MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC - GYIRMÓT FC GYŐR 0-0

JÁTÉKVEZETŐK: Erdős József - Tóth II. Vencel, Szert Balázs - Farkas Ádám

MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC: Tujvel T. - Vági A, Hudák D. Balogh B. Gohér G. - Egerszegi T., Tóth B. - Pauljevic B. Molnár G., Kink T. -  Strestik M. (c)

GYIRMÓT FC GYŐR: Nagy S. - Kolcak K., Bojovic M., Radeljic A. - Vass P., Bori G. (c), Kiss M., Tamás K. - Tanchyk V., Bebeto, Simon A.

VEZETŐEDZŐ: Urbányi István

GÓLSZERZŐK:

SÁRGA LAPOK: Hudák D., Tóth B. / Bebeto

PIROS LAPOK:

1. perc: Elkezdődött a kupamérkőzés

A Gyirmót FC Győr tiszta fehér szerelésben, a házigazda Mezőkövesd pedig sárga mez, kék nadrág és kék sportszárban lépett pályára. Szép napsütéses időben és a körülményekhez képest, száraz, nagyon jól előkészített pályán indult el a találkozó.

Megközelítőleg 900 néző előtt játszanak a csapatok.

15.perc: Kiegyenlített játék zajlik a pályán, eddig gólhelyzetek nélkül. Viszont aktívabbaknak és támadóbb szelleműnek tűnik a mi csapatunk.

16. perc: Kolcakot percek óta az oldalvonal mellett ápolták, mert vérzett az ajka. Most azonban visszament a pályára és tudja folytatni a játékot.

20. perc: Élénk a játék és továbbra is valamivel több a veszély a Gyirmót előre játékában.

22. perc: Bori végzett el egy szabadrúgást a jobb oldalról. Pontosan ívelt középre, ahol Simon érkezett és a hosszú sarokba csúsztatott. A partjelző azonban lest intett és így a játékvezető érvénytelenítette a gólunkat.

27. perc: Bori remek indítása után, Vass Patrik az ötös sarkáról lőhetett, de Balogh Béla becsúszva szögletre mentett. A jobb oldali szöglet után, Radeljic fejese alig kerülte el a kapu jobb oldalát.

32. perc: Molnár szerzett labdát a térfelünk közepén és 18 méterről lövéssel próbálkozott. A lapos lövését azonban, Nagy Sándor vetődve hárította.

41. perc: Bori szabadrúgása után, Radeljic fejelte középre a labdát, ahol  a gyirmóti támadók elől, Tujvel kapus jó ütemben kilépve, fogta meg a labdát.

45. perc: Buktatásért, Hudák Dávid kapott sárga lapot a mezőkövesdi csapatból. Sajnos a buktatás következtében, Simon András szerencsétlenül, a vállára esett és hosszan ápolták. A támadónk azonban a második félidőben már nem tudta folytatni a játékot.

Az első félidő egy perces hosszabbításában egy szabadrúgást rúghattunk, de Kiss Máté bal oldali pontrúgása elakadt a sorfalban.

Véget ért az első félidő.

FÉLIDŐ: 0-0

46. perc Mindkét csapat cserélt. Nálunk Simon helyén, Novák Csanád a pályán. A hazai csapatban, pedig Tarmo Kink helyett Bacelic - Grgic folytatja a játékot.

47. perc: Bebeto sárga lapot kapott mert egy mezőkövesdi szabadrúgásnál, közel állt a labdához.

49. perc: Egy bal oldali hazai támadás után, Bacelic - Grgic beadása felperdült a védőkön és középre került. Az ottani kavarodásban nehezen mentettek a védőink.

53. perc: A bal oldalról rúgott szögletet a Mezőkövesd. A rövid saroknál érkezett Strestik, akinek a csúsztatott fejesét, Nagy Sándor a felső kapufa segítségével hárította.

54. perc:  Egy baloldali szabadrúgást követően, az ötösnél nagyon gyanúsan takarították el középen, Novákot, de a játékvezető nem látott okot, hogy büntetőt ítéljen.

60. perc: Gohér Gergő 24 méteres, bal oldali szabadrúgása nagyon veszélyesen csapódott le a felső léc felett, de végül elkerülte a kapunkat.

61. perc: Cserélt a Gyirmót FC Győr. Bebeto ment le a pályáról és Achim érkezett.

64. perc: A hazaiak jobb oldali szöglete után, Bacelic - Grgic is gyanúsan terült el az ötösnél, de a játékvezető most is tovább engedte a játékot.

65. perc: Molnár nagyon ígéretes helyzetben vehette volna át a labdát a tizenhatos előterében, mert az átszállt a belső védőink feje felett. A mezőkövesdi labdarúgó azonban nem tudta lekezelni a labdát.

66. perc: Tóth Bence is buktatásért kapott sárga lapos figyelmeztetést.

A hivatalos nézőszám 980 fő a Magyar kupa mérkőzésen.

70. perc: Nagyobb energiákat mozgat meg most a hazai csapat, többet támadnak és rendre el is jutnak a kapunkhoz.

72. perc: Egy ellentámadás után, Kristian Kolcak 25 méteres lapos lövését védte vetődve Tujvel kapus.

73.erc: Szegi Vince váltotta, Tamás Krisztiánt, tehát nálunk a harmadik cserére is sor került.

77. perc: Volt egy lendületesebb időszaka a Mezőkövesdnek, de ezt sikerült átvészelnie a csapatunknak, most ismét kiegyenlített a játék.

80.perc: Percek óta ápolják Tujvel kapust, aki egy kirúgásnál sérült meg. Várható tehát, hogy hosszabbítás lesz a mérkőzés végén.

84. perc: Cserélt a hazai csapat, Tóth Bence ment le és Orosz Márk érkezett.

86. per: Tujvel nem tudja folytatni a játékot, Dombó Dávid érkezik a mezőkövesdi kapuba.

88.perc: Szegi fejelt vissza egy labdát, amit Novák vett birtokba a hazai kapu előtt. A lövőhelyzetben érkező Vass Patriknak passzolt, de a középpályás fölé lőtt.

90. perc: 5 perc hosszabbítás következik.

95. perc: 0 - 0 a végeredmény

VÉGEREDMÉNY:0 - 0

Gólt nem hozott az első játékrész és, ahogy mondani szokták a színvonal is idény eleji volt. A több kezdeményezést azonban egyértelműen a mi csapatunktól láttunk. A labdát is többet birtokolta a csapatunk és az ellenfél kapujához is többször jutottunk el, mint a hazai csapat.

A folytatásban aktívabb lett a hazai csapat és megpróbált előnyt kiharcolni a visszavágó előtt. Ekkor ki is tudtak alakítani néhány helyzetet és némi fölényben játszottak. A mi csapatunknak azonban jól sikerült átszervezni a csapatot és így a hajrában ismét teljesen nyílt volt a találkozó.

A hazai visszavágó előtt, a gól nélküli döntetlen inkább a számunkra elfogadható eredmény. De ennél talán most fontosabb, hogy a játék összképe alapján, két teljesen egyenrangú csapatot láttunk a pályán.

Urbányi István: Fontos volt a számunkra, hogy le tudtuk játszani ezt a kupamérkőzést. Hozzánk nagyon sok új labdarúgó érkezett és ezért hasznos volt egy tétmérkőzés, még a bajnoki rajt előtt. Annak örültem, hogy nem kaptunk gólt, mert ez a számunkra a bajnokság során is nagyon fontos tényező lesz. A gólképtelenségünk azonban visszatérő problémánk és ezen a mai találkozón sem tudtunk változtatni. Semmi sem dőlt még el a továbbjutást illetően, csak annyi történt, hogy nem tudott előnyt szerezni az odavágón a Mezőkövesd. A visszavágón, megpróbálunk továbblépni a kupában, mert a számunkra minden siker, az önbizalmunk növelését jelenti.