GYIRMÓT FC GYŐR  BUDAPEST HONVÉD 1-2 (0-1)

JÁTÉKVEZETŐK: SZŐTS GERGELY, FARKAS BALÁZS, KOVÁCS II. GÁBOR

Gyirmót FC Győr: Deli Z., Gévay Zs., dr.Kardos N., Fitos L., Horváth R., Oross M., Erős G., Nagy L., Hajba T.,Csizmadia Cs., Lázár P.

Vezetőedző: Csank János

Budapest Honvéd: Kemenes Sz., Délczeg G., Odia H.E., Tandia S., Livric I., Debreceni A., Baráth B., Vernes R., Hidi P., DiarraD., Faggyas M.

Vezetőedző: Marco Rossi

CSERÉK

GYIRMÓT FC GYŐR: Szünetben Fitos L. - Cseri T., 60.p. Horváth R. - Magasföldi J., 60.p. Erős G. - Illés Gy.

BUDAPEST HONVÉD: 53.p. Vernes R. - Johnson M.R., 68.p. Odia  H.E. - Tchami N.H.C., 76.p. Délczeg G. - Kostic P.

GÓLLÖVŐK

GYIRMÓT FC GYŐR: 1-2 71.p. Magasföldi J.

BUDAPEST HONVÉD: 0-1 42.p. Délczeg G. (11-esből), 0-2 51.p. Délczeg G.

SÁRGA LAP:

GYIRMÓT FC GYŐR: 41.p. Fitos L., 73.p. Magasföldi J.

BUDAPEST HONVÉD: 17.p. Diarra D., 83.p. Kemenes Sz.

PIROS LAP:

GYIRMÓT FC GYŐR:

BUDAPEST HONVÉD: 31.p. Diarra D.,

TUDÓSÍTÁS

1.P. Megkezdődött a mérkőzés.

5.p. Nagyon szép támadást vezettünk majd Nagy a bal oldalról középre adott, ahol Diarra menteni akart, de saját kapujára lőtte a labdát, Kemenes nagy bravúrral szögletre mentett.

9.p. Erős ugratta ki Fitost a jobb oldalon, aki a jobb oldalról a nagy helyzetben középen érkező Oross elé akart passzolni, de egy védő szögletre mentett az utolsó pillanatban. A szöglet Csizmadia elé pattant, aki 15 méterről, balról fölé lőtt.

12.p. Délczeg lőtt mellé 25 méterről, a bal oldalról.

14.p. Lovric ívelt be a jobb oldalról, a veszélyes helyzetben azonban senki nem ért bele a labdába, így az keresztbe elment a kapunk előtt.

17.p. Diarra kapott sárga lapot mert letalpalta Erőst.

20.p. NB I-es ritmusban zajlik a mérkőzés, felváltva birtokolják a labdát a csapatok, jó a meccs.

26.p. Vernes végzett el szabadrúgást a bal oldalról, 25 méterről, de a jobb alsó sarokba tartó lövését Deli szépen védte.

27.p. Vernes ezúttal a jobb oldalról lőtt 25 méterről, lövése a felső léc tetején megcsúszva ment fölé.

28.p. Odia jobb oldali beadását Délczeg fejelte kapura, Deli a jobb felső sarokból szögletre mentett.

29.p. Vernes bal oldali szögletét Lovric fejelte fölé.

29.p. Erős végzett el egy szabadrúgást a bal oldalon, a vonal mellett, beadása átszállt a hosszú oldalra, ahol az érkező Nagy László centikkel fejelt a hosszú, jobb kapufa mellé.

30.p. Ezúttal Horváth Rudolf lőtt fölé középről, 30 méterről.

30.p. Nagyon jó a meccs, mindkét csapat jól-, és győzelemre játszik, meglepetés lenne, ha ma nem lenne több gól.

31.p. Diarra kézzel vett le egy labdát nagy helyzetben, majd a hálóba vágta. A játékvezető természetesen lefújta a szabálytalanságot, majd sárga lapot adott a Honvéd játékosának, így ez a második sárga miatt piros lett.

33.p. Lázár szánta el magát lövésre mintegy 30 méteren, és a hatalmas lövés a jobb kapufán csattant úgy, hogy a kipattanó majdnem a félpályáig jött vissza.

41.p. Fitos kezezéséért büntetőt ítélt a játékvezető, és Fitosnak sárga lapot adott.

42.p. 0-1 Délczeg a jobbra mozduló Deli mellett a bal alsó sarokba vágta a büntetőt.

SZÜNET 0-1

46.p. Szünetben cseréltünk Fitos László helyett Cseri Tamás a pályán.

51.p. 0-2 Lovric ugratta ki Délczeget a félpályáról, Deli messze kifutott a kapuból, de a Honvéd csatára hamarabb ért oda, és elvitte a labdát a kifutó Deli mellett, majd az üres kapuba lőtt.

53.p. Vernes helyett Marshal Johnson a pályán a vendégeknél.

60.p. Kettőt cseréltünk, Erős és Horváth helyett Magasföldi és Illés a pályán.

61.p. Illés beívelését Oross vette le a 5 méterre a kaputól, majd egyből lőtt, de Kemenes lábbal, bravúrral hárított.

67.p. Odia lövése ment mellé.

68.p. Odia helyén Tchami a pályán.

69.p. Hidi 25 méteres, középről leadott lövését védte Deli.

71.p. 1-2 Illés szerzett labdát az ellenfél 16-osa mellett, majd becsapott három védőt, és a középre adott, ahol az érkező Magasföldi 15 méterről, belsővel a jobb alsó sarokba lőtt.

72.p. Hajba bedobását kifejelték a vendég védők, Cserinek, aki lekészítette Illésnek, aki 20 méterről egyből lőtt, de Kemenes szép vetődéssel védeni tudott.

73.p. Magasföldi kapott sárga lapot buktatásért.

76.p. Délczeg helyett Kostic a pályán.

83.p. Ezúttal Kemenes kapott sárga lapot reklamálásért.

88.p. Magasföldi 20 méteres szabadrúgása a sorfalról pattant le.

90.p. Kettő perc hosszabbítás következik.

90. + 1.p. Illés jobb oldali szögletét Oross csúsztatta kapura, Kemenes bravúrral védett.

VÉGEREDMÉNY 1-2 (0-1)

EDZŐI NYILATKOZATOK

CSANK JÁNOS A GYIRMÓT FC GYŐR VEZETŐEDZŐJE: Nagyon jó mérkőzést játszottunk, igazi kupahangulat volt ma a pályán. Nem érdemeltünk vereséget, de sajnos ilyen hibákat nem lehet elkövetni, amiből a gólokat kaptuk. A mérkőzés azonban jó volt, kellenek az ilyen, NB I-es ellenfelek elleni összecsapások, hogy játékosaink szokják a tempót. A döntetlen igazságosabb lett volna.

MARCO ROSSI A BUDAPEST HONVÉD VEZETŐEDZŐJE: Nagyon jó ellenfelet győztünk le, és biztos vagyok benne, hogy megnyerik az NB II-t, és jövőre az NB I-ben találkozunk velük. Az első félidőben jobban játszottunk, de a kiállítás után visszaálltunk és kontrákra rendezkedtünk be, mert ellenfelünk is jól játszott. Győzelmünk megérdemelt.

ÖSSZEGZÉS

Az utóbbi idők egyik legjobb mérkőzését láthatták a nézők az első félidőben. Csapatunk felvette a Honvéd által diktált első osztályú ritmust, és így jó lett a mérkőzés a szünetig.

A mérkőzést a Honvéd kezdte jobban, de meddő mezőnyfölényét nem tudta gólra váltani Marco Rossi legénysége. Az első negyedóra után aztán nálunk is többet volt a labda, és ekkor már helyzetek is kialakultak, mindkét kapu előtt.

Aztán jött a kiállítás, ami után kissé visszavettek a csapatok a tempón, hiszen mindkét alakulatnak alkalmazkodnia kellett az új helyzethez. Természetesen mindkét edző átszervezte csapatát, és új rendszerben kezdtek el játszani a pályán lévő játékosok.

Akkor, amikor már mindenki a félidőt várta, egy szerencsétlen mozdulat után jogos büntetőhöz jutott a vendég csapat, így Honvéd vezetéssel fordulhattak a csapatok. A döntetlen igazságosabb eredmény lenne, de egyelőre vezetnek a vendégek.

A második félidőben a vendégek inkább a védekezésre összpontosítottak, de ellentámadásaik életveszélyesek voltak.

Mi jobban játszottunk, többet birtokoltuk a labdát, és megérdemelten szépítettünk. A félidő utolsó negyedében csak a Honvéd térfelén folyt a játék, ekkor többször is kiegyenlíthettünk volna, de ez ma nem sikerült, így maradt a vendég győzelem.

A látott játék alapján a döntetlen igazságosabb lett volna.