FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

GYIRMÓT FC: GYŐZELEM AZ ELSŐ MECCSÜNKÖN

NK NOVIGRAD - GYIRMÓT FC 2-3 (0-1)

Vezette: Sasa Kapular, Zlatko Matic, Igor Kapular

Gl.: 0-1 Tóth Norbert, 0-2 Domanyik Szilárd, 1-2 Miroslav Katic, 1-3 Ferenczi István, 2-3 Miroslav Katic.

1. félidő: Deli Z.; - Nagy G.; Kardos N., Domanyik Sz.; Szabó Cs.; - Czanik K.; Horváth R.; Makrai L.; Nagy L.; - Laki B.; Tóth N.;

60.p.-től Somodi B.; - Bognár Zs.; Makrai L.; Domanyik Sz.; Szabó Cs.; - Czanik K.; Horváth R.; Berde I.; Cseri T.; Varga L.; - Ferenczi I.

0-1 9.p. Laki visszatámadta a védőket, így Makrai labdát tudott szerezni az ellenfél térfelén. Makrai Nagy Lászlóhoz passzolt, aki kiugratta Szabót, aki balról a vonal mellől beadott Tóth Norbertnek, aki közelről lőtt a hálóba.

Tóth Norbert szerzett vezetést

0-2 61.p. Varga jobb oldali szögletét Domanyik a hosszú oldalon bombaerősen fejelte a hálóba.

Domanyik Szilárd bombagóllal növelte előnyünket

1-2 62.p. Katic ment el a jobb oldalon két védőnk között, és jobbról, 15 méterről bombázott a hálóba. Somodi beleért a lövésbe, de már csak beleérni tudott.

1-3 72.p. Makrai szerzett labdát a saját térfelünkön, majd sarokkal Bognárnak passzolt. Védőnk szöktette Vargát, aki szép mozdulattal, sarokkal ugratta ki Ferenczit. Csatárunk a kifutó kapus felett átemelve szerezte meg harmadik gólunkat.
Ferenczi István ismét betalált

2-3 73.p.Domanyik vesztette el a labdát a saját büntetőterületünk előtt, Katic lecsapott a labdára, és a kifutó Somodi felett a hálóba pörgetett.

Hideg szélben kezdődött a mérkőzés, de a mérkőző felek jó játékkal rukkoltak ki. Többet támadtunk és jobban is játszottunk, de az ellenfélnél a két csatár - akik mint később kiderült korábbi NB I-es játékosok - sokszor ellentámadással keserítette életünket.

A 9.p.-ben egy szép támadást követően Tóth Norbert szerzett vezetést, ami a félidőig nem változott.

A 61.p.-ben "sort" cseréltünk, és ekkor felpörögtek az események. Két gyors gólváltás következett, és így alakult ki a végeredmény.
Összességében egy jó erőkből álló csapatot sikerült legyőznünk, de tanulsága a mérkőzésnek, hogy a hibákat kihasználják, és azokból gólokat lehet kapni.

Holnap 15.00-órától komolyabb feladat vár a csapatra, hiszen az első osztályú ellenfelünkkel szemben biztosan nehezebb dolgunk lesz.

Soós Imre vezetőedző: Egy harcos, szervezett, más mentalitású csapat ellen játszottunk, mint amit megszoktunk. Ennek ellenére nagyon sok helyzetet tudtunk kidolgozni, ha a kapu előtt határozottabbak vagyunk, akkor több gólt is szerezhettünk volna. Valamennyi rúgott gólunk élményszámba ment, a kapottak viszont sajnos óriási egyéni hibák következményei voltak, amelyeket a rajtra mindenképpen ki kell javítani.