2017-2018

VASAS FC - GYIRMÓT FC GYŐR  1-1 (0-1)

2017. február. 25. szombat, 15.30 óra, Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 2.350 néző

OTP Bank Liga, 21. forduló

JÁTÉKVEZETŐK: Karakó Ferenc - Buzás Balázs, Horváth Norbert - Medovarszki János - Farkas Ádám, Gaál Gyöngyi

VASAS FC: 1. Nagy Gergely - 19. Felix Burmeister, 28. Vaskó Tamás, 4. Ristevski Kire - 27. Murka Benedek, 21. Korcsmár Zsolt, 13. Berecz Zsombor, 7. Hangya Szilveszter - 14. Gaál Bálint, 66. Mahir Saglik, 10. Remili Mohamed

VEZETŐEDZŐ: Michael Oenning

GYIRMÓT FC GYŐR: 1. Sebők Zsolt - 91. Kiss Máté, 29. Kristian Kolcak, 25. Mijusko Bojovic, 18. Anto Radeljic - 19. Vass Patrik, 31. Bori Gábor, 46. Simon Ádám, 6 Tamás Krisztián - 10. Bebeto, 28. Novák Csanád

VEZETŐEDZŐ: Urbányi István

GÓLSZERZŐK: Király Botond  80. perc / Novák Csanád 24. perc

SÁRGA LAPOK: Simon Ádám 27. perc, Vaskó Tamás 38. perc, Bori Gábor 71. perc, Mahir Saglik 92. perc

PIROS LAPOK:

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A hazai csapat piros mez, kék nadrág és piros sportszárban, a mi csapatunk pedig tiszta sárga felszerelésben lépett pályára.

10. perc: 2.000 körüli lehet a nézőszám az újpesti stadionban, ahol élénk, változatos játékot hozott az első 10 perc.

11. perc: Remili kapott egy labdát a bal oldalon és a 16 -os sarkáról, éles , lapos lövést küldött a jobb sarok felé. Sebők Zsolt azonban egy gyors vetődéssel hárított.

20. perc: Hangya Szilveszter adott középre egy labdát, ahol Berecz Zsombor érkezett, de a 11 - es pontról, magasan fölé lőtt.

22. perc: Novák Csanád ügyesen fordult le a védőjéről, a bal oldalon. Bevezette a labdát a 16 - oson belülre, de 10 méterről elcsavarta a labdát a bal sarok mellett.

24. perc: Novák Csanád góljával vezetünk! Bojovic indította a jobb oldalon felfutó Vass Patrikot, aki az alapvonal közelében érte el a labdát. Vass Patrik pontosan adott középre, ahol a védők között, Novák Csanád érkezett. A támadónk pedig 8 méterről, jobbal, kapásból a hosszú sarokba lőtt. 0 - 1

27. perc: Simon Ádám kapott sárga lapos figyelmeztetést.

34. perc: Próbálkozik a Vasas, de igazi gólhelyzetet nem tudnak kialakítani, a piros - kékek.

38. perc: Vaskó Tamás kapott sárga lapot, mert reklamált a játékvezetőnél.

41. perc: Gaál Bálint lőtt a tizenhatos vonaláról és a lapos lövése nem sokkal csúszott el a bal sarok mellett.

45. perc: Kettő perc hosszabbítás következik az első félidőben.

47. perc: Ismét Gaál Bálint próbálkozott egy lövéssel, de ezt a 17 méteres lövést vetődve, könnyedén hárította Sebők.

47. perc: Véget ért az első félidő.

FÉLIDŐ: 0 - 1

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Csere egyik oldalon sem történt.

55. perc: Értelemszerűen a Vasas támad többet, de nem tud kialakítani helyzetet és nekünk pedig vannak kontra támadásaink.

59. perc: Egy jobb oldali Vasas beadás után, Mahir Saglik 7 méterről, előre vetődve fejelt a kapu mellé.

60. perc: Cserélt a csapatunk. A gólszerző Novák Csanád helyett, 88. mezben Csiki Norbert folytatja.

63. perc: Cserélt a Vasas is, Gaál Bálint helyett, Király Botond a pályán.

66. perc: A Vasas ismét cserélt, Murka Benedek lement a pályáról és Szivacski Donát állt be a helyére.

70. perc: Remili került helyzetbe a tizenhatoson belül, de a lövés pillanatában elesett. A játékvezető azonban nem látott szabálytalanságot.

71. perc: Bori Gábor buktatta Királyt és ezért sárga lapot kapott.

75. perc: A csapatunk nagyon szervezetten és önfeláldozóan védekezik és ezért a Vasas nagyon kevés gólhelyzetet tud kialakítani.

80. perc: Király Botond egyenlített. Egy felívelés után, Remili 16 méteres bombáját még kiütötte Sebők Zsolt. A kipattanó labdát Korcsmár Zsolt ismét kapurí rúgta, de ezt a lövést a védőink blokkolták. A labda azonban újra vasas játékos, Király Botond elé került, aki közelről a kapuba lőtt. 1 - 1

82. perc: Szivacski Donát 20 méteres lapos lövését, Sebők Zsolt vetődve védte.

87. perc: Mindkét csapat cserélt, a Vasasban Felix Burmesiter helyett Ferenczi István, nálunk pedig Kristian Kolcak Helyett Volodymyr Tanchyk a pályán.

90. perc: A mérkőzés végén 4 perc hosszabbítás kezdődik.

92. perc: Szivacskit a tizenhatos oldalvonalán buktatták a védőink. Mahir Saglik beadása után pedig Vaskó fejelt néhány lépésről fölé. A szabadrúgás előtt, Mahir Saglik kapott sárga lapot reklamálásért.

VÉGEREDMÉNY: 1 - 1  (0-1)

Urbányi István értékelése:
Megközelítőleg olyan mérkőzést játszottunk, amelyre számítani lehetett a Vasas FC ellen. Az volt a tervünk, hogy a Bebeto - Novák páros egy kicsit felőrölje a Vasas védelmét és így a második félidőben kontrából is eredményesek legyünk. Ahhoz ugyanis, hogy győzni tudjunk, mindenképpen kellett volna még egy gólt szereznünk. A kontra lehetőségeink meg is voltak a fordulás után, de ezeket sajnos nem tudtuk elég pontosan lejátszani. A Vasas ellen pedig egy rúgott góllal nagyon nehéz nyerni, mert kiváló csapat és az eredményei tudatában nyugodtan is futballozhat. A kapott gólunk előtt, viszont érthetetlen volt a számunkra, hogy az ápolása után, Bebeto miért nem mehetett vissza hamarabb a pályára.

Michael Oenning értékelése:
Az első félidőben nehezen találtuk a mérkőzés ritmusát, amely talán abból is adódott, hogy először játszottunk pályaválasztóként ebben a stadionban. Mivel elmaradt a múlt heti bajnoki találkozónk, így nagy volt a nyomás is rajtunk, mert mindenképpen győzni szerettünk volna. A Gyirmót jól játszott és a vezetése önbizalmat is adott a szervezett vendég csapatnak. A fordulás után azonban nekünk is folyamatosabb volt a játékunk és nagyobb erőket mozgattunk meg a gólszerzés érdekében. Az egyenlítés sikerült is és volt néhány olyan szituáció, amelyeken most lehetne vitatkozni. De ezt majd megteszik a nálunk okosabbak, mi pedig elfogadjuk a döntetlent, amely a mérkőzés összképe alapján reálisnak is mondható.