GYIRMÓT FC GYŐR II - WHB MÉNFŐCSANAK 8-0 (4-0)

JÁTÉKVEZETŐK: Csirke Rudolf - Máté Márk, Fördös Soma

GYIRMÓT FC GYŐR II: Rusák E. - Hajba T., Varga R., Molnár M.,  Tóth L. (Balogh L. - 71.p.) - Horváth M., Szücs G. - Gyurján B., Füleki N. (Dávid L. - 53.p.), Irmes D. (Kovács Zs. P. - 53.p.) - Farkas Z.

VEZETŐEDZŐ: Nagy Attila

WHB MÉNFŐCSANAK: Végh N. - Szabó P., Fajkusz L., Buza B. (Füredi P. - 46.p.), Vados G. (Péntek Z. - 43.p.) - Nagy Sz., Visy D., Kamara J., Orbán G., Schillinger D. Zách T. - 73.p.) - Kertész P.

VEZETŐEDZŐ: Lenzsér Zsolt

13.p. Gyurján adott a jobb szélen remek labdát Farkasnak, aki középre tört, majd éles szögből, 6 méterről, jobbal a kapuba lőtt! 1-0!

30.p. Vados tört előre a bal szélen, majd a középen érkező Schillinger elé készített, de Szücs gyönyörűen becsúszva a gólvonalról a kapu fölé vágta a labdát, ezzel nagy ménfőcsanaki helyzetet meghiúsítva.

33.p. A bal összekötő helyén felfutó Irmes kapott remek labdát, majd védőit lehagyva Véghre vezette a labdát, s 12 méterről, higgadtan a kapuba lőtt! 2-0!

42.p. Horváth szerzett harcosan labdát az ellenfél kapujától 18 méterre, majd 14 méterről jobbal hatalmas gólt lőtt! 3-0!

43.p. Végh rossz ütemben lépett ki kapujából, így a nyilvánvaló gólhelyzetben kitörő támadónkkal szemben szabálytalankodott, 11-es, piros lap. A büntetőt már Péntek készült védeni, Füleki labdájába ugyan bele tudott ütni, de a nagy erejű, jól helyezett lövést így sem tudta kiütni a jobb alsó sarokból! 4-0!

57.p. Bal oldali kis szöglet után Gyurján lekészítése után lőtt Tóth kicsivel a kapu fölé.

62.p. Hajba adott remek labdát a jobb összekötő helyén előretörő Gyurjánnak, aki a középen érkező Kovács Zs. elé tálalt, ő pedig 12 méterről a jobb alsó sarokba lőtt! 5-0!

67.p. Szücs bal oldali beadása után a középen érkező Farkas fejelt a kapuba! 6-0!

77.p. Farkas ugratta ki remekül a bal szélen Kovácsot, aki Szücs elé tálalt, de lövését a védők blokkolták, a majd a kipattanó ugyan közvetve, de vissza került Szücs elé, azonban az ismétlés már kapu fölé szállt.

79.p. Farkas bal oldali, 16 méteres lövését védte Péntek.

81.p. Szücs bal oldali beadására Gyurján érkezett a jobb szélen, s 12 méterről kapásból a kapu bal oldalába bombázott! 7-0!

82.p. Dávid L. adott jó labdát Farkasnak, aki 10 méterről a kimozduló kapus keze mellett a kapuba lőtt! 8-0!

VÉGEREDMÉNY: 8-0 (4-0)

Szép számú közönség előtt rendezték a megyei I. osztály 2. fordulójának szomszédvári rangadóját, megteltek a 4-es pályánál elhelyezett lelátók.

Küzdelmesen kezdődött a mérkőzés, ahol már a mérkőzés első 15 percében három nagyobb gólszerzési lehetőség is adódott előttünk, Gyurján és Horváth lövése után nem, Farkasét követően már gólt ünnepelhettünk. Ezt követően kisebb helyzetek mindkét oldalon, de a 33. percben újra mi voltunk eredményesek.

Az első félidő hajrájában ismét Gyurján lőtt, azonban centikkel a kapu mellé, majd a vendégektől Kertész végzett el szabadrúgást veszélyes helyről, de Rusák biztosan fogta a játékszert. Majd Horváth gólja után Véghet Csirke Rudolf játékvezető kiállította, a megítélt büntetőt pedig Füleki értékesítette.

A második félidőben ismét Kertész lövésénél volt magabiztos Rusák, majd Tóth lőtt centikkel a csanaki kapu mellé. A 62. és a 67. percben Kovács és Farkas talált a vendég kapuba. Ezt követően szinte csak előttünk adódtak lehetőségek, Gyurján és a 3 találatig jutó Farkas gólján kívül Szücs, Balogh, valamint Farkas még egyszer is betalálhatott volna, de nem szabad telhetetlennek lennünk.

A mérkőzésen győzelmünkhöz jogosságához kétség nem férhet, javarészt fiatalokkal álltunk fel, akikben nyilván élt a bizonyítási vágy, hiszen a mérkőzést megtekintette felnőtt csapatunk vezetőedzője, Bene Ferenc is. Nagy akarattal, lelkesen játszottak a fiúk.

A csapat védekezése is stabil, hiszen II. számú csapatunk sem kapott még gólt, a bajnokságban, s mindezek mellett 11 találatnál járunk. Az összképet talán valamelyest csúfítja Gyurján Bence sérülése, amit a 87. percben szedett össze, miután egy ütemet késve csúszott rá egy vendég játékos.

A csapat minden tagját dicséret illeti, hiszen a végletekig gólra törően játszottak, s meg volt az összhang a visszajátszók és a II. csapat tagjai között, mindannyian lelkesen küzdöttek!

NAGY ATTILA: Egész héten keményen dolgoztunk, s ez meglátszott a csapat játékán, és az eredményen is.

LENZSÉR ZSOLT: Profizmus amatörizmus ellen, az eredményét mindenki olvashatja. Ennek ellenére elégedett vagyok a csapatommal