DOROGI FC-

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC-
KAZINCBARCIKA

SZOMBATHELYI HALADÁS FC -GYIRMÓT FC GYŐR 0-2 (0-1)

A ma éjjel született Magasföldi Máté édesapja két gólt küldött ajándékba kisfiának, mely két szépségdíjas találattal sikerült nyernünk Szombathelyen, NB I-es ellenfelünknél.

A csapat ma jól játszott, és egyenrangú ellenfele volt a jó nevekből álló hazai zöld-fehéreknek.

Részletek:

KÉT GÓL AZ ÚJSZÜLÖTTNEK

SZOMBATHELYI HALADÁS FC - GYIRMÓT FC GYŐR 0-2 (0-1)

SZOMBATHELYI HALADÁS: Rózsa D., Schimmer Sz., Fehér Z., Guzmics R., Simon Á., Németh M., Radó A., Nagy G., Halmosi

P., Búrány Z., Andorka P.

Cserék: Mursits R., Gőcze G., Tóth P., Rajos G., Szakály A., Devecseri Sz., Jagodics M., Gyurján B., Farkas M.,

Czafit R., Ugrai R., Hanzl M.

Vezetőedző: Artner Tamás

GYIRMÓT FC GYŐR: Deli Z.(84.p. Holczer Á.), Nagy G.(szünetben Tölgyesi V.), Csizmadi Cs., Balog Z., Gévay Zs.,

Regedei Cs., Erős G.(84.p. Guttyán F.), Lázár P.(73.p. Hajba T.), Cseri T., Magasföldi J., Oross M. (65.p.Fitos L.)

Vezetőedző: Csank János

0-1 35.p. Lázár szerzett labdát az ellenfél térfelén, majd Magasföldinek passzolt, aki okosan, kissé balról, 18 méterről kilőtte a bal alsó sarkot.

0-2 58.p. Erős ugratta ki egy gyönyörű labdával Magasföldit, aki egy pattanás után, 17 méterről, a 16-os sarkától a hosszú felsőbe bombázott.

Az Illés Akadémia műfüves pályáján fogadott minket a Haladás első csapata, ahol jó talajú pályán, jó időben jó ellenfél ellen szereztünk értékes győzelmet. Igaz, hogy ezeken a mérkőzéseken az eredmény másodlagos, de az önbizalomnak mindenképpen használ ez a győzelem.

A Hali kezdett jobban, az első 15 percben felpörögve, agresszívan letámadva játszottak, és nekünk egy kis idő kellett, míg felvettük a ritmust.

A második részében aztán felvettük a tempót, és ekkor már többet birtokoltuk a labdát, tetszetősen, jól játszottunk, és egy szépségdíjas góllal megszereztük a vezetést.

A második félidőben is folytattuk a jó játékot, és feltűnő volt, hogy egy-két esettől eltekintve a hazaiaknak nem volt komoly helyzetük. Ma egy kapufáig, és egy lesgólig jutottak.

A mérkőzés végéhez közelítve növeltük előnyünket, a mai napon friss apaként jól játszó Magasföldi József egy újabb szépségdíjas bombagóllal állította be a végeredményt.

Összességében a mai napon felvettük a versenyt NB I-es ellenfelünkkel, agresszívan, gyorsan és tetszetősen játszottunk, ezzel megérdemelt győzelmet arattunk.

Folytatás kedden, amikor az ETO Parkban este 7 órától a Futura Mosonmagyaróvár együttesével találkozunk.

Csank János: Jó mérkőzést játszottunk, mindkét csapat komolyan vette a találkozót. Gyors volt a játék, a támadások és a védekezések közepette is gyorsak voltak a csapatok. Sok szép akció volt, és fontos volt, hogy egy-két alkalomtól eltekintve nem tudtak átjátszani minket, sőt emelett voltak helyzeteink is. Ki kell emelni, hogy két nap alatt két mérkőzést játszottunk, és frissek voltunk annak ellenére, hogy ma is sokan végigjátszották a mérkőzést. Most már közeledik a bajnoki rajt, így ez a szempont is fontos, hogy erőben hogyan bírjuk. A pálya jó volt, gyors játéknak kedvezett, és ma ezt jól csináltuk. Az ellenfél nagyon nehéz feladat elé állított minket, hiszen agresszíven védekeztek, és sokat futottak, így egy jó felkészülési mérkőpzést játszottunk.