., Varga P. (Szalánszki 80. perc) - Szegi (Sandal 76. perc), Nagy P., Németh Zs. (Paku 83. perc) - Simon A.

VEZETŐEDZŐ: Molnár László

GÓLSZERZŐK: Zsolnai 66. perc, Gulyás 82. perc / Szegi 14. perc

SÁRGA LAPOK: Szabó N. 9. perc, Hegedűs 83. perc / Simon A. 83. perc

PIROS LAPOK:

1. perc: A hazai csapat, kék mezben, piros nadrágban és kék sportszárban játszik, a mi csapatunk pedig a megszokott tiszta sárga felszerelésben lépett pályára.

5. perc: Görgényi került a védőink mögé a jobb oldalon, de a lapos beadását az ötös sarkánál blokkolták a védőink.

9. perc: Szabó Norman ütötte le a kilépni próbáló Varga Pétert, amiért sárga lapot is kapott. Kiss Máté 19 méteres szabadrúgása viszont, megpattant a sorfalon és így Halasi kezébe hullott.

14. perc: Németh Zsolt hatalmas bedobását, középen tovább csúsztatták és a hosszú oldalon érkező , Szegi Vince pedig hat méterről fejelt a váci kapuba. Halasi kapus még bele tudott ütni a labdába, de az így is védhetetlenül jutott a váci kapu bal felső sarkába. 0 - 1

25. perc: Szegi remek indítása után, Achim futotta le a váci védőket és adta be a labdát félmagasan. A középen érkező Simon András elől azonban, Halasi kapus, egy bátor vetődéssel hárított.

35. perc: Egy bal oldali beadás után, két váci lövési kísérlet is elakadt a védőinkben. Végül a harmadikként próbálkozó, Tóth Gergely 14 méteres, lapos lövését, vetődve védte Sebők.

37. perc: Nagy Richárd két csel után, a tizenhatosunk bal sarkáról lőtt, de ezt a lövést is könnyedén védte Sebők.

43. perc: Nagy Richárd középpályásról ívelt előre egy szabadrúgást, amely megtalálta a hosszú saroknál Hegedűst. A védő közeli fejesét, Sebők védte, mert szerencsére a fejes nem volt elég erős.

45. perc: Egy perc hosszabbítás után ért véget az első félidő.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, amely előtt a szünetben nem cseréltek a csapatok.

48. perc: Zsolnai jobb oldali beadása után, az ötösnél helyezkedő Balajti majdnem be tudott fordulni a labdával. A védőink az utolsó pillanatban szerelték.

50. perc: Egy bal oldali beadást, Szegi Vince okosan fejelt vissza a hosszú oldalról. Simon András elől azonban a kilépő kapus, felszedte a labdát.

58. perc: A megsérült Görgényi helyett, Búrány játszik a hazai csapatban.

60. perc: A helyi műsörközlő szerint, közel 400 néző van jelen a mérkőzésen.

62. perc: Major Máté ment le a váci csapatban és a helyére Durso Giuliano érkezett.

66. perc: Nagyon csúnyán adtunk el egy labdát a saját tizenhatosunk előtt. A most beállt Durso, csapott le rá és pontosan indította a jobb oldalon csatlakozó Zsolnait. A szélső pedig, hét méterről a rövid felső sarokba bombázott. 1 -1

71. perc: Nagy Richárd baloldali szabadrúgása után, óriási gólhelyzet alakult ki a kapunk előtt. Az ötösön, négy váci játékos is gólt rúghatott volna, de Sebők Zsolt egy fantasztikus vetődéssel, elütötte előlük a labdát.

73. perc: Présinger jobb oldali szöglete után, a kibújó Lengyel fejelt kapura, de a nem túl erős fejest, Halasi védte.

76. perc: Az első csere nálunk, Szegi helyére Sandal Dominik állt be.

79. perc: Egy lerántás miért Sandal sárga lapot kapott.

80. perc: Varga Péter lement nálunk és Szalánszki Gergő állt be a helyére.

82. perc: Egy visszagurított labdát, Gulyás Máté rúgott kapura, olyan  22 - 23 méterről. A lapos lövése erős volt és nagyon jól helyezett, mert az egy pattanás után a kapunk bal sarkában kötött ki. 2 - 1

83. perc: Sárga lapot kapott Simon és Hegedűs, valamint Paku Roland állt be, Németh Zsolt helyére.

85. perc: A hazai csapat is kihasználta a harmadik csere lehetőségét, Kákonyi lépett pályára, Nagy Richárd helyett.

90. perc: Három perc hosszabbítás lesz a mérkőzésen.

93. perc: Vereséggel ért véget a számunkra ez a mérkőzés.

Horváth Károly vezetőedző értékelése:
Ez volt a legnehezebb győztes mérkőzésünk, mert ma nagy szívvel, de okosan kellett futballoznunk. Hátrányból tudtunk fordítani és ezért külön dicséret illeti a játékosokat. Nyerni tudtunk, mert volt hitünk és erőnk és az eszünket is használtuk.

Molnár László vezetőedző értékelése:
Ezt a mérkőzést így elveszíteni művészet volt. Nagyon nem tettszett tehát a csapatom és a találkozó sem volt igazán élvezetes. Vezettünk és be is volt biztosítva ez a mérkőzés, hiszen a hazai csapatnak nem volt igazi helyzete. A hajrában viszont elkövettünk két olyan súlyos hibát, amelyek a vereségünkhöz vezettek.