SWIETELSKY-SOPRONI VSE

SWIETELSKY HALADÁS - GYIRMÓT FC GYŐR: 1 - 2  (0 - 1)

2017.05.27. szombat, 19.00 óra, Sopron, Soproni Városi Stadion

OTP Bank Liga, 33. forduló

JÁTÉKVEZETŐK: Szilasi Szabolcs - Takács Gábor, Lémon Oszkár - Aradi József - Solymosi Péter, Gyarmati II Tibor

SWIETELSKY HALADÁS:

Király - Schimmer (Polgár), Jagodics M., Devecseri, Bosnjak - Kiss B., Jancsó - Tóth M., Kovács L. (Halmosi), Rácz - Williams

VEZETŐEDZŐ: Mészöly Géza

GYIRMÓT FC GYŐR: Rusák - Achim, Lengyel, Kolcak, Szegi (Szabó T.) - Kiss M. (Borkai), Madarász, - Vass, Simon A., Csiki (Novák) - Máté

VEZETŐEDZŐ: Urbányi István

GÓLSZERZŐK: Szegi 9. perc, Máté 71. perc / Williams (11 - es) 62. perc

SÁRGA LAPOK: Tóth M. 71. perc, Kiss B. 77. perc, Jagodics M., 86. perc / Simon A 33. perc, Szegi 51. perc, Kolcak 62. perc

PIROS LAPOK:

1. perc: A hazai csapat fehér mezben, fekete nadrágban és fekete sportszárban, a Gyirmót FC Győr pedig a megszokott tiszta sárga felszerelésében kezdte a mérkőzést.

9. perc: Egy jobb oldali bedobást végzett el a csapatunk a 11 - es pont magasságából. Vass dobta be a labdát, amelyet Máté megcsúsztatott és a tétovázó, egymásra váró védők között érkező, Szegi hat méterről a hosszú sarokba lőtt. 0 - 1

10. perc: Rácz bal oldali indítása után, a másik oldalon Tóth Máté került helyzetbe. Kolcak a tizenhatoson belül, az utolsó pillanatban. becsúszva tudta szerelni.

15. perc: Simon András szerzett labdát és a bal oldalon Csikit indította. A szélső badására a rövid saroknál Máté érkezett, de Devecseri becsúszva szögletre tudott menteni.

22. perc: Egy jobb oldali Vass - Madarász összjáték után, az utóbbi beadását, most fejjel sikerült Devecserinek mentenie, az érkező Simon András elől.

26. perc: Rácz próbálkozott egy lövéssel, amely azért lett veszélyes, mert megpattant a védőinken és így kevéssel csúszott el a középen érkező Wiiliams előtt.

33. perc: Simon András buktatta a félpályánál Ráczot és ezért sárga lapot kapott.

35. perc: Szegi nagyon harcosan szerelt és így három a kettő ellen vezethettünk egy kontrát. Ezt a védők szerelték, de a kipattanó labdát, Simon 24 méterrel kapura bombázta és Király, egy nagy vetődéssel ütötte ki a labdát a jobb sarok elől.

36. perc: Rácz nagyon ügyesen cselezett a bal oldalon és pontos labdát a középen érkező Kovács Lórántnak. A Haladás támadója azonban, nagy helyzetben erőtlenül rúgott kapura, amit Rusák lábbal hárított. A felperdülő labdát, Rácz még kapura fejelte, de ebben sem volt erő és Rusák vetődve védett.

45. perc: Egy perc hosszabbítás után véget ért az első félidő, amelyben egy nagyon szervezett és összeszedett Gyirmót FC Győrt láttunk. Ezért a hazai csapat, egy teljesen meddő mezőnyfölényen kívül, semmi mást nem tudott felmutatni.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, amely előtt nem cseréltek a csapatok.

50. perc: Egy lényegesen motiváltabb és aktívabb Haladás jött ki a második félidőben. Végi is támadták a második játékrész első öt percet.

51. perc: Szegi kapott sárga lapot, mert megrúgta Ráczot.

53. perc: Csere nálunk, Madarász helyén Novák Csanád folytatja.

54. perc: A második csere nálunk, Szabó Tibor lépett pályára, aki most mutatkozik be a Gyirmót FC Győr csapatában az élvonalban.

56. perc: Rácz próbálkozott egy távoli lövéssel a bal oldalról, befelé cselezve. A lövése nem sokkal kerülte el kapunk hosszú sarkát.

60. perc: Halmosi Péter lépett pályára - azonnal meg is kapta a csapatkapitányi karszalagot Király Gábortól - Kovács Lóránt helyére.

62. perc: Büntetőből egyenlített a Haladás. A tizenhatosunk bal oldalának vonalán történt egy ütközés, amely után Tóth Máté került a földre. Szilasi játékvezető pedig, a partjelzővel történt konzultáció után is megerősítette, hogy büntetőt ítélt. Ezt pedig, Williams védhetetlenül rúgta a jobb sarokba. Ennél az esetnél még, Kolcak egy sárga lapot is kapott. 1 - 1

70. perc: 1. 785 néző van jelen a mérkőzésen a soproni stadionban.

71. perc: Egy középpályás labdaszerzés után, Novák indította Vass Patrikot a bal oldalon. A támadónkat, Tóth Máté a tizenhatos előtt lerántotta, amiért sárga lapot is kapott. A 17 méteres szabadrúgást pedig, Máté János mesterien csavarta a rövid felső sarokba. 1 - 2

72. perc: A megsérült Schimmer helyett, Polgár folytatja a Haladásban.

74. perc: Tóth Máté játszotta tisztára magát a jobb oldalon és 14 méterről nem is sokkal rúgta a kapunk fölé a labdát.

77. perc: Kiss Bence kapott sárga lapos figyelmeztetést.

78. perc: Bosnjak bal oldali beadása után, a középen teljesen egyedül maradt, Williams nagy helyzetben, sarokkal próbált gólt szerezni. Ez azonban erőtlen lövés volt és ebben a nagy helyzetben, szerencsére nem is jó megoldás.

83. perc: Williams jó lekészítése után, a felfutó Bosnjak lapos lövését, nagyon jó ütemben blokkolta Achim.

84. perc: Kiss Máté helyén, Borkai Ádám játszik tovább, aki szintén most mutatkozik be az élvonalban a csapatunkban.

86. perc: Jagodics M. kapott sárga lapot, mert az oldalvonalnál leterítette Vass Patrikot.

90. perc: 4 perc hosszabbítás következik.

92. perc: Rácz szabadrúgása után, a bevetődő Jagodics M. elérte a labdát, de irányítani már nem tudta és így fölé lőtt.

94. perc: Véget ért a mérkőzés és győzelemmel búcsúztunk el az élvonaltól!

VÉGEREDMÉNY:   1 -  2

Mészöly Géza vezetőedző értékelése:

- Ez a mai vereség természetesen bántó és fáj, de a csapatunk egész éves teljesítményéhez és a hatodik helyezéshez csak gratulálni lehet. A mai találkozón is mentünk és akartunk, hiszen azt már a szezon előtt tisztáztuk, hogy ki lehet kapni, de lélektelenül nem lehet játszani. Az első félidő sajnos langyosra sikerült, de a másodikban már átvettük a játék irányítását. Az egyenlítés sikerült és megvoltak ahhoz is a helyzeteink, hogy megnyerjük ezt a találkozót. Egy védekezési hiba azonban megpecsételte a sorsunkat, mert utána már csak futottunk az eredmény után.  Ez a mérkőzés tehát nem sikerült, de a bajnokságban elért hatodik helyezésünk nagyon szép eredmény.

Urbányi István vezetőedző értékelése:

- Sok féle győzelem van és én a mérkőzés után azt mondtam a játékosaimnak, hogy ezt a mait nagyon becses helyre tegyék. A mi helyzetünkben és különösen ennyi hiányzóval, elérni ezt a sikert, nagyon szép teljesítmény volt. Több volt ebben a bajnokságban is a számunkra és meggyőződésem, hogy többet is érdemeltünk volna. Senki sem mehetett biztosra ellenünk az élvonalban. Nagyon szépen köszönöm ezt a hozzáállást a játékosoknak és sok sikert kívánok nekik a karrierjük folytatásában. Ugyanezt kívánom a Gyirmót FC Győr csapatának is és nagyon bízom abban, hogy nemsokára lesz majd győri városi rangadó az élvonalban.