ISTRIA WINTER CUP 3. FORDULÓ

1-1 (0-0)

A mérkőzésről készült képeket MEGTEKINTHETIK ITT!

EGY HAJSZÁLON MÚLT...

Lejátszottuk 3. csoportmérkőzésünket az Istria Winter Cup nemzetközi tornán. Ellenfelünk a boszniai bajnokság 6. helyezettje volt, a Siroki Brijeg. Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, de a látottak alapján sajnálhatjuk, hogy "csak" döntetlen lett a végeredmény, hiszen az ellenfél a 94.p.-ben egyenlített. Sajnos rossz hír még, hogy a mérkőzésen négy játékosunk is megsérült.

Mivel a délutáni mérkőzésen magabiztosan nyert a Pellets WAC, mi a 3. helyen végeztünk, így szombaton 15.00-órától az 5.-6. helyért játszunk a szintén bosnyák FK Zeljeznicar ellen.

Istria Winter Cup 2013, Novigrad, Umag - Horvátország

NK SIROKI BRIJEG - GYIRMÓT FC GYŐR 1-1 (0-0)

NK SIROKI BRIJEG: N. Moric, I. Dzidic, S. Brekalo, M. Ljubic, M. Jurcevic, J. Ivankovic, M. Roskam, M. Maric, D. Zlomislic, I. Barisic, S. Markovic.

Cserék: D. Dzidic, D. Kozul, M. Bertosa, K. Kordic, S.L. Wagner, d. Coric, Z. Kozulj.

Vezetőedző: Anto Kokic

GYIRMÓT FC GYŐR: Deli Z., Regedei Cs. (szünetben Balog Z.), Gévay Zs.(62.p. Hajba T.), Csizmadia Cs., Nagy G., Erős G.(76.p. Oross M.), Lázár P., Tölgyesi V.(49.p. Illés Gy. helyette 57.p. Fitos L.), Cseri T., Magasföldi J., Tóth N.

Vezetőedző: Csank János

Gólszerzők:

0-1 85.p. Oross M. 11-esből. Lázár szerzett labdát az ellenfél térfelén, majd kiugratta a bal oldalon Tóth Norbertet. A csatár betört a büntetőt területre, ahol a kifutó kapus mellett a hosszú oldalon érkező Magasföldinek passzolt. Magasföldit egy csel után lerántották, 11-es! A büntetőt Oross magabiztosan vágta a jobb alsó sarokba.

1-1 94.p. S.L. Wagner. Bal oldali szögletet végzett el a Siroki, de a szögletet kifejeltük. A labda azonban azonnal visszajött a 11-es pont környékére, ahol kavarodás alakult ki, és a labda szerencsésen az gyedül álló Wagner elé került, aki a lábak között a hálóba kotorta.

Kiállítva: Lázár P. a 93.p.-ben

A mai mérkőzés volt a "B" csoport döntője, hiszen mindkét csapat a döntőbe kerülésért játszott. A döntetlen azonban azt eredményezi, hogy nem a mi kezünkben van a sorsunk, a csoportgyőzelem a délutáni mérkőzésen dől el.

Ismét jól kezdtünk, és többet birtokoltuk a labdát. A félidő elején Tóth szerezhetett volna gólt, ha a mérkőzést legalább egy kicsit jobb talajú pályán játsszuk. Sajnos azonban a labda felpattant a nagy helyzetben kitörő csatárunk előtt, így lövése keresztbe ment a kapu előtt.

10 percre rá ismét vezetést szerezhettünk volna. A kékek kapusa rosszul rúgta ki a labdát - hála a rossz pályának - melyre lecsaptunk, megszereztük, és Magasföldi révén egy-az egyben törtünk kapura úgy, hogy belül két támadónk volt üresen, védő sehol. Csakhogy a beívelés előtt a visszaérkező védő egy szép ipponnal leterítette csatárunkat, így oda lett a helyzet. A judó gyakorlatot a játékvezető a jogos piros lap helyett "csak" sárga lappal jutalmazta.

A kimaradt helyzetek után egy védelmi hibát követően a Siroki is meg szerezhette volna a vezetést, de az egyedül kapura törő Barisic lövését Deli hatalmas bravúrral hárította. Maradt a 0-0, ami a kékekre nézve volt inkább hízelgő.

A második félidőben már többet birtokolták a labdát a Siroki játékosai, de helyzetük nem volt. Ebben az időszakban nem tudott folyamatos játék kialakulni, mert az idő múlásával egyre rosszabb lett a pálya. Ekkor a kékek nehezen viselték, hogy nem tudnak gólt szerezni, és bekeményítettek. Előbb Tölgyesit rúgták le a kezdőkörben úgy, hogy a fiatal játékost le kellett cserélni. Nem járt jobban a helyére beálló Illés sem, akinek a legutóbb sérült bokáját rúgták szét úgy, hogy 8 percet tudott a pályán tölteni. Még be sem fejeződött ápolása, amikor ugyan az a játékos lerúgta Gévayt úgy, hogy egy rúgással megsérült játékosunk térde és bokája is. Ekkor jogosan vártuk a 2. sárga lapot - az elsőt Illés buktatásáért kapta alig 2 perce -, de a kiállítás elmaradt.

A félidő hátra lévő részében ötöt cseréltek egyszerre a kékek, így frissítve csapatukat. Ennek meg is lett az eredménye, hiszen a mérkőzés vége felé már többet támadtak, igaz helyzet nélkül. Sőt, a mérkőzés helyzete ekkor maradt ki, amikor egy nagyon szép, gyors ellentámadás után Tóth Norbert a felső kapufát találta telibe.

Jött a hajrá, az utolsó 10 perc, amikor jól védekeztünk - igaz az az egész mérkőzésre elmondható - és egy ellentámadás végén Magasföldi buktatása miatt büntetőhöz jutottunk. A büntetőt Oross Márton magabiztosan értékesítette, és ekkor felcsillant a csoportgyőzelem lehetősége is.

Csakhogy a játékvezető 5! percet hosszabbított, és előbb a hosszabbításban kiállította Lázár Patrikot, aki egy becsúszásnál véletlenül rálépett ellenfele kezére, majd rúgatott a kékekkel 3 szögletet egymás után. És ez lett a "vesztünk", hiszen a harmadik szögletet kifejeltük ugyan, de a labda visszakerült a kapunk elé, és a kavarodás után a csereként beálló brazil Wágner ki tudott egyenlíteni.

Összességében nincs okunk szégyenkezni, hiszen egy nagyon jó csapat ellen tudtunk döntetlenre játszani úgy, hogy közelebb álltunk a győzelemhez. Ma a fiúk ugyan nem játszottak olyan jól mint két napja - igaz a pálya sem volt olyan -, de sokat futottak, jól küzdöttek, és megérdemelték volna a győzelmet.

Keseregni nincs okunk és időnk, hiszen vár még ránk egy helyosztó mérkőzés de, hogy kivel azt csak 17.00-óra körül tudjuk meg.