ISTRIA WINTER CUP

UMAG, HORVÁTORSZÁG

2-1 (2-1)

ELKERÜLHETŐ VERESÉG A NYITÓNAPON

Csapatunk a mai napon megkezdte szereplését az Istria Winter Cup nemzetközi tornán, ahol az Osztrák Bundesliag 6. helyezettjével szemben 2-1- arányú vereséget szenvedett.

A mérkőzésről készült képeket MEGTEKINTHETIK ITT!

Részletek:

RZ PELLETS WAC - GYIRMÓT FC GYŐR 2-1 (2-1)

RZ PELLETS WAC: M. Knaller, M. Kerhe, D. Baldauf, G. Messner, J. Ynclan, M. Ritscher, B. Huttenbrenner, D. Da Paula, S. Stuckler, C. Cemernjak, M. Topcagic, C. Dobnik, R. Rivera, R. Putsche, M. Klicnik, M. Salentinig.

Vezetőedző: Nenad Bjelica

GYIRMÓT FC GYŐR: Holczer Á., Regedei Cs.(83.p. Erős G.), Csizmadia Cs., Gévay Zs., Nagy G., Tölgyesi V. (64.p. Hajba T.), Lázár P., Fitos L.(72.p. Tóth N.), Cseri T., Magasföldi J. (64.p. Laki B.), Oross M.

GL:

0-1 35.p. Csizmadia Cs.

1-1 38.p. C. Cemernjak

2-1 40.p. C. Cemernjak

0-1 35.p. Magasföldit buktatták 30 méteren, a jobbösszekötő helyén. A szabadrúgást Cseri ívelte Csizmadia fejére, aki a jobb alsó sarokba fejelt.

1-1 38.p. C. Cemernjak végzett el egy szabadrúgást a jobb oldalról, ívelésébe nem ért bele senki, így a labda a jobb alsó sarokban kötött ki.

2-1 40.p. C. Cemernjak végzett el ismét egy szabadrúgást a jobb oldalról, majdnem az alapvonalról, és ívelése ezúttal is a kapuban kötött ki úgy, hogy senki sem ért bele  a labdába.

Az Osztrák Bundesliga 6. helyezettje várt ma csapatunkra, így nem ígérkezett könnyűnek a mérkőzés. A folyamatos játék kialakulását még az erős szél, és a szétázott, mély talajú pálya is meggátolta.

A Wolsberger kezdte jobban a mérkőzést, mi jobbára védekeztünk, de azt jól tettük, így nem voltak helyzeteik. A félidő második felére feljavultunk, ekkor már szép támadásokat is vezettünk, és előbb Oross, majd Nagy Gábor révén akár a vezetést is megszerezhettük volna.

A 35. percben egy mintaszerű beívelés után Csizmadia szép gólt fejelt, de a gól sajnos a másik csapatot nyugtatta meg. Hibák sorozata miatt egy 3 perces rövidzárlat elég volt, hogy az első osztályú ellenfelünk megfordítsa a találkozót.

A második félidőben is többet támadtak a Farkasok, de ekkor sem voltak helyzeteik. Nem úgy nekünk, hiszen Laki már a kapust is kicselezte, amikor az a hosszú kezével visszanyúlt, és Laki lövésre lendülő lába elől felszedte a labdát.

A mérkőzés képe alapján a döntetlen igazságosabb lehetett volna, de ismét bebizonyosodott, hogy ezen a szinten minden hibánkat könyörtelenül kihasználják, és abból gólt, gólokat szereznek.

Csank János vezetőedző: Szokatlan körülmények között - hiszen első füves edzőmeccsünk volt - jó mérkőzést játszottunk. Erős volt a szél, és az ellenfelünk is előrébb tart, hiszen ők már két hét múlva bajnokit játszanak, és mi egy kicsit fáradtak is voltunk, ezért voltak pontatlanságok a játékunkban. Voltak helyzeteink, és elkerülhető gólokat kaptunk, sőt Laki akár egyenlíthetett volna, de sajnos ma nem sikerült kiegyenlítenünk. Csalódott vagyok, hiszen benne volt minimum a döntetlen a mérkőzésben, de ugyanakkor a felkészülés ezen szakaszában fontos, hogy ilyen erős ellenfelek ellen, ilyen szintű mérkőzéseket játszunk. Mivel ma keveset cseréltem, és sokan végigjátszották a mérkőzést mindenképpen hasznosnak ítélem a találkozót.