SZABADSÁG

ÚJPEST FC - GYIRMÓT FC GYŐR 3-1 (0-1)

2016.08.13. 18.00-óra, Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 3000 néző

OTP Bank Liga, 5. forduló

JÁTÉKVEZETŐK: Erdős József - Kelemen Attila, Márkus Tamás - dr. Varga Zsolt - Andó-Szabó Sándor, Nagy Róbert

ÚJPEST FC: Balajcza Sz. - Nagy T., Pávkovics B., Kálnoki-Kis D., Mohl D. - Sankovic B., Cseke B. - Andric N., Bardhi E., Diarra S. - Lázok J.

VEZETŐEDZŐ: Nebojsa Vignjevic

GYIRMÓT FC GYŐR: Sebők Zs. - Nagy S., Balogh B., Présinger Á., Völgyi D. - Kiss M. - Nagy O., Filkor A., Madarász M., Csiki N. - Máté J.

VEZETŐEDZŐ: Urbányi István

GÓLSZERZŐK: 66.p. Bardhi E., 68.p. Balázs B., 71.p. Bardhi E. ill. 4.p. Máté J.

SÁRGA LAPOK: 58.p. Kálnoki-Kis D., 64.p. Andric N., 75.p. Nagy T. ill. 67.p. Nagy O.

PIROS LAPOK: nem volt

1.p. Megkezdődött a mérkőzés.

4.p. Madarász indította Csikit a bal szélen, utóbbi középre ívelt Mátéhoz, aki kapásból kilőtte a jobb alsó sarkot! 0-1

6.p. Máté távoli lövése szállt a kapu fölé.

13.p. Völgyi jobb oldali szöglete után a hosszú oldalon érkező Filkor lőtt, de a lövés elkerülte a kaput.

18.p. Bardhi baloldali beadása után Balogh kifejelte a labdát, a bal összekötő helyén érkező Diarra pedig 18 méterről, ballal kapunk mellé lőtt.

22.p. Andric jobb oldali beadása után, az egykor Győrben is játszó Lázok látványos ollózó mozdulattal 10 méterről lőtt a bal alsó sarok felé, de Sebők hárított.

33.p. Bardhi beadását Kiss vágta ki bedobásra.

39.p. Bardhi szöglete után Kálnoki-Kis fejelt, de Sebők egy bravúrt bemutatva hárította a jobb felsőbe tartó labdát.

39.p. Madarász lépett ki a védők között, majd elgurította a labdát Balajcz mellett, de sajnos nem találta el a kaput.

45.p. Lázok 20 méteres lövése veszélyesen csapódott, de végül a labda a kapu felett hagyta el a játékteret.

45.p. 1 perc a hosszabbítás.

45+1.p. Vége az első játékrésznek.

FÉLIDŐ: 0-1

46.p. A szünetben cserélt az Újpest, Lázok helyén Balázs játszik.

46.p. Megkezdődött a második félidő.

51.p. Balázs adott középre Andricnak, aki jobbal a kapunkba lőt, de a játékvezető les miatt érvénytelenítette.

55.p. Mohl beadását Andric csúsztatta meg, majd Bardhi lőtt, de lövése jócskán elkerülte a kapunkat.

57.p. Sankovic 18 méteres lövését bravúrral fogta Sebők.

58.p. Kálnoki-Kis kapott sárga lapot.

59.p. Bardhi bal oldali szöglete után Kálnoki-Kis fejelt a kapunk mellé.

64.p. Andric rúgott oda Madarásznak, amiért sárga lapot kapott.

64.p. Kényszerű csere nálunk, a sérült Filkor helyett Paku a pályán.

66.p. Bardhi kapott a bal szélen labdát, majd kilőtte a hosszú alsó sarkot. 1-1

67.p. Nagy Olivér kapott sárga lapot.

68.p. Mohl beadását Balázs fejelte Völgyi mellett a kapunk bal oldalába. 2-1

69.p. Cserélt Urbányi István, Máté helyén Gyurján játszik a továbbiakban.

71.p. Sebők cselezte el magát, majd Bardhi az üres kapuba lőtt. 3-1

73.p. Cserélnek a hazaiak, Cseke helyett Windecker.

75.p. Nagy Tibor kapott sárga lapot kezezésért.

80.p. Ismét cserél az Újpest, Andric helyén Tóth a pályán.

82.p. Az utolsó csere a mérkőzésen Csiki helyett Simon András.

90.p. 4 perc a hosszabbítás.

90+4.p. Erdős József lefújta a mérkőzést.

VÉGEREDMÉNY: 3-1 (0-1)

A lehető legjobban kezdtük az első játékrészt, hiszen már a negyedik percben vezetéshez jutottunk. A gól után átvette az irányítást a hazai csapat, de helyzeteket nem tudtak kidogozni, hiszen remekül dolgozott össze a védelmünk és a középpályánk. A félidő végére újra kiegyenlítetté vált a játék és több ziccert is kidolgoztunk, ezekből a lehetőségekből már nem született több gól.

A második félidőben az Újpest hatalmas rohamokat indított, e ezeket a masszív védelmük sikeresen megállította. Csapatunk  66. percig bírta a nagy nyomást, majd a 10 perc alatt kapott 3 gól teljesen  összezavart minket és csak kisebb helyzeteket tudtunk kidolgozni, de ezeket bánatunkra nem tudtuk kihasználni.