PÉNZÜGYŐR SE - GYIRMÓT FC GYŐR II 4-1 (3-1)

2017.01.14. 12.00-óra, Budapest, Fáy utcai műfüves pálya

Felkészülési mérkőzés

JÁTÉKVEZETŐK: Jakab Árpád - Farkas Balázs, Albert Gergő

GYIRMÓT FC GYŐR: Hrabina Alex (Kovács Márk 46.perc) - Veres Milán, Nagy Bálint, Aranyos Mózes - Tóth László (Gál István 46. perc) - Irmes Dávid (Tar Péter 46.perc), Szabó Tibor (Borkai Ádám 46.perc), Kőris Krisztián (Horváth Dávid 46.perc), Horváth Roland (Éri Dominik 60. perc) - Dávid Levente (Papp Richárd 46.perc), Farkas Zoltán (Gelencsér György 60.perc)

VEZETŐEDZŐ: Nagy László

PÉNZÜGYŐR SE: Tajti Bence (Szakács Kristóf 75. perc) - Szigeti Attila, Bíró József, Búzás Viktor, Varga - Sebestyén Benjamin (Hámor Zsombor) - Karvalics Bence (Turi Ákos), Szabó Balázs - Rabatin Szabolcs (Kovács Dániel), Feil Máté, Hetesi Patrik - Laurinyecz Ákos

VEZETŐEDZŐ: Vatai Attila

Kimondottan kellemes napsütésben kezdődött az NB III - as csapatunk első téli felkészülési mérkőzése. A tegnapi erős havazásnak azonban még jócskán megmaradtak a nyomai a Vasas SC, Fáy utcai műfüves pályáján.

A mérkőzést lényegesen jobban kezdte a Pénzügyőr SE, hiszen tizenkét perc játék után, már kétgólos előnyt szereztek a vendéglátóink. A 9. percben egy jobb oldali szöglet után Hetesi Patrik vette át a kipattanó labdát és 17 méterről a sarokba lőtt. Sajnos a következő Pénzügyőr szöglet is gólt hozott, ekkor is a jobb oldalról érkezett a labda és Szigeti Attila fejelt gólt a rövid oldalról.

A gyors gólok után is a budapesti zöld-fehérek kezdeményeztek többet és a 28. percben ismét sikerült betalálniuk. A Pakson az NB I-ben is megfordult, Feil Máté futott el a jobb oldalon és a pontos középre adását, Hetesi Patrik értékesítette.

A mi csapatunk a játéknak ebben a szakaszában jobbára védekezett és csak néhány kontratámadásra futotta az erejéből. A félidő hajrájában azonban, egy formás ellentámadás után, sikerült szépítenünk. Irmes Dávid szabadrúgása után, Dávid Levente játszotta meg a hosszú oldalon érkező Farkas Zoltánt, aki 12 méterről, elegánsan helyezett a kapuba.

A rúgott gól és a szünet is jól jött a csapatunknak, mert egy sokkal harcosabb és pontosabban futballozó Gyirmót folytatta játékot a második játékrészben. Ebben a félidőben teljesen egyenrangú ellenfelei voltunk a rutinos, labda biztos labdarúgókból álló budapesti csapatnak. Sőt, különösen a rendkívül agilis Horváth Dávid jóvoltából, helyzeteket is sikerült kialakítanunk. Ebben a periódusban úgy tűnt, hogy az ellenfelünknél, erővel is jobban bírtuk és közel álltunk a szépítéshez. Ezért volt bosszantó, hogy az utolsó percben, Papp Richárd szabálytalankodott a tizenhatoson belül és a büntetőből Feil Máté beállította a 4 - 1 - es végeredményt.

A csapatunk edzője, Nagy László így értékelt a mérkőzés után:

Egy teljesen új játékrendszert kezdtünk el gyakorolni és ezt próbáltuk megvalósítani ezen a felkészülési mérkőzésen. Ebből a szempontból is nagyon hasznos volt tehát ez a mérkőzés, mert látjuk, hogy sokat kell még dolgoznunk ezen. A kapott góloknál még elkövettünk olyan helyezkedési hibákat, amelyeket mindenképpen ki fogunk majd javítani. Az pedig alapvető, hogy a rögzített szituációknál pedig lényegesen jobban kell koncentrálnunk. Annak viszont örülök, hogy láttam olyan elemeket is, amelyeket jól tudunk majd hasznosítani ebben a rendszerben. Az is kellemes meglepetés volt a számomra, hogy a mai mérkőzésen a legfiatalabbak bizonyították, hogy képesek felvenni a harmadik vonal ritmusát, mert velük a második félidőben sokkal jobban játszottunk.