2-1 (0-0)

NK PROMORAC KOSTERNA (horvát NB II 2. helyezett) - GYIRMÓT FC

2-1 (0-0)

NK Pomorac Kosterna: Burcsa D., Rudan J., Turkay V., Cuturilo H., Rudan T., Divkovic G., Weitzer I., Papic M., Dalyis M., Duracak A., Bjelanovic M.,

Pályára léptek még: Srok S., Jergovic Z., Alilovic M., Grbic P., Rubcic D., Morio A., Radelivic A.

GYIRMÓT FC: Deli Z. - Bognár Zs., Nagy G., Kardos N., Szabó Cs. - Czanik K., Horváth R., Berde I., Cseri T. - Tóth N., Ferenczi I.

Pályára léptek még: Somodi B., Weitner Á., Varga L., Makrai L.

Vezetőedző: Soós Imre

GL: 1-0 57.p. Duracak A.; 2-0 59.p. Grbic P.; 2-1 90.p. Ferenczi I. 11-esből

57.p. 1-0 Weitzer ment el a bal oldalon, és középre adását Duracak a hosszú oldalon, senkitől sem zavartatva fejelte a kapu jobb felső sarkába.

59.p. 2-0 Még rendezgettük sorainkat, amikor egy háromszögezés után Cuturilo lépett ki védőink között és a középen, egyedül érkező Grbic elé tálalt, aki közelről nem hibázott.

89.p. 2-1 Weitner buktatták a büntetőterületen belül, 11-es! A büntetőt Ferenczi a jobbra mozduló kapus mellett magabiztosan lőtte a bal alsó sarokba.

Ferenczi István ismét betalált

Soós Imre vezetőedző: Ez a mérkőzés is kiválóan szolgálta felkészülésünket. Az első félidőben széllel támogatva többet birtokoltunk a labdát, és ekkor sikerült ráerőltetnünk akaratunkat az ellenfélre, de sajnos a végjátékba nagyon sok hiba csúszott. A második félidő elején volt két rövidzárlatunk, melyet az ellenfél gólokkal büntette, és ekkor egy kicsit úgy éreztem, hogy hitehagyottá vált játékunk, és sajnos már csak a szépítésre futotta.

GYIRMÓT FC: VERESÉGGEL BÚCSÚZTUNK

Ma csapatunk lejátszotta utolsó felkészülési mérkőzését Horvátországban. A találkozót ezúttal is Novigradban rendezték, és ezúttal a horvát másod osztály 2. helyezettje volt ellenfelünk.

Nagy szélben csaptak össze a csapatok, ami rányomta bélyegét a játékra. Nem alakult ki folyamatos játék, és a kapuk sem forogtak veszélyben. A csapatok egyformán birtokolták a labdát, de jobbára csak mezőnyjáték folyt a pályán.

Említésre méltó esemény az lehetett volna, amikor Ferenczi lépett ki a hazai védők közül és egyedül törhetett volna kapura, de Tóth Norbert indításába egy hazai védő bravúrral belevetődött, így oda lett a lehetőség.

Másik lehetőségünk is két csatárunk nevéhez fűződött, akik egy szép összjáték után alakítottak ki lehetőséget, de a hazaiak ismét önfeláldozóan mentettek Ferenczi elöl az utolsó pillanatban. Ekkor a hazai csapat nem lőtt kapura, és helyzeteket sem alakítottak ki.

A második félidőben a hazaiak többet támadtak nagy hátszéllel támogatva, de a védelmünk jól állta a sarat és igazi helyzet ekkor sem volt.

Aztán jött az 57., és az 59.p.-perc, amikor két rövidzárlatot követően a hazaiak szereztek két gólt. Elmondható, hogy gyakorlatilag a mérkőzésen kialakított két helyzetüket ki is használták.

A gólok után mi vettük át a kezdeményezést, és több helyzetünk is volt. A 80.p.-ben már mindenki bent látta a labdát a hazai kapuba, de Varga bomba erős szabadrúgását a hazai kapus hatalmas bravúrral védte ki a jobb felső sarokból.

A vége izgalmas lett, mivel a Weitner Ádám buktatásáért megítélt büntetőt Ferenci magabiztosan értékesítette, és még ezt követően is volt helyzetünk, de sajnos az egyenlítés ezúttal elmaradt.

Összességében elmondhatjuk, hogy két egyenlő erőkből álló csapat találkozott ma, és az a csapat szerezte meg a győzelmet, aki helyzeteit jobban ki tudta használni.

A mai mérkőzéssel lezárult a horvátországi edzőtáborunk, ahol 4 mérkőzésen két győzelem, és két vereség a mérlegünk, valamint rúgtunk hat, és kaptunk szintén hat gólt. A bajnokságig még két bő két hét van hátra, így van min javítanunk.