2013.09.10. GYŐR-GYIRMÓT, GYIRMÓT STADION, 200 NÉZŐ

GYIRMÓT FC GYŐR: Holczer Á., Kardos N., Madarász M., Tóth N., Guttyán F., Laki B., Kelemen P., Illés Gy., Egerszegi T., Hajba T., Széles I. (Deli Z., Kovács D., Magasföldi J., Cseri T., Graszl K., Lázár P.)

FC AJKA: Jánosa T., Domján R., Péter P., Pákai G., Gunther Zs., Sipos N., Lattenstein N., Kanta Sz., Meinczinger B., B. T. Showunmi, Varga T. (Balogh M., Vass R., Dancsecs D.,Köles J.,Kelemen A.)

GÓLSZERZŐK:

GYIRMÓT FC GYŐR: 12.p. Tóth N. (1-0), 63.p. Illés Gy. (2-2), 64.p. Kelemen P. (3-2), 79.p. Tóth N. (4-2)

FC AJKA: 28.p. Meinczinger B. (1-1), 43.p. Meinczinger B. (1-2)

CSERÉK:

GYIRMÓT FC GYŐR: 49.p. Kardos N. - Fejes J., 56.p. Guttyán F. - Graszl K., 81.p. Tóth N. - Kovács D.

FC AJKA: 46.p. Jánosa T. - Balogh M., 46.p. Sipos N. - Köles J., 60.p. T. Sowunmi - Dancsecs D.

SÁRGA LAPOK:

GYIRMÓT FC GYŐR:29.p. Madarász M., 45+1.p. Egerszegi T.

FC AJKA: 20.p. Sipos N.

PIROS LAPOK:

GYIRMÓT FC GYŐR: nem volt

FC AJKA: nem volt

1.p. A zöld mezes Ajka kezdte a mérkőzést. Mi tiszta kékben játszunk.

7.p. Kelement buktatták a kaputól 20 méterre. A szabadrúgást Illés végezte el, de a lövés a kapu fölé szállt.

8.p. Sowunmi vitte fel a labdát a bal oldalon, majd 14 méterről lőtt, de Holczer bravúrral hárított.

11.p. Sowunmi adott be az alapvonalról, 13 méterről, de ezt Holczer könnyedén felvette.

12.p. Hajba adta be a labdát jobb oldalról. A beadásra Tóth érkezett, és 10 méterről a kapu közepébe lőtt! 1-0!

18.p. Hajba futott el a jobb összekötő helyén, majd a kapott labdát beadta Tóthnak lábra, de csatárunk 10 méterről a kapu fölé lőtt.

20.p. Sipos kapott sárga lapot.

24.p. Guttyánnal küzdött meg Sowunmi, majd jobb oldalról, 17 méterről lőtt, de a labda elgurult a kapunk előtt

25.p. Tóth passzolt a kaputól 18 méterre középen kitörő Lakinak, de eddigre Laki már lesre futott, pedig nagy helyzet alakulhatott volna ki.

28.p. Meinczinger kapott hátulról szép labdát, majd átvétel után jobbról, 14 méterről a kapuba lőtt. 1-1.

33.p. Sipos húzott el a bal oldalon, majd a 16-os vonalánál Hajba próbálta szerelni, de a labda visszakerült az ajkaihoz, így Sipos a 16 méterről, középről lőhetett, de a labda a bal kapufa mellett kigurult a pályáról.

35.p. Lattenstein végzett el egy szabadrúgást a kapunktól 17 méterről, de a léc fölé lőtt.

38.p. Tóth csúsztatott meg fejjel egy indítást, így a labda Kardoshoz került, aki két védő között, mellel átvéve elvitte a labdát, majd Lakihoz passzolt, de Laki ismét lesen volt.

39.p. Kelemen próbálkozott 25 méterről, de a kapu fölé lőtt.

41.p. Szöglethez jutott az Ajka. Sowunmi csúsztatott középen, így a labda a bal oldalra került, ahonnan Péter kísérletezett, de nem talált kaput.

43.p. Sowunmi cselezgetett a jobb oldalon, majd a labdát középre adta, ahol Meinczinger lábáról kapunkba került a játékszer. 1-2.

45.p. Hajba adott be jobbról, de labdájára senki sem érkezett középen, így az az ajkai kaputól 10 méterrel keresztbe gurult a pályán.

45+1.p. Egerszegi kapott sárga lapot.

45+1.p. Vége az első félidőnek.

FÉLIDŐ: 1-2

46.p. elkezdődött a második félidő. A szünetben kettős cserét hajtott végre az Ajka. Jánosa helyett Balogh, Sipos helyett pedig Köles a pályán.

49.p. Mi is kettőt Kardos és Guttyán jön le, Fejes és Graszl áll be.

51.p. Varga adott jobbról Meinczingernek, de a 17 méteres lövést Holczer könnyedén fogta.

52.p. Sowunmi adott jobbról keresztbe Meinczingernek, akit nem fogott senki, de az ajka támadó kapából lőtt, így Holczer védeni tudott.

56.p. Laki passzolt Illésnek a 16-os vonalán, majd utóbbi lövésre szánta el magát, de a labda a bal kapufa mellé szállt.

59.p. Balról adott középre Fejes Madarásznak. Utóbbi lőtt, de ez megpattant egy becsúszó lábon, így nem talált kaput.

60.p. Cserél az Ajka. Sowunmi helyett Dancsecs a pályán.

62.p. Illés indította Tóthot, aki nagyszerűen kitört védői között, és a kapusra vezette rá a labdát, de amikor csatárunk megpróbálta elhúzni Balogh mellett az bravúrral hárított. A kipattanót Madarász lőtte 18 méterről a kapu fölé.

63.p. Laki adott át jobbról keresztbe a balról lendületből érkező Illésnek, aki a kapásból a jobb felsőbe lőtt! 2-2!

64.p. Laki tette balra, Illés az alapvonal közeléből pontosan centerezett középre, a lendületből érkező Kelemen 4 méterről a jobb felső sarokba fejelt.

73.p Tóth lőtt 20 méterről a kapu fölé.

76.p. Laki adott be balról Tóthnak, aki megcsúsztatta, de Gunther kicsúsztatta a labdát a pályáról.

78.p. Kanta lövését blokkolta Hajba.

79.p. Látványos Laki - Tóth összjátékot követően utóbbi a bal összekötő helyén előrefutva a kimozduló Balogh mellett 15 méterről a kapuba lőtt! 4-2!

81.p. Sisa Tibor kihasználja utolsó cserelehetőségét. A két gólt szerző Tóth helyett Kovács a pályán.

86.p. Laki húzott el a jobb összekötő helyén, majd adott át a bal oldalon érkező Madarásznak, aki kapásból, 18 méterről kicsivel a kapu jobb oldala mellé lőtt.

90.p. 1 perc a hosszabbítás

90+1.p. Vége a mérkőzésnek.

VÉGEREDMÉNY: 4-2 (1-2)

Jól kezdtük a mérkőzést, a mi akaratunk érvényesült, amit az is bizonyít, hogy már a 12. percben megszereztük Tóth góljával a vezetést.

A jobb oldalon sokat futó, és a mai nap jó formában lévő Sowunmi sok problémát okozott védelmünknek, jó beadásainak köszönhetően pedig először egyenlített az Ajka, majd egyre jobb formába lendült az Ajka, így még egy gólt sikerült szerezniük a vendégeknek.

A második félidőt az Ajka kezdte jobban, de gólt nem sikerült elérniük. Hol védőinknek, hol pedig pontatlanságuknak köszönhetően.

A 60. perc környékén már inkább a mi akaratunk érvényesült. 3 perc múlva meg is született a második találtatunk Illés szép góljának köszönhetően, majd 1 perc múlva már Kelemen találatával a vezetés isnálunk volt.

Ezután már mi támadtunk többet, az Ajkának csak ritkán akadtak helyzetei. Egy szép kiugratásból Tóth meglőtte második gólját, amivel megnyertük a mérkőzést. A második félidőben, és az első félidő végén mi uraltuk a játékot, és ez elégnek bizonyult.

Kiemelendő, hogy ma olyan fiatalok is szerepet kaptak, akik nem szoktak bajoki mérkőzéseken játszani. Ők sem vallottak szégyen a mai napon, és az ő jó teljesítményükre is szükség volt ma.

Folytatás szombaton, 16.30-órakor Kozármislenyben.