TISZAFÜREDI VSE - GYIRMÓT FC GYŐR II 2-4 (0-3)

JÁTÉKVEZETŐK: Nazsa Tamás - Horváth Róbert, Kövér Tamás - Nagy Norbert

TISZAFÜREDI VSE: Ulviczki A. - Vadász B. (Kontra N. - 84.p.), Kovács R. M., Dorcsák Z. (Sütő M. - 88.p.), Gácsi Zs. - Bozsó L., Tóth T., Pelles A., Serucza B. (Torma S. - 86.p.) - Pataki V., Szövetes K.

VEZETŐEDZŐ: Dorcsák Zoltán

GYIRMÓT FC GYŐR: Rusák E. - Molnár M., Szigeti N., Lengyel D., Szücs G. - Tóth L. (Dávid L. - 64.p.), Présinger Á. - Szegi V., Madarász M., Gyurján B. (Füleki N.  - 46.p.) - Farkas Z. (Kovács Zs. - 69.p.)

VEZETŐEDZŐ: Nagy Attila

19.p. Molnár M. szerzett labdát a jobb szélen, majd Madarászhoz passzolt, aki remekül adott a hosszú oldalon érkező Farkas Z. elé, a Győr-Moson-Sopron megyei I. osztály  gólkirálya pedig az balra elmozduló kapus helyére lőtt! 0-1

34.p. Gyurján jobb oldali beadását a menteni igyekvő Dorcsák saját kapuja hosszú oldalába lőtte! 0-2

45.p. Gyurján adott középre jobbról, a beadásra a hosszú oldalról érkezett Farkas, aki közvetlenül az első 45 perc lefújása előtt meglőtte második gólját a mérkőzésen! 0-3

54.p. Jobb oldali szöglet után a középen érkező Serucza csúsztatott a kapuba. 1-3

58.p. Molnár M. kapott labdát a jobb szélen, majd a hosszú kapufa érintéséve lőtt laposan a jobb alsó sarokba! 1-4

67.p. Bozsó kapott jó passzt, majd lőtt 17 méterről, nagy erővel kapunk jobb oldalába. 2-4

VÉGEREDMÉNY: 2-4 (0-3)

Remekül kezdtük a mérkőzést, az első 5 percben sok támadást vezettünk, ennek ellenére a hatodik percben Rusáknak kellett bravúrt bemutatnia. A lelkes hazai közönség jó mérkőzést láthatott, ám hetedik percben már nekik kellett izgulniuk, amikor Szegi vezette védelmükre a labdát, majd kicselezte a kapuból kifutó Ulviczkit is, szerencséjükre azonban egy védő az utolsó pillanatban szögletre tudott menteni.

Mi továbbra is támadásban maradtunk, ezt bizonyítja, hogy 14. percben Szigeti beadása után Lengyel lőtt centikkel a kapu fölé

A 19. percben aztán megtörtént, amire vártunk: megszereztük a vezetést. Majd jöttek az újabb lehetőségek, a 30. percben egy gyors ellentámadás végén Présinger trafálta telibe a kapufát, a 44. percben pedig igazi tűzijáték alakult ki a tiszafüredi kapu előtt, Farkas Z. lövését a Szolnoki MÁV FC kapusedzője, soros ellenfelünk hálóőre, Ulviczki védte, Szegi ismételt, ekkor a kapufa segített a hazaiaknak, harmadjára pedig Présinger bombázott alig a kapu mellé. E két esemény között pedig a Tiszafüred játékosa és egyben vezetőedzője, Dorcsák Zoltán vette be egy rosszul sikerült felszabadítási kísérlet után saját kapuját. A félidőt lezárandó pedig Farkas a 45. percben háromgólosra növelte csapatunk előnyét.

A Jász-Nagykun-Szolnok megyei bajnokcsapat a kialakult különbség ellenére nem adta fel a mérkőzést, és mihamarabb szépíteni akartak, amit bizonyít, hogy a félidő elején egyből Rusáknak kellett bravúrt bemutatnia. Az első félidei mezőnyfölényünk a második játékrészre csökkent, egy pontrúgás után pedig Serucza révén szépíteni tudtak a hazaiak, akik lelkesedését Molnár M. gyors válasza sem vette el. Így egy támadás végén Bozsó meglőtte csapata második gólját is.

Bár a mérkőzés nem volt durva, a 78. percben tőlünk Présingert, majd a 80. percben a hazaiaktól Gácsit állította ki egyaránt második sárga lap után a találkozón jó bíráskodó Nazsa Tamás.

A jó hangulatú mérkőzésen, két győzelemre törő csapat küzdött meg egymással. A teljesen megérdemelten szerzett kétgólos előnyünk, amely főleg az első félidőnek köszönhetően, kis szerencsével akár több is lehetett volna, mindenképpen megnyugtató, de kijelentenünk még nem szabad, hogy eldőlt volna továbbjutás sorsa. Az biztos, kedvező helyzetből várjuk a visszavágót, négy gólt lőni idegenben, egy ilyen mérkőzésen nagy dolog, de a tiszafürediek mindent meg fognak próbálni jövő héten szombaton 10 órától az Alcufer Stadionban, hogy maguk javára fordítsák az eredményt.