18:00 MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC -

20:30 VIDEOTON FC -

2013.01.22. ASV DRAßBURG - GYIRMÓT FC GYŐR 3-2 (1-0)

EISENSTADT, AUSZTRIA

Gyirmót FC Győr: Deli Z. (Holczer Á. szünetben), Nagy G., Balog Z. (Hajba T. szünetben), Csizmadia Cs., Gévay Zs., Regedei Cs., Tölgyesi V., Erős G. (Fitos L. szünetben), Tóth N. (Oross M. szünetben) Cseri T., Laki B.

3-2 87.P. Mrakic M.

1-0 25.p.-ben Mrakic szánta el magát egy távoli lövésre, és a labda a bal alsó sarokba vágódott.

1-1 47.p. Nagy Gábort buktatták a hazai 16-oson belül, 11-es! A büntetőt Oross Márton magabiztosan lőtte a

2-1 67.p.-ben Fitos buktatott, ez is 11-es, melyet Mrakic vágott a hálóba.

2-2 72.p.-ben Cseri jobb oldali szögletét a hosszú oldalon érkező Nagy Gábor fejelte a jobb alsó sarokba.

3-2 87.p. Mrakic lépett ki a védőink közül, és a jobb oldali beadást a hosszú oldalon lőtte a léc alá.

ÚJABB VERESÉG AUSZTRIÁBAN

4 nap alatt második edzőmérkőzésünket játszottuk Ausztriában, ahol ezúttal egy alacsonyabb osztályú ellenfél várt ránk.

Az már a mérkőzés elején világossá vált, hogy a hazai csapat agresszívan, szervezetten és ami a legfontosabb gyorsan játszott. Nekünk, a felkészülés jelenlegi szakaszában nem feküdt ez a stílus, fáradtan mozogtunk, sok hibával játszottunk.

A labdát felváltva birtokolták a csapatok, de helyzetünk az első félidőben nem volt, igaz a hazaiak is csak egy ártatlan szituációból szerezték meg a vezetést.

A második félidőben gyorsan egyenlítettünk, de ahelyett, hogy újabb gólt szereztünk volna, ismét a hazai csapat szerezte meg a vezetést, egy felesleges szabálytalanság miatt.

Futottunk az eredmény után, ekkor már többet támadtunk, melynek meg is lett az eredménye, hiszen sikerült kiegyenlítenünk.

A mérkőzés végén is többet támadtunk, de ekkor egy újabb védelmi hiba megpecsételte sorsunkat, megkaptuk a harmadik gólt, melyre már nem tudtunk válaszolni.

A mai mérkőzésen képet kaptunk arról, hogy bár az ellenfél csekélyebb képességű játékosokból állt, de az akarással és a hozzáállással kiegyenlítettek voltak az erőviszonyok. Hozzá kell szokni, hogy senki sem feltartott kézzel megy a pályára, és nem elég, ha egy csapat tele van jó képességű játékosokkal, a győzelemért küzdeni kell, és többet kell letenni az asztalra. Ennél mindenképpen többet!

Csank János vezetőedző: Harmadik nagypályás edzésünkön jól szolgálta a felkészülést a mérkőzés, hiszen nagyon gyors volt a pálya, és a mi állapotunkban ennek ellenére voltak szép megmozdulások. Az ellenfél gyors játékra kényszerített minket, és gyors döntéseket kellett hoznunk. Persze még nem vagyunk készek, így becsúsztak hibák is, de a komoly iram mindenképpen jót tett nekünk.