SZABADSÁG

GYIRMÓT FC GYŐR - DVTK 1-0 (0-0)

2016.09.10. 18.00-óra, Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion, 1400 néző

OTP Bank Liga, 8. forduló

JÁTÉKVEZETŐK: Andó-Szabó Sándor - Kelemen Attila, Szert Balázs - Farkas Balázs - Berke Balázs, Szilasi Szabolcs

GYIRMÓT FC GYŐR: Sebők Zs. - Présinger Á., Simon András, Filkor A., M. Bojovics, Novák Cs., Sallói D., S. Z. Achim, Jancsó A., Csiki N., Kiss M.

VEZETŐEDZŐ: Urbányi István

DVTK: I. Rados - Mahalek M., Lipták Z., Makrei G., Bacsa P., Bognár I., M. Daushvili, Németh M., J. A. Villar, Lázár P., Eperjesi G.

VEZETŐEDZŐ: Horváth Ferenc

GÓLSZERZŐK: 74.p. Sallói D.

SÁRGA LAPOK: 67.p. M. Bojovic

PIROS LAPOK:

1.p. Megkezdődött a mérkőzés.

2.p. Simon indította Novákot a bal összekötő helyén, de utóbbi bal lábas lövése elkerülte a kaput.

5.p. Achim bal oldali beadását Simon csúsztatta meg, így a labda Csiki elé került, de lövését Rados védte. A kipattanó Filkor elé került, aki eltörte a labdát,majd Sallói is ismételhetet, de próbálkozása a kapu mellé szállt.

9.p. Kiss adott remek keresztlabdát Csikinek, aki egy átvétel után indította Simont, ő 3 embert kicselezve az alapvonalig vezette a labdát, de beadását Rados szögletre ütötte. A szögletet Kiss végezte el, akinek beadását Bojovic fejelete a kapu mellé.

13.p. Csiki 30 méteres szabadrúgását magabiztosan fogta Rados.

27.p. A mérkőzés elején történt helyzetek után mezőnyjáték folyik. A kapuk nem forognak veszélyben.

31.p. A gyors ivószünet után folytatódik a mérkőzés.

32.p. Sallói csapott le egy labdára, majd Simonhoz továbbítot, akinek a lövésébe beleléptek a védők, így a próbálkozás elkerülte a kaput.

36.p. Sallói beadását Simon vette át a tizenhatos vonalon, majd kapura lőtt, azonban a labda centikkl a kapufa fölött hagyta el a jáékteret.

41.p. Rados indította Makrait, aki az egész félpályán át száguldott, de a visszazáró Présinger ragyogó becsúszással szögletre mentett.

44.p. Daushvili indult meg középen, majd 25 méterről lőtt, azonban Sebők magabiztosan fogta a labdát.

45.p. 1 perc a hosszabítás.

45+1.p. Vége az első félidőnek.

FÉLIDŐ: 0-0

46.p. Megkezdődött a második játékrész.

54.p. Simon 25 méteres lövése kerülte el a bal alsó sarkot.

62.p. Simon beadására Achim érkezett, azonban a fejes elkerülte a kaput.

64.p. Kettős csere a vendégeknél Bacsa és Mahalek helyén Novothny és Kitl a pályán.

67.p. Bojovic kapott sárga lapot.

68.p. Makrai beadását Novothny csúsztatta a kapu mellé.

71.p. Mi is cserélünk, Simon helyén Madarász.

74.p. Csiki adott remek labdát Sallóinak, aki egy átvétel után a kapu bal felső sarkába helyezett! 1-0

77.p. Utolsó csere a vedégeknél Makrai helyett Griffiths.

83.p. Novék fordult kapura Daushvili szorításában, majd lőtt, de Rados fogta a próbálkozást.

84.p. Cserél Urbányi István, Csiki helyett Paku.

89.p. Novák csapott leegy labdára, de lövését bravúrral fogta Rados.

90.p. Sallói próbálkozott a tizenhatos sarkáról, azonban a labda centikkel a bal kapufa mellett hagyta el a pályát.

90.p. 4 perc a hosszabítás.

90+1.p Az utolsó csere a mérkőzésen, Filkor helyett Szegi.

90+4.p. Vége a mérkőzésnek.

VÉGEREDMÉNY: 1-0 (0-0)

Remekül kezdtük a mérkőzést, hiszen már az első percekben veszélyeztetni tudtunk. A folytatásban is veszélyesebbek voltunk az ellenfelünknél, így a DVTK-nak helyzet nélkül játszottak. Az első igazi diósgyőri helyzetig 40 percet kellet várni, de ezt a remük játszó védelmük sikerrel hatátalanította.

A második félidő ott folytatódott ahol az első abba maradt. Többet birtokoltuk a labdát, több helyzetet dolgoztunk ki, ami a legfontosabb több gólt szereztünk az elenfelünknél. A remükül záró védelmünk melet lehetőségük sem adódott a vendégeknek a gólszerzésre. Ami érdekesség, hogy a sérüléséből visszatérő Sallói Dániel szerezte történelmünk első itthoni, nb I-es gólját. A mérkőzés összképét nézve jogos győzelmet arattunk a venég diósgyőriek ellen.