2015.07.11., 17.00-óra, Pinzolo, Stadio del Ghiacco, 4000 néző

JÁTÉKVEZETŐ: Gianpaolo Montelli

ÖSSZEÁLLÍTÁSOK

AS ROMA:
1. félidő: De Sanctis - Maicon, Leandro Castán, Yanga-Mbiwa, Ashley Cole - Ucan (Machin - 32.p.), Paredes - Iago Falqué, Iturbe, Gervinho - Totti.

2. félidő: Pop - Anocic, Calabresi, Capradossi, Di Livio - Paredes, Machin, Ndoj - Sanabria, Vestenicky, Destro.

Vezetőedző: Rudi Garcia

GYIRMÓT FC GYŐR:
 Sebők, Nagy (Bohner - 55.p.), Lázár, Balogh (Lengyel - 10.p.), Völgyi (Présinger - 68.p.), Madarász, Kiss, Paku, Szegi (Molnár - 75.p.), Beliczky (Hajba - 81.p.), Simon Attila (Farkas - 55.p.)

Vezetőedző: Bene Ferenc

TUDÓSÍTÁS

1.p. Kiss bal odlali szögletét 14 méterről Balogh rúgta jobbal a kapufára.

12.p. Totti bal oldali szabadrúgását ütötte el Sebők.

14.p. Faque adott balra Gervinhonak, aki egy csel után lőtt, de Sebők védeni tudott, majd a kipattanóra Falque csapott le, azonban Sebők újabb bravúrt bemutatva hárítani tudott.

19.p. Paku lőtt egy ellentámadásvégén 20 méterről kapu fölé.

23.p. Gervinho tört előre a védők között, majd remek ütemben tett Falque elé, utóbbi lövését bravúrral a kapujából remekül kimozduló Sebők.

25.p. Jobb oldali beadást Beliczky lőtt 13 méterről kicsivel a kapu mellé.

28.p. Lengyel jobbról készített középre Paku elé, aki okosan nem lőtt, hanem Beliczky elé tálalt, ő pedig 14 méterről a felső léc segítségével a kapu közepébe bombázott! 0-1!

34.p. Maicon tett balról Machinhoz, aki 15 méterről lőtt, de a felső léc alá tartó labdát Sebők hatalmas bravúrral kapu fölé tolta.

FÉLIDŐ: 0-1

50.p. Beliczky vezette rá a rómaiakra a labdát, majd a bal összekötő helyén érkező Madarász elé készített, aki remekül adott a középen érkező Simon Attila elé, ő pedig becsúszva, laposan a kapu bal oldalába lőtt! 0-2!

64.p. Madarász lekészítése után Farkas lőtt 17 méterről, de a labda egy védő fejéről szögletre vágódott.

69.p. Jobb oldali szöglet után Destro csúsztatott a rövidre mozduló kapus helyére. 1-2.

72.p. Ucan bal oldali, 19 méteres szabadrúgását Sebők ütötte hatalmas bravúrral kapu fölé.

76.p. Ndoj jobb oldali lövése után Sebők mentett hatalmasat!

VÉGEREDMÉNY: 1-2 (0-1)

BENE FERENC, VEZETŐEDZŐ: Egy olyan nagy élményen vagyunk túl, aminek feltétlenül erőt kell adnia a folytatáshoz, A játékosok bebizonyították maguknak is, hogy szervezettséggel, bátorsággal és hittel sokra képesek. Továbbra is a bajnokságra készülünk, de büszke vagyok a játékosokra, igazi sportemberek.

Nagy várakozások előzték meg a mérkőzést, amelyen nagyot küzdött csapatunk. Egy közönségszórakoztató mérkőzésen mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek. A 4000 néző előtt megrendezett találkozón végig koncentráltan játszott csapatunk, aminek eredménye a 2-1-es győzelem. Erre a nagy figyelemre azért is volt nagy szükség, mert a félidőben sor cserélt Rudi García, míg nálunk a korai kényszerű változtatás kivételével maradt a kezdő. Azonban a későbbiekben is remekül szálltak be cseréink.

Nagy alázattal, az ellenféltől nem megilletődötten játszottunk, megérdemelten nyertünk!