GYIRMÓT FC GYŐR;

MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC - GYIRMÓT FC GYŐR  1-1 (0-1)

2017.03.11. szombat, 15.30 óra, Mezőkövesd, Mezőkövesd Centerpálya

OTP Bank Liga, 23. forduló

JÁTÉKVEZETŐK: Farkas Ádám - Szert Balázs, Horváth Róbert - Varga Gábor - Solymosi Péter, Gyarmati II Tibor

MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC: 1. Dombó Dávid - 2. Farkas  Dániel, 88. Szeles Tamás, 39. Hudák Dávid, 29. Vági András - 7. Tóth Bence, 17. Egerszegi Tamás, 15. Marek Strestik (c) - 19. Tarmo Kink, 14. Lazar Veselinovic, 33. Molnár Gábor

VEZETŐEDZŐ: Tomiszlav Szivics

GYIRMÓT FC GYŐR: 1. Sebők Zsolt (c) - 32. Achim Sebastian Zoltán, 25. Mijusko Bojovic, 29. Kristian Kolcak 18. Anto Radeljic - 31. Bori Gábor, 46. Simon Ádám, 6. Tamás Krisztián - 91. Kiss Máté, 10. Bebeto, 69. Oleksiy Antonov

VEZETŐEDZŐ: Urbányi István

GÓLSZERZŐK: 22. perc Mijusko Bojovic ill. 63. perc Molnár Gábor

SÁRGA LAPOK: 5. perc Egerszegi Tamás / 66. perc Bebeto, 67. perc Simon Ádám, 68. perc Simon András

PIROS LAPOK:

1. perc Elkezdődött a bajnoki mérkőzés. A hazai csapat sárga mezben, kék nadrágban és kék sportszárban, a mi csapatunk pedig tiszta fehér szerelésben lépett pályára

4. perc Veselinovic veszélyes 18 méteres, lapos lövését ütötte szögletre Sebők Zsolt

5. perc Egy a félpályánál történt durva belemenésért, Egerszegi kapott sárga lapot

11. perc Vági cselezte ki a tizenhatos bal sarkánál Achimot, majd kapura lőtt és a lövését Sebők csak kiütni tudta. A középről érkező ismétlés azonban elakadt a védőinkben

22. perc Egy gyirmóti szöglet után, a hazai védők röviden fejelték kis a labdát. A játékszer Simon Ádám elé került, aki a jobb oldalon érkező Antonovhoz passzolt. A támadó pedig pontosan centerezett középre, ahol Bojovic 5 méterről a kapu közepébe gurított. 0 - 1

32. perc Egy bal oldali Vági beadás után, Sebők az ötös vonalán, előrevetődve szerezte meg a labdát a középen érkező hazai támadók elől

40. perc A bal oldali beadás után, ismét röviden mentettek a hazai védők. Így a labda a felfutó Achim elé került, aki jobb külsővel lőtt, és a 24 méteres lövése alig kerülte el a kaput

43. perc Bori verte meg a védőjét a jobb oldalon és pontosan passzolt a középen érkező Antonov elé. A támadónk előtt azonban felpattant a labda és így magasan fölé lőtt

45. perc Egy hosszan a bal oldalra ívelt beadás után, Kink fejelhetett közelről, de Kolcak jó ütemben közbe lépett és szögletre mentett

45. perc + 1 perc a ráadás

46. perc Elindult a második félidő, amely előtt nem cseréltek a szakvezetők

47. perc Egy bal oldali, hazai szöglet után, a rövid saroknál érkező Molnár pörgette át a labdát a túlsó ötösre, ahol Kink óriási helyzetben a kapu mellé lőtt

49. perc Ismét Molnár Gábor volt a főszereplő, aki két védőnket kicselezve,  tizenkét méterről lőtt kapura, de a közeli lövést Sebők bravúrosan hárította

56. perc Kettős csere a Mezőkövesdnél, Strestik helyett Bacelic-Grgic, és Kink helyett Diallo a pályán.

62. perc Tamás Krisztián futott el a bal oldalon. Átverekedte magát a védőjén, a centerezését azonban Bebeto nagy helyzetben, közelről a kapu fölé lőtte

63. perc Farkas ment el a jobb oldalon, majd pontosan ívelt középre, ahol Molnár Gábor, mindenkit megelőzve, 10 méterről a hosszú sarokba csúsztatott. 1-1

65. perc Csere a csapatunkban Kolcák helyett Simon András.

65. perc Bebeto gáncsolásért kapott sárga lapot

67. perc Simon Ádám reklamálásért kapott sárga lapot

68. perc Simon András is reklamált, ezért ú is besárgult

68.perc Urbányi István ismét cserélt, Bebeto helyett Novák

70. perc A Mezőkövesd nagy erőfeszítéseket tesz , hogy fordítani tudjanak. A hazaiak kétszer fejjel egyszer pedig egy visszakészített labdából veszélyeztettek

73. perc Molnár Gábor adott remek labdát a középen kilépő Bacelic-Grgicnek, akinek első, majd második lövését is óriási bravúrral hárította Sebők

76.perc 1.518 néző látogatott ki a mai találkozóra

78. perc Csiki Norbert érkezik Antonov helyére, csapatunkban

80. perc Veselinovic kapott egy labdát a tizenhatos jobb oldali sarkánál, befelé cselezett, de lapos lövését Sebők hárítani tudta

83. perc Ismét a rendkívül aktív Molnár Gábor, aki most ballal csavart középre, ahol Diallo és Sebők érkezett és a kapusunk szögletre mentett

84. perc A jobb oldali szöglet, után Egerszegi 16 méteres bombája pattant le a védőinkről

85. perc Farkas jobb oldali beadása tisztán találta a hosszú oldalon Vágit , de utóbbi földre fejelt labdája lelassult és így Sebők hárítani tudott

88. perc Hudák ívelte előre a labdát a félpályáról , amit Veselinovic át tudott a tizenhatoson belül. A támadó kapura fordult, de lapos lövése fél méterrel elkerülte a kapunkat.

90. perc 3 perc a hosszabbítás.

90. perc Molnár Gábor került helyzetbe a tizenhatos belül, de most addig cselezett, amíg védőink szerelni tudták

90+1. perc Az előre húzódó Hudák adott a jobb oldalról középre, ahol a berobbanó támadók elől sikerült menteni a védőinknek

90+3. perc Vége a mérkőzésnek

VÉGEREDMÉNY: 1-1  (0-1)

Urbányi István a Gyirmót FC Győr vezetőedzőjének értékelése:
A gólunkat ismét egy védő szerezte, tehát a védelmünk teszi a dolgát és egyelőre a plusz energiákat is ebből a csapatrészből érkeznek. Azt pedig szeretném kiemelni, hogy Sebők Zsolt nevét, ma csupa nagy betűvel kell megemlíteni. A múlt héten olyat hibázott, amelyet talán még soha a pályafutása során, de ma szinte emberfeletti teljesítményt nyújtott a kapunkban. A második félidőben nagyon nagy nyomás nehezedett ránk, és ezt kizárólag ilyen parádés kapus teljesítménnyel és hősies védekezéssel lehet kibírni. Sajnos támadásban viszont továbbra is keveset nyújtunk. Igaz voltak lehetőségeink a mai mérkőzésen is, de a győzelemhez szükséges második gólt most sem tudtuk megszerezni

Tomiszlav Szivics a Mezőkövesd Zsóry FC vezetőedzőjének értékelése:
Izgalmas, nagy csata volt ahol mindkét csapat maximális erőbedobással játszott. A második félidőben, tizenöt ziccer után azonban, én már nem is számoltam tovább a helyzeteinket. Most ilyen passzban vagyunk és ezért sok okosat nem tudok mondani. Próbáltam a cserékkel frissíteni, de sajnos gólt ők sem tudtak rúgni. Jó erőben van a csapat és ma mindenképpen meg is érdemeltük volna győzelmet. A játékoskosokra nem tudok semmi rosszat mondani, mert mindent megtettek és jó ritmusban futballoztak. Fejlődik a csapatunk és ezt öröm látni, csak az eredmény hiányzik még, de előbb - utóbb az is jönni fog