TATABÁNYA: 61.p. Vujovic Z. - Farkas J.; 78.p. Sitku I. - Béres F.T.; 83.p. Domokos B. - Deme I.

GYIRMÓT FC:  60.p. Laki B. - Tóth N.; 64.p. Molnár B. - Fitos L.; 80.p. Makrai L. - Horváth R.

GYIRMÓT FC: 1-1 69.p. Czanik K. ; 1-2 81.p. Tóth N.

TATABÁNYA: 78.p. Milanovic D.; 85.p. Szekér D.

GYIRMÓT FC: 53.p. Nagy G.; 90.p. Varga L.; 92.p. Bognár Zs.

PIROS LAP: nem volt

TUDÓSÍTÁS

1.P. Megkezdődött a mérkőzés

2.p. Viharos szélben kezdődött a találkozó, széllel szemben támadunk. Somodi mintegy 35 méterig tudja csak kirúgni  a labdát.

10.p. Böjte ütközött Lakival, akinek felrepedt a szája, és ápolni kellett percekig.

12.p. Kovács 20 méteres, bal oldali lövését védte Somodi.

14.p. Kovács ezúttal 30 méterről, középről lőtt, de léc alá tartó lövését ismét védte Somodi.

18.p. Megpróbálják kihasználni a nagy szelet a hazaiak, most Vujovic 30 méteres lövését védte Somodi.

23.p. Sitku fordult le védőinkről, és a bal oldalról, 16 méterről, félfordulattal lőtt, Somodi védett.

28.p. 1-0 Kovács felívelését Móri vette la a jobb oldalon, majd védhetetlenül, a 16-os sarkáról a hosszú, jobb felső sarokba lőtt.

39.p. Itt az első helyzetünk. Cseri bal oldali szögletére Nagy Gábor érkezett a hosszú oldalon, és 4 méterről, a jobb oldalról mellé lőtt.

42.p. Domokos próbálkozott lövéssel a jobb oldalról, de Somodi ismét a helyén volt.

SZÜNET 1-0

Csúszik a kezdés, mert a viharos szél leszakította az egyik kapu mögötti labdafogó háló tartó vasszerkezetét, ami féli belóg a pályára, és így nem lehet játszani. Most a hazai rendezők megpróbálják leszerelni a sérült tartószerkezetet.

46.P. Mintegy 25 perc csúszással megkezdődött a második félidő, jelenleg egy traktor tartja a vasszerkezetet.

53.p. Nagy Gábor kapott sárgát feltartásért.

60.p. Laki megsérült helyére Tóth Norbert állt be.

61.p. Vujovic helyett Farkas a pályán.

64.p. Molnár Balázs helyett Fitos a pályán.

65.p. Sitku lőtt a 11-espontról, Somodi hatalmas bravúrral védett.

68.p. Varga szabadrúgása ment fölé.

69.p. 1-1 Cseri passzolt Czaniknak, aki 20 méterről, középről hatalmas bombát zúdított a hazaiak kapujába.

77.P. Farkas cselezett be jobbról, majd Sitku elé passzolt, aki egyből lőtt, de centikkel fölé.

78.p. Milanovic kapott sárgát Cseri buktatásáért.

79.p. Sitku helyett Béres a pályán.

80.p. Makrai helyett Horváth a pályán.

81.p. 1-2 Varga bal oldali bedobását Cseri megcsúsztatta középen, így a labda a hosszú oldalon érkező Tóth Norbert elé került, aki 6 méterről, jobbról bombázott a kapuba.

83.p. Domokos helyett Deme a pályán.

85.p. Szekér kapott sárga lapot labdaelrúgásért.

90.p. Varga kapott sárgát buktatásért.

90.p. 2 perc hosszabbítás következik.

92.p. Bognár kapott sárga lapot labdaelrúgásért.

93.p. Kovács lövését védte Somodi.

VÉGEREDMÉNY 1-2 (1-0)

EDZŐI NYILATKOZATOK

KIPRICH JÓZSEF A DUNA FC TATABÁNYA VEZETŐEDZŐJE: VIDEÓINTERJÚ ITT!

CSANK JÁNOS A GYIRMÓT FC VEZETŐEDZŐJE: VIDEÓINTERJÚ ITT!

ÖSSZEGZÉS

Az első félidőben a hazaiaknak kedvezett a szerencse a térfélválasztásnál, ezért hatalmas széllel támogatva kezdték a találkozót. A szél miatt igazi játék nem alakult ki, a hazai csapat lövésekkel próbálkozott, míg nekünk a labda megtartásával is meg kellett küzdenünk. A nagy szél miatt egyébként sokszor bohózatba illő jeleneteknek lehettek tanúi a nézők. Most a szünetben abban bízhatunk, hogy széllel háttal több lehetőségünk lesz, és megfordítjuk a találkozót.

A második félidőben azt vártuk, amit az első félidőben befejeztek a csapatok, csak fordítva. Többet támadtunk, de mivel a szél gyengült, a hazai csapat is vezetett néhány veszélyes támadást. Sok helyzetünk ma nem volt, de azt a kettőt, melyet kellett, kihasználtunk, és elhoztuk a nagyon értékes három pontot Tatabányáról, és így megelőztük a hazai csapatot a tabellán.